ילד מקולקל

תמונה של הספר

מחבר: דרור שגב, הוצאה לאור: עצמית, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 281.

הסקירה שלי:

אסכם במילה אחת: תענוג! כתיבה יפהפיה, שפה עשירה ומלאה ברגש. אי אפשר להניח את הספר מהיד, דרור אתה פשוט מוכשר!

הספר לא קל מבחינת הנושא, נאלצתי מדי פעם לקחת הפסקות מהקריאה ולעכל את הכתוב. דרור נובר בנבכי הנפש של הגיבורים ומנתח אותם בצורה יוצאת מן הכלל. ממליצה בחום!

שני גיבורים עיקריים בסיפור: הפסיכולוג אברם והנער בן השבע עשרה, ערן, שבא אליו לטיפול.

ערן הוא ילד רגיש. אמו נפטרה ממחלה והוא אבל את מותה. הוא ילד מאד מופנם ומוציא את כאבו דרך הציור, הכתיבה והאזנה למוזיקה. הוא מכונה "חייזר" בפי ילדי כיתתו. ערן מרגיש בודד, לא מוצא את עצמו ומתגעגע מאד לאמו שהיתה החברה הכי טובה שלו.

אביו מנסה לתפוס את מקום האם שנפטרה וגם אחיו לוקח פיקוד אך הם לא רגישים מספיק לצרכים של ערן ולא מצליחים להעניק לו את החום והאהבה שהוא זקוק להם.

אביו שולח אותו לאברם הפסיכולוג וביחד ובעזרתה של המוזיקה הם מנסים לשקם את ערן. יום אחד, בתום הפגישה אצל אברם, ערן נעלם. הוא בורח מביתו ומגיע לקיבוץ אקולוגי בדרום. שם הוא פוגש בזוג חברים שעוזרים לו לפרוק את אשר על לבו.

אברם מתוסכל, לאחר שכבר כשל בטיפול בעבר, הוא חושש שמא איבד גם את ערן. הוא נרתם למסע חיפוש אחר ערן ועובר בעצמו מסע משלו.

הספר מספר גם את סיפורו של אברם, פציעתו במלחמת לבנון הראשונה ושיקומו דרך המוזיקה ובעזרת חיילת שטיפלה בו במסירות. בהמשך אברם מתחתן והולך ללמוד פסיכולוגיה.

 האם אברם יצליח להציל את ערן?

 גם ערן וגם אברם עוברים מסע לא פשוט, כדאי לכם מאד לקרוא את הספר ולברר מה יוליד אותו מסע.

 ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ערן הוא נער מתבגר בן 17. הוא קורא לעצמו חוקר צלילים ולפעמים חייזר מוזיקאלי. הוא נובר בתחנות רדיו אינטרנטיות כדי לאסוף, ללמוד ולחשוף צלילים חדשים לו ולעולם. הוא מגלה עולמות וצלילים שמרפאים את נשמתו.

אברם הוא פסיכולוג המתמחה בתיקון "ילדים מקולקלים". הטיפול ביניהם מתנהל דרך דיאלוג של מילים ומוזיקה שלופתת ומטלטלת את אברם הפסיכולוג לתהליך של תיקון.

הספר מספר על שני מעגלים, פנימי וחיצוני, שעובר כל אחד מהם לאורכו של הספר.

ערן בורח מהבית ומוצא את עצמו בקיבוץ לוטן בערבה ומכאן מתחיל המסע של אברם לחפשו. היעלמותו מטלטלת את גיבורי הספר.

הספר מתמקד בסיפור של תנועה בין אנשים ומספר סיפור שלם על ילדים מבולבלים. הסיפור עטוף במוזיקה שערן מחלק לעולם וכמובן לאברם. הספר עובר בין חיו של ערן לחיו של אברם ומראה את השותפות בין עולמותיהם. בספר דמויות נוספות: יסמין (חברתו של ערן), עתליה (אשתו של אברם), בני משפחתו של ערן, חבריו בקיבוץ ועוד.

תגובות

תגובות