ילד יחיד

תמונה של הספר ילד יחיד

מחבר: ריאנון נאווין, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: יעל ענבר, מס' עמודים: 336.

הסקירה שלי:

ספר כל כך מרגש המסופר מנקודת מבטו של ילד בן שש שמתמודד עם טרגדיה. הסיפור עצוב, בכיתי לא מעט, אבל יחד עם זאת הוא אופטימי ומלא תקווה. הדמות של הילד אמינה ואי אפשר שלא להזדהות איתה. סיפור על משפחה, התמודדות עם אובדן וחשיבות הסליחה.

ספר מעולה! ממליצה בחום!

זאק טיילור בן השש לומד בבית הספר שבו לומד גם אחיו. יום אחד מתנקש נכנס לבית ספרם ומתחיל לירות לכל עבר. זאק מסתתר עם המורה שלו ועוד ילדים בתוך ארון. באירוע הטרגי הזה נרצח אחיו ומאותו רגע חיי משפחת טיילור מתהפכים.

אמו של זאק מתרסקת, נופלת לדיכאון קשה ומחליטה לנסות להביא את הוריו של הרוצח לבית המשפט. היא מאמינה שזאת הדרך היחידה שתעזור לה להתמודד עם הטרגדיה של אובדן בנה.

האם מתרחקת מזאק, שוקעת באבל ומתעסקת בעיקר בהכנות לתביעה ואילו זאק המסכן והעצוב מתכנס בתוך עצמו, נכנס למחבוא בחדר של אחיו ומעביר את זמנו בקריאת ספרים ובשיחות דמיוניות עם אחיו שאיננו כבר.

אביו של זאק מנסה להיות לצדו של זאק ולעזור לו להתמודד אך גם הוא בעצמו שבורו לא יודע איך אפשר להמשיך לחיות אחרי שמאבדים בן.

גם בין אביו לאמו של זאק מתעוררים חילוקי דעות באשר לדרך ההתמודדות וזאק הקטן נותר בודד וחסר אונים מכל הכיוונים.

זאק החכם והאופטימי מחליט לצאת למסע בדרך אל ההחלמה, מסע הכולל בתוכו גם סליחה. הוא יודע שהמסע חשוב עבורו אבל באותה מידה הוא רוצה שגם משפחתו תעבור אותו בעזרתו. הוא מתכנן תוכנית שתגרום למשפחתו להתאחד מחדש וללמוד לסלוח כדי שיוכלו להתמודד עם הטרגדיה ולהמשיך לחיות ביחד.

סיפור על ילד קטן עם לב ענק שמגלה הבנה בלתי רגילה, בגרות ותושייה ראויות להערצה. סיפור נוגע ללב שיישאר איתי עוד הרבה זמן.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

כשמתנקש נכנס לבית הספר של זאק טיילור בן השש והוא מתחבא עם חבריו לכיתה ועם המחנכת בארון המעילים, הוא שומע את היריות מהדהדות במסדרונות בית הספר. בטרגדיה נקטפים חייהם של תשעה־עשר בני אדם, וחיי הקהילה המאוחדת משתנים לעד. גם חייה של משפחת טיילור, שבנם אנדי, אחיו של זאק, נרצח.

בעוד אמו של זאק יוצאת למרדף להשגת צדק מול הוריו של הרוצח על שגידלו בן כזה, זאק נסוג לחיי הדמיון ונעלם בתוך עולם הספרים והאמנות. חמוש בהבנה חדשה של העולם, ועם אופטימיות ועקשנות שיכולות להיות רק לילד, הוא יוצא למסע מפעים של החלמה ומחילה, נחוש לגרום למבוגרים בחייו לגלות מחדש את האהבה והחמלה הנדרשות כדי להתמודד עם השעות החשוכות ביותר.

ילד יחיד הוא רומן עדין ומרגש על החלמה ומשפחה, המסופר מנקודת מבטו של ילד בן שש שמזכיר לנו שלפעמים בגוף הכי קטן יכול להסתתר הלב הכי גדול, והקול הכי חלש יכול לשאוג.

תגובות

תגובות