חתן הפרס

תמונה של הספר חתן הפרס

מחבר: יעל טבת קלגסבלד, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 270.

הסקירה שלי:

סיפור ישראלי מרגש על פרידות מהאנשים היקרים לנו, על ההתמודדות איתן ועל התחלות חדשות.

זהו מסע התבגרות של הגיבורה ענת אדר שיש בו, כנראה, קווים מקבילים לחייה של הסופרת, בתו של הסופר והמחזאי שבתאי טבת ז"ל, חתן פרס ישראל, שכן הספר מתמקד בפרידתה של הגיבורה מאביה המחזאי שאותו העריצה כל חייה.

הכתיבה זורמת ומתובלת בהומור ישראלי, ממליצה בחום!

הגיבורה,ענת אדר, נאלצת להתמודד עם שלוש פרידות מהאנשים הכי קרובים ואהובים עליה:

בן זוגה מודיע לה בערב חתונתם שהוא לא אוהב אותה מספיק ומבטל את החתונה. ענת מרוסקת ונאלצת להתמודד עם ניפוץ חלומה לזוגיות.

ענת ושני הן החברות הכי טובות. הן ממש כמו אחיות. אחרי שנים רבות של חברות, ענת מגלה משהו על שני שגורם לה לפקפק בחברות ארוכת השנים ביניהן ובנאמנות של שני אליה. בנוסף, יש ביניהן חילוקי דעות במהלך עבודתן כצוות בפרוייקט משותף, שגורמים לפיצוץ שבעקבותיו הקשר ביניהן ניתק.

הפרידה הגדולה ביותר היא הפרידה מאביה, המחזאי המפורסם והמוכשר, שבעקבות אירוע מוחי, הולך ומדרדר למול עיניה ונותר חסר מילים ושבור נפשית. זוהי פרידה איטית וכואבת שתגרום לענת להגיע לתובנות רבות לגבי החיים והדברים החשובים באמת.

ענת נאלצת להתמודד עם שלוש פרידות מהותיות מהאנשים הכי קרובים אליה שבמהלכן היא תעבור תהליך התבגרות שבסופו היא תלמד להכיר את עצמה טוב יותר, לדעת לסלוח ולשחרר על מנת להמשיך בחייה.

קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"למחרת התייצב האב בדירתה של בתו, התיישב על קצה מיטתה ואמר לה: אין בעולם מישהו שאוהב אותך יותר ממני, ואין בעולם מישהו שרוצה בטובתך יותר ממני. תעשי לעצמך טובה גדולה ותעיפי את הפסיכי הזה מהחיים שלך. וכך היה."

זהו סיפור ההתבגרות של ענת אדר. זהו סיפורן של הפרידות הגדולות שלה: הפרידה מבן זוגה שערב חתונתם אמר לה שהוא לא אוהב אותה מספיק וריסק את חלום הזוגיות שלה; הפרידה מהחברה הטובה שהפיצוץ ביניהן והיעלמותה מחייה גרמו לה לפקפק בנאמנות ארוכת שנים;  והפרידה מאביה, המחזאי המוכשר, שהלך ונסוג אל עולם ללא מילים. ובכל פרידה היא נפרדת גם מעצמה, ממי שהייתה קודם לה.

מסעה הנוגע ללב של ענת אדר מאין-אונים לאין-סוף מתואר על ידי יעל טבת קלגסבלד ברגישות, בדייקנות ובהרבה הומור. חתן הפרס הוא ספר אופטימי וסוחף  עלינו, על ההורים והחברים הטובים שלנו ועל כוחה של המחילה.
חתן הפרס הוא ספר על פרידות והתחלות חדשות.

יעל טבת קלגסבלד היא בתו של שבתי טבת, חתן פרס ישאל. היא נשואה, אם לבן ובת ויש לה כלב

תגובות

תגובות