חנות הספרים של שבורי הלב

חנות הספרים של שבורי הלב

מחבר: רוברט הילמן, הוצאה לאור: תכלת הוצאה לאור, תרגום: יעל ענבר, מס' עמודים: 296.

הסקירה שלי:

סיפור מרגש על אהבה, התמודדות עם אובדן, כאב ושברון לב וניסיון לשקם את החיים למרות הקשיים והטראומות מהעבר.

הסיפור מעניין ונוגע ללב אך הרגשתי שהכתיבה לא אחידה לאורך כל הספר. תחילת הסיפור מרתקת, האמצע היה לי מעט מתיש ולקראת הסוף, שוב העלילה תופסת תאוצה והסיפור חוזר להיות מלא עניין ורגש. בסה"כ נהניתי מהקריאה ואני ממליצה בחום!

טום הופ בן השלושים גר בעיירה קטנה באוסטרליה. הוא עובד בחווה והוא שבור לב. אשתו עזבה אותו בלי הסבר. הוא מתגעגע ומחכה לשובה. בסופו של דבר, היא חוזרת ומודיעה לו שהיא בהריון מגבר אחר. טום כל כך שמח שהיא שוב איתו והוא מסכים לקבל אותה למרות הבגידה בו.

הילד נולד וטום מגדל אותו במסירות ובאהבה כאילו היה בנו.

לאחר מספר שנים, שוב אשתו עוזבת אותו ומחליטה לקחת איתה את הילד. טום מתרסק. הילד הוא אהבת חייו וכעת הוא נשאר לבד.

לאחר מספר חודשים, מגיעה לעיירה, האנה, אישה יהודיה חכמה ומלומדת אך גם קצת מוזרה בהתנהגותה. היא מלאת חיים בדרך כלל אך לעיתים היא מתהפכת ומשנה את מצב רוחה.

האנה רוצה להקים חנות ספרים לאנשים שבורי לב והיא מבקשת מטום לעזור לה להגשים את חלומה. לאט לאט היא וטום לומדים להכיר זה את זה, מתקרבים ומתאהבים.

טום מגלה כי האנה מסתירה בתוכה סוד גדול, טראומה קשה שחוותה בשואה ובעקבותיה היא ברחה לאוסטרליה כדי לנסות לשקם את חייה. טום לומד להכיר אותה ולבטוח בה וגם הוא חושף את הקשיים והסודות שלו בפניה.

כשהחיים שלהם משתפרים והם מגיעים לאיזושהי שיגרה נוחה, קורה משהו שמרסק את שניהם ומעמיד את אהבתם למבחן.

מהו הסוד שאנה מסתירה? מהי הטראומה הקשה שעברה?

מהו אותו אירוע המאיים על שיגרת חייהם? מה יעלה בגורל הזוג? האם האהבה ביניהם תשרוד את הקשיים?

אהבתי מאד את הסוף של הספר, סוף יפהפה, מלא אופטימיות ותקווה. ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

בעיירה קטנה ומוקפת מרחבים ירוקים באוסטרליה מתגורר טום הופ. הוא חוואי כבן שלושים, והוא שבור לב. טרודי אשתו קמה ועזבה אותו בוקר אחד בלי לספק הסבר מניח את הדעת. טום קיווה וחיכה, וכשחזרה טרודי לבסוף, כשהיא הרה מגבר אחר, שתק. זו היתה שתיקה שטמנה בחובה החלטה: הם יגדלו יחד את הרך הנולד. אלא ששנים ספורות לאחר הלידה טרודי תעזוב שוב, הפעם לתמיד, ותיקח עמה את פיטר הקטן. עולמו של טום ייחרב עליו.
כעבור כמה חודשים תגיע לעיירה האנה בייבל, אישה חכמה וסוערת, מלאת חיים אבל גם בעלת סוד נורא שהיא אינה מוכנה לדבר עליו: הרגע הקצר שלאחריו חייה השתנו ללא הכר, שבעקבותיו חצתה עולם שלם רק על מנת לברוח ממנו.
לאט לאט, בסבלנות אין קץ ומתוך חשש גדול ילכו ויתקרבו שתי הנפשות הפצועות, יתנחמו ויתאהבו. האנה תקים את "חנות הספרים של שבורי הלב" שעליה חלמה עוד בהונגריה, ובאמצעות הסיפורים יסללו השניים דרך זה לעולמו של זה, עד לרגע מכונן אחד שיהפוך עליהם את עולמם. שוב.

חנות הספרים של שבורי הלב הוא ספר כובש על זיכרון ועל שכחה, על כוחם של החיים ועל עוצמתו הערמומית של המוות. רוברט הילמן האוסטרלי הוא סופר עטור פרסים ושבחים. חנות הספרים של שבורי הלב הוא ספרו הראשון המתורגם לעברית.

תגובות

תגובות