זריחה במליבו

תמונה של הספר זריחה במליבו

מחבר: טיילור ג'נקינס ריד, הוצאה לאור: כתר ספרים, תרגום: דנה אלעזר הלוי, מס' עמודים: 399.

הסקירה שלי:

ספר מהנה וזורם, בהחלט יכול להוות סוג של "בריחה" לכמה שעות בתקופה הקשה שאנחנו עוברים.

סיפור על עבר ועתיד בחיי משפחה, על הקשר בין אחים, בין הורים וילדים ועל הגשמה עצמית.

הסיפור מתרחש במהלך יום אחד, עובר מהעבר להווה, מהסיפור של ההורים, ההיכרות והאהבה הגדולה ועובר להתרחשויות במסיבת סוף הקיץ ולקשר בין ילדיהם, ארבעת האחים, כיום.

נינה היא דוגמנית מפורסמת וגולשת גלים וכמו בכל סוף קיץ היא עורכת מסיבה במליבו, באחוזה המפוארת שבה היא גרה.

יש לה שלושה אחים: ג'יי גולש מקצועי, האד צלם מפורסם וקיט האחות הקטנה.

אביהם, מיק ריווה, הוא זמר מפורסם שנטש את אימם, כשהילדים היו קטנים, לטובת הקריירה ולטובת נשים אחרות שהחליף בלי סוף.

לאחר מות האם שסבלה מאד משברון לב לאחר הנטישה, נינה היא זאת ששימשה אם לאחיה, היא ויתרה על שאיפותיה והקדישה את כולה למען טיפול מסור באחיה. היא הקריבה את עצמה למענם, ודאגה לפרנסתם.

בכל שנה נינה שמחה לערוך את המסיבה אבל השנה היא עצובה. בעלה, שחקן טניס, בגד בה ועזב אותה לטובת שחקנית טניס שהכיר והיא מרגישה מושפלת אבל מחליטה בכל זאת לא לאכזב את האחים שלה ואת כל שאר המוזמנים ולערוך גם הפעם את המסיבה.

ביום המסיבה, בסופו של דבר הכל משתבש. שתייה, סמים, מוזיקה,סקס והרבה סודות ובגידות מתגלים עד לאסון הגדול.

במהלך הסיפור לאט לאט נחשף הסוד הגדול שהאד מסתיר מאחיו, הסוד של קיט שלא מוצאת בן זוג, האהבה של ג'יי למישהי קשה להשגה וגם המחשבות של נינה לגבי חייה הזוהרים לכאורה ולגבי עתידה.

במהלך המסיבה מגיע אורח לא צפוי שהאחות הקטנה הזמינה והאחים מנצלים את ההזדמנות החד פעמית להתעמת איתו כדי לנסות להבין את מעשיו ובעיקר כדי לשחרר משקעים מהעבר.

זהו סיפור על קשר חזק בין אחים ועל אישה אמיצה שהקריבה את חייה למען משפחתה וסוף סוף הבינה שהיא צריכה גם לחשוב על עצמה.

אהבתי את הסוף המרגש ומעורר המחשבות שצופן בתוכו אופטימיות ותקווה לעתיד טוב יותר.

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

זהו היום של מסיבת סוף הקיץ השנתית של דוגמנית־העל והגולשת נינה ריוָוה. כולם רוצים להיות מוזמנים לאחוזה המפוארת במליבו ולהסתופף בצילם של נינה ואחיה המפורסמים: ג'יי והָאד, אחד גולש מקצועי והאחר צלם נודע, וקיט, אחותם הקטנה. ארבעת האחים הידועים מעוררים בתושבי מליבו ובעולם כולו סקרנות רבה – בייחוד מפני שהם הצאצאים של הזמר האגדי מיק ריווה.

היחידה שאינה מצפה למסיבה היא נינה עצמה, שמעולם לא רצתה להיות במרכז תשומת הלב, ושרק לא מזמן ננטשה באורח פומבי ביותר על ידי בעלה, שחקן טניס מקצועי. גם האד די לחוץ לקראת הערב – עליו להתוודות על משהו באוזני אחיו, חברו הקרוב ביותר, והאדם שהכי ייפגע מהסוד שהוא מסתיר. ג'יי, לעומת זאת, סופר את השניות עד לרדת הערב, כי הבחורה שהוא לא מפסיק לחשוב עליה הבטיחה שתבוא.

ולקיט יש כמה סודות משלה – כולל אורח שהיא הזמינה בלי להתייעץ עם איש. בשעת חצות המסיבה יוצאת לגמרי משליטה, ובבוקר ביתה של נינה כבר יעלה בלהבות. אבל עוד לפני שהניצוץ הראשון יידלק, האלכוהול יזרום, המוזיקה תתנגן, והאהבות והסודות שחישלו את משפחת ריווה לאורך דורות יעלו כולם אל פני השטח.

זריחה במליבו הוא סיפור על לילה אחד בלתי נשכח בחייה של משפחה מפורסמת, על העבר שמעצב אותה ועל העתיד שצפוי לה. הספר הפך לרב־מכר מייד עם צאתו לאור ותורגם לעשרות שפות.

טיילור ג'נקינס ריד היא מחברת רבי־המכר שבעת הבעלים של אוולין הוגו ודייזי ג'ונס והסיקס. היא גרה בלוס אנג'לס עם בעלה, בתם והכלב שלהם.

תגובות

תגובות