חדר בריחה

תמונה של הספר חדר בריחה

מחבר: מייגן גולדין, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: אסנת הדר, מס' עמודים: 360.

הסקירה שלי:

ספר מתח מעולה! מלא טוויסטים והפתעות. זהו אחד הספרים הכי טובים שקראתי השנה, הספר מותח לכל אורכו ומעניין מאד. לא יכולתי להניח מהיד עד לסוף המפתיע.

ממליצה בחום!

ארבעה עובדי מחלקה מצטיינים בחברה שעוסקת בשוק ההון מוזמנים להשתתף בחדר בריחה במסווה של תרגיל צוות. החברה נקלעה לקשיים והם חושבים שהתרגיל נועד כדי להחליט את מי מהם לפטר.

כשהם מגיעים לבניין שאליו הוזמנו, הם מגלים שהתרגיל מתרחש במעלית. האורות נכבים, המעלית נסגרת והם לכודים וצריכים לעמוד במבחן הישרדות אמיתי ומסוכן עד כדי איום על חייהם.

לאט לאט הם מקבלים רמזים שהם צריכים לפענח כדי לצאת לחופשי. השהייה ביחד בצפיפות מעלה רגשות יריבות ביניהם, קנאה, תחרותיות, רצון לנקמה ומתגלים המון סודות שהסתירו זה מזה במסגרת הטיפוס לפסגת ההצלחה בעבודה.

מי אחראי למשחק? מדוע הוא הכניס אותם לחדר הבריחה? אילו סודות הם הסתירו זה מזה?

מה כל אחד מהקולגות מסוגל לעשות כדי לשרוד? מי ילך הכי רחוק עד כדי רצח על מנת לצאת בחיים מהמעלית? מי מהם יצליח לצאת בחיים מהמשחק?

תקראו ותגלו. ספר מתח מבריק והסוף מאד מפתיע.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ברוכים הבאים לחדר בריחה. מטרתכם פשוטה.
לצאת מכאן בחיים.

וינסנט, ג'ולז, סילבי וסם נמצאים בשיא הקריירה שלהם בשוק ההון. הם שכללו את מיומנות סגירת העסקאות לכלל אמנות וחוגגים את הצלחתם בסטייל. כשהם מוזמנים להשתתף באתגר חדר בריחה כתרגיל צוותי, הקולגות התחרותיים מצטופפים במעלית של גורד שחקים, להוטים להוכיח את עצמם. אלא שאז האורות כבים והדלתות נאטמות, ועד מהרה מתברר להם שזו לא תחרות שגרתית; הם לכודים במשחק הישרדות מסוכן.

שבויים בחשכה, נאלצים היריבים המרים להתעלם מהמחלוקות הישנות ולעבוד כצוות כדי לפתור את הרמזים המוצפנים. רק כך יוכלו לצאת לחופשי. אבל במהלך המשחק מתחילים אט־אט להיחשף סודותיהם האפלים ביותר, והם מבינים שיהיה עליהם לשלם מחיר על הדברים שעוללו במהלך הטיפוס האכזרי במעלה הסולם התאגידי.

כשהמתח גואה והרמזים נעשים קטלניים, כל שנותר להם הוא לפתור תעלומה אחת אחרונה: מי מהם יהיה מסוגל להרוג כדי לשרוד?

״ברגע שתתחילו לקרוא תילכדו בחדר בריחה בעצמכם — והמפתח היחיד לשחרור יהיה לקרוא עד העמוד האחרון!״ – קירקוס ריוויו
״אחד הספרים האהובים עלי השנה״ – לי צ׳יילד
״הדפים הופכים את עצמם… ׳חדר בריחה׳ מקיים את כל מה שהוא מבטיח״ – הניו יורק טיימס
"לא מרפה ובלתי־נשכח" – הרלן קובן

תגובות

תגובות