יום אחד בדצמבר

תמונה של הספר יום אחד בדצמבר

מחבר: ג'וזי סילבר, הוצאה לאור: דני ספרים, תרגום: ימימה עברון, מס' עמודים: 439.

הסקירה שלי:

סיפור אהבה מקסים, מרגש ומלא התפתחויות מפתיעות. נכון שהוא קצת קיטשי אבל כיף שיש ספרים כאלו שמספקים אתנחתא כייפית אחרי ספרים כבדים.

בספר ישנם רגעים שמחים לצד רגעים עצובים והעלילה זורמת ומעניינת לאורך כל הספר. זהו סיפור על חברות, על אהבה אמיתית ועל יד הגורל. נהניתי מכל רגע! ממליצה בחום!

הכל התחיל ביום ה- 21 בדצמבר שזהו גם יום הולדתי ולכן התחברתי לסיפור כבר מהעמוד הראשון.

ביום הזה הגיבורה, לורי, רואה מחלון האוטובוס גבר שמושך את עיניה. ברגע שעיניהם נפגשות, נדלק ניצוץ. היא חושבת לרדת מהאוטובוס והוא מתכנן לעלות אבל בסופו של דבר, שניהם לא עושים כלום. מאז אותו יום, במשך שנה שלמה לורי מחפשת אותו בכל מקום. היא בטוחה שהוא אהבת חייה.

שרה, חברתה הכי הטובה ושותפתה לדירה, עורכת מסיבת חג המולד ובה היא מכירה ללורי את ג'ק, בן הזוג החדש שלה, שבו היא מאוהבת עד הגג. כשלורי רואה את בן זוגה של חברתה, היא בהלם. בן הזוג של חברתה הוא אותו גבר שראתה מחלון האוטובוס באותו יום בדצמבר לפני שנה.

לורי לא מספרת לחברתה את התגלית המפתיעה והגבר לא מספר ללורי שהוא זוכר אותה. אבל סופם של סודות להתגלות …

הסיפור מתאר עשר שנים בחיי הדמויות מאותו רגע. עשר שנים שבו כל אחת מהן חווה אהבות, פרידות, שמחות ושברון לב. לורי, שרה וג'ק, כולם חווים עליות ומורדות. המון טוויסטים והפתעות צפויות בהמשך העלילה.

הפרקים מסופרים פעם מנקודת מבטה של לורי ופעם מנקודת מבטו של ג'ק, הגבר.

האם שרה תגלה את הסוד? האם ג'ק זוכר את לורי? מה יעלה בגורל החברות של לורי ושרה?

והעיקר: מה יעלה בגורל הקשר בין שרה וג'ק?

אהבתי מאד את הסוף שהותיר אותי עם חיוך גדול  על הפנים.

קריאה מהנה!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

שני אנשים. עשר הזדמנויות. סיפור אהבה אחד בלתי נשכח.

לורי בטוחה שאהבה ממבט ראשון קיימת רק בסרטים. אבל יום אחד, בחודש דצמבר מושלג, היא רואה מבעד לחלון אוטובוס מעורפל גבר שהיא יודעת בכל נימי נפשה שהוא האחד בשבילה. עיניהם נפגשות לשבריר שנייה של קסם טהור… ואז האוטובוס ממשיך בדרכו.

לורי יודעת שהם נועדו להיפגש שוב יום אחד, ובמשך שנה תמימה היא סורקת כל תחנת אוטובוס וכל בית קפה בלונדון בתקווה למצוא אותו, אך ללא הצלחה. ואז הם שבים ונפגשים במסיבת חג-מולד, כששרה, חברתה הטובה ביותר של לורי, מציגה בפניה את החבר החדש שלה ומסתבר שזהו ג'ק, הבחור מהאוטובוס. אלא מה…

בעקבות הפגישה המחודשת מגיעים עשר שנים שבהם לורי, שרה וג'ק חווים אהבות, פרידות, שברונות לב, הזדמנויות מוחמצות וגורלות משותפים. יום אחד בדצמבר הוא סיפור אהבה מענג, מחמם לב ומרגש עד אין קץ, המזכיר לנו שלגורל יש דרכים משלו להגיע לאושר הנכסף.

תגובות

תגובות