ימי האהבה

תמונה של הספר ימי האהבה

מחבר: דריה מעוז, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: לא רלבנטי, מס' עמודים: 336.

הסקירה שלי:

ספר מעניין העוסק במערכות יחסים , משברים בזוגיות, טיפול זוגי, יחסי מטפל-מטופל, בגידות, קנאה, שליטה, תשוקה ואהבה. נהניתי מהקריאה ואני ממליצה בחום!

תמר היא מטפלת זוגית מאד מוערכת ובעלת שם בתחום. כיום היא גרושה ויש לה שתי בנות. היא בגדה בבעלה עם גבר נשוי שתפס רגליים קרות ונשאר עם אשתו ותמר נותרה ללא זוגיות. היא קצת מתגעגעת לבעלה ותוהה כל הזמן אם עשתה טעות. בעלה כבר בזוגיות חדשה והיא מלאת קנאה.

אדי ואורית באים אליה לטיפול זוגי. אדי הוא עו"ד מצליח ואיש מאד מרשים ואורית לא עובדת, אדי דואג לה בכל תחומי החיים. אדי הוא גבר שתלטן ואורית אישה חלשה ומאד תלויה בו. לכאורה נראה שמין מצא את מינו במיוחד לאחר שאדי מבהיר כי הכל תקין אצלם. אבל תמר מבינה שאורית מסתירה משהו. תמר מנסה לברר מה מחזיק את הזוגיות הלא בריאה הזאת ומנסה לדרבן את אורית לספר מה מפריע לה ולהבין מדוע הגיעו לטיפול.

במהלך הפגישות תמר מוצאת את עצמה מוקסמת מאדי ואף נמשכת אליו מאד. היא נאבקת לשמור על יחסי מטפל-מטופל ולא להתפתות אבל כשהיא נזקקת לסיוע משפטי היא מתפתה להיעזר באדי ומאותו רגע חייה ישתנו לנצח.

במקביל, תמר מנסה לעזור לאורית להאמין בעצמה וביכולותיה ולהבין שהיא אישה בזכות עצמה ושהיא יכולה להצליח בחיים וצריכה לשאוף למימוש עצמי ולהשתחרר מהתלות האובססיבית בבעלה.

גם חייה של אורית ישתנו מעתה לחלוטין, היא תעבור עליות ומורדות ותדע ימים של שמחה ואופוריה מול ימים של עצב ודיכאון במהלך ניסיונה לצאת לחיים עצמאיים.

האם תמר ואדי יממשו את התשוקה ביניהם? האם אדי יעזוב את אורית לטובת תמר? האם הגרוש של תמר יתחתן בשנית? האם אורית תצליח לעזוב את אדי? או שאולי אורית ואדי יתגברו על משבר הזוגיות ויישארו ביחד?

מי מהנשים תזכה באדי? מיהו בעצם אדי ואיך הוא מצליח להקסים כל אישה שהוא פוגש?

המון אפשרויות ייתכנו וכל אחת נשמעת הגיונית. הסוף הותיר אותי עם המון מחשבות אבל אני נותרתי אופטימית.

הספר זורם ומלא תהפוכות, ממליצה בחום!

קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

כשאדי ואורית מגיעים אליה לטיפול זוגי, תמר מאמינה שהיא יכולה לעזור להם. החיים האישיים שלה אולי מעורערים עכשיו לאחר גירושיה, אבל יש לה מוניטין ראוי, שרכשה בהתמדה ובעבודה קשה, והבנה מעמיקה של מנגנוני הזוגיות, גם אם לא תמיד היא מצליחה ליישם אותה על עצמה. אך כל שנות ניסיונה והישגיה המקצועיים לא מכינים אותה למפגש עם הגבר הכריזמטי והמתעתע שיושב מולה עכשיו ועם האישה השברירית שלצדו.
בעוד תמר מוצאת את עצמה מהופנטת לגבריות המתפרצת של אדי, המוצאת הד עיקש של תשוקה בקרבה, אורית נחושה לקרוע את חייה מהשפעתו האדירה ולפלס לעצמה דרך משלה בלעדיו. הדרמה העזה המתחוללת בתוך חדר הטיפולים גועשת ממנו אל חייהם של גיבוריה ומשנה אותם לעד.
זהו סיפורן של שתי נשים שונות מאוד זו מזו, הנופלות ברשתו של גבר אחד, רב קסם וכוח, נסחפות למערבולת יצרים יוקדת, מכלה, אפלה. כל אחת מהן נאבקת להגדיר את זהותה ולממש את מיניותה, למצוא את העוצמה החבויה בה, את הקול שלה.
ימי האהבה הוא רומן מפתיע על אובססיה ועל תשוקה, המהדהד את כמיהותינו הנסתרות ומאוויינו הכמוסים ביותר אגב שרטוט דיוקן מלא תעוזה של נשיות במשבר.
דריה מעוז היא סופרת ואנתרופולוגית. ימי האהבה הוא ספרה השביעי.

תגובות

תגובות