חטופה

תמונה של הספר חטופה

מחבר: צ'רלי דונלי, הוצאה לאור: הוצאת מטר, תרגום: כנרת היגינס-דוידי, מס' עמודים: 384.

הסקירה שלי:

וואו איזה ספר מתח מעולה! סיפור על שתי נערות שנחטפות, כאשר אחת חוזרת והשנייה נעלמת.

ממליצה בחום!

ניקול ומייגן מסיימות את התיכון ומוזמנות למסיבת חוף. כשהמסיבה בעיצומה, הן נעלמות. לאחר תקופה, מייגן מצליחה להערים על החוטף ולברוח ממקום המחבוא והיא חוזרת לחיק משפחתה. מייגן הופכת לגיבורה וכולם מעריצים אותה. היא כותבת ספר על החטיפה והבריחה, הספר הופך לרב מכר והיא נהיית מפורסמת.

לעומתה, ניקול עדיין נעדרת. המשטרה לא מצליחה לעלות על עקבותיה. אחותה של ניקול, ליוויה,  היא מתמחה ברפואה משפטית. ליוויה מרגישה ייסורי מצפון  מכיוון שהיא לא ענתה לשיחה מניקול ביום ההיעלמות. היא מצפה שאולי יום אחד גופתה של ניקול תגיע אליה לניתוח ואז היא תוכל לדעת מה עלה בגורלה.

יום אחד מגיעה גופה של גבר צעיר למקום עבודתה של לוויה לניתוח והיא מגלה שאותו צעיר היה בקשר עם ניקול אחותה. ניקול מתחילה לחקור וביחד עם עזרתה של מייגן הן מפענחות את תעלומת היעלמותה של ניקול.

בהמשך מתגלות עוד גופות ועוד היעלמויות וליוויה מעריכה כי יש קשר ביניהם למקרה היעלמותה של אחותה.

האם יש קשר בין המיקרים? מי חטף את ניקול ומייגן? למה רק מייגן הצליחה לברוח? ומיהו החוטף?

מייגן נעזרת בהיפנוזה ולאט לאט נזכרת במה שקרה לה והגילוי מזעזע.

קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

צ'רלי דונלי, מהקולות המקוריים והחדשים בסוגת המותחנים, מגיש ספר מהפנט עתיר תפניות ומתח גבוה על שתי נערות שנחטפו – אחת מהן חוזרת, והשנייה לא.
ניקול קאטי ומייגן מקדונלד הן בוגרות תיכון בעיר הקטנה אמרסון ביי שבצפון קרוליינה. כשהן נעלמות ממסיבת חוף בליל קיץ חם אחד, המשטרה עורכת אחריהן חיפושים נרחבים. לא נמצא כל רמז והתקווה כמעט אובדת, אך לפתע שבה מייגן הביתה באורח פלא, לאחר שנמלטה ממחבוא במעמקי היער.
כעבור שנה, ספרה רב המכר של מייגן שבו היא מספרת את חוויותיה הופך אותה מגיבורה מקומית לדמות מפורסמת בכל סלון. סיפורה הוא סיפור ניצחון מעורר השראה למעט פרט אחד מטריד: ניקול עדיין נעדרת.
אחותה הגדולה של ניקול, ליוויה, המתמחה ברפואה משפטית, מצפה שיום אחד בעתיד הקרוב תימצא גופתה של ניקול ומישהו כמו ליוויה ינתח את הראיות ויקבע לבסוף מה עלה בגורלה של אחותה.
אבל הרמז הראשון להיעלמותה של ניקול עולה דווקא מגופה אחרת שמגיעה לחדר המתים שבו עובדת ליוויה – גופתו של גבר צעיר הקשור לעברה של ניקול. ליוויה מבקשת את עזרתה של מייגן, בתקווה ללמוד עוד על הלילה שבו נחטפו השתיים.
ובינתיים נעלמות נשים צעירות אחרות, והשערתה של ליוויה שכל המקרים קשורים זה לזה הולכת ומתחזקת.
אבל נראה שמייגן יודעת יותר ממה שחשפה בספרה רב המכר. הבזקי זיכרון מתחברים אלה לאלה ומצביעים על משהו אפל ומפלצתי יותר ממה שמתואר בזיכרון הדברים המצמרר שלה. וככל שהיא וליוויה מעמיקות בחקירתן, הן מבינות שלפעמים אימה אמיתית פירושה למצוא בדיוק את מה שמחפשים.
"רומן בעל קצב מהיר… דונלי מעצים את המתח במיומנות." Publishers Weekly
"ברומן יוצא הדופן הזה קיימים כל המרכיבים למותחן בנוי היטב. נבלים מתוחכמים מאתגרים את הבלשים החרוצים ביותר, רמזים מושכים אותנו כשהגופות צצות זו אחרי זו, וכל חוט עלילה מפתה יותר מקודמו." RT Books Top Pick
"דונלי עושה עבודה טובה… המרדף שווה לחלוטין את הקריאה." Booklist
"שפע של חשודים ודמויות שנרקמו במומחיות גורמים לקורא לעסוק בניחושים ולשנות כיוון בכל רגע." Library Journal

תגובות

תגובות