חלום על איטליה

תמונת הספר חלום על איטליה

מחבר: ניקי פלגרינו, הוצאה לאור: אריה ניר הוצאה לאור - מודן, תרגום: שי סנדיק, מס' עמודים: 367.

הסקירה שלי:

איזה ספר חמוד! כמה שעות של ניקוי ראש, ריחות של תבשילים שעושים חשק לטוס לאיטליה וסוף טוב ומרגש. ממליצה בחום!

שלושה אנשים, שלא מכירים זה את זה, מגיעים לעיירה בשם מונטנלו באיטליה בעקבות מודעה שמפרסם ראש העיר בה הוא מציע להם לקנות בית ישן ולא מתוחזק באירו אחד בלבד.

ראש העיר רוצה להחיות את העיירה שכרגע נשארו בה אנשים מבוגרים ולאט לאט ממשיכים לנטוש אותה בעקבות אמונה שקללה רובצת עליה. הוא נעזר בעוזר שלו וביחד הם מנסחים מודעה ומנסים לחפש אנשים שמתאימים למשימה.

לכל אחד מהאנשים שמגיעים, שנבחרו על ידי ראש העיר בקפידה מתוך מאות מעוניינים, יש סיבה מדוע נענה למודעה:

אליס והחבר שלה חולמים על בית ולא מצליחים להשיג מספיק כסף כדי לרכוש אותו. אליס מתלהבת מהרעיון לרכוש בית באיטליה ולשפץ אותו אך החבר שלה לא מעוניין. לבסוף היא מחליטה להגיע לבדה ומקווה להשתלב שם ולמצוא חברים חדשים.

אדוארד שחי עם בן זוגו חווה שיגרה משעממת וחונקת ומקווה שרכישת הבית ושיפוצו יוסיפו טעם וישפרו את חיי הזוגיות שלהם אבל בן זוגו חושש לנסוע לעיירה שבה גרו בעבר הוריו ועזבו אותה מסיבה שנשמרה בסוד. בו זוגו קצת חושש מהגילויים והנבירה בעבר ומסרב להצעה. אדוארד מנסה לשכנע אותו בדרכים ערמומיות בתקווה שלבסוף ישתכנע לבוא.

מימי נענית למודעה כדי להתחיל חיים חדשים רחוקים מהמקום שבו היא גרה לאחר שבעלה עזב אותה לטובת אישה אחרת. יש לה שני ילדים בוגרים שכבר לא זקוקים לה והיא מרגישה שהיא חייבת שינוי בחיים ומחליטה לצאת להרפתקה שתחזיר לה את האושר והעניין לחיים.

ויש אורחת נוספת מסתורית, קצת תוקפנית וחסרת סבלנות שחוזרת לעיירה מסיבות לא ידועות. במהלך הסיפור יתגלה הקשר המרגש שלה לאחת הדמויות.

כל אחד מהדיירים החדשים מקווה להשיג את האושר הנכסף ולהתחיל חיים חדשים במקום רחוק ויפהפה, להכיר חברים חדשים, להכניס עניין לזוגיות ואולי גם למצוא אהבה חדשה.

האם אליס תזכה להגשים את חלומה להיות בעלת בית משלה? מה יעלה בגורל הזוגיות שלה? האם היא תזכה לאהבה המיוחלת?

האם אדוארד ובן זוגו יצליחו להציל את הזוגיות?

האם מימי תזכה לאושר ולאהבה?

תקראו ותגלו. סיפור רומנטי, זורם, קליל ומהנה.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

למכירה: בית מתפורר בדרום איטליה
המחיר המבוקש: אירו אחד.
שלושה זרים מגיעים לעיירה ציורית השוכנת על צלע גבעה בשם מונטנלו. כל אחד מהם חולם לקנות בית עתיק מט ליפול תמורת אירו אחד בלבד – וכל אחד מהם חולם על הרפתקה חדשה.
אליס רוצה בית.
אדוארד רוצה לברוח מהחיים שמשרים עליו תחושת מחנק.
מימי נחושה להתחיל מחדש אחרי שבעלה עזב אותה לטובת אישה אחרת.
ויש עוד אורחת חדשה בעיירה שמניעיה האמיתיים טרם התגלו…
עבור כל אחד מהם, מונטנלו צופנת הבטחה שונה לאושר. האם יוכלו להגשים את החלום שלהם על איטליה ולהפוך אותו למציאות?
ניקי פלגרינו נולדה בליברפול ובילתה את חופשות הקיץ בילדותה עם בני משפחתה בדרום איטליה. כיום היא גרה בניו זילנד עם בעלה קארני ושלל סוסים וכלבים. היא עובדת כעיתונאית וספריה הופיעו ברשימות רבי המכר בבריטניה, אוסטרליה וניו זילנד

תגובות

תגובות