ז'ול

תמונה של הספר ז'ול

מחבר: דידייה ואן קואלארט, הוצאה לאור: הוצאת אריה ניר , תרגום: דורית דליות, מס' עמודים: 246.

הסקירה שלי:

ספר שהוא ממתק אמיתי! סיפור על כלב נחייה מתוק ואנושי שעושה הכל כדי לאחד שני אנשים שהוא אוהב. נהניתי מכל רגע, חייכתי, התרגשתי ואפילו הזלתי דמעה, ממליצה בחום בעיקר למי שאוהב כלבים.

ז'ול הוא כלב נחייה של אליס, בחורה בת 30 שנפגעה בעיניה והתעוורה. יום אחד אליס פגשה בשדה התעופה את זיבל, מוכר עוגיות מאקרון, שנדלק עליה. כשהיא עלתה למטוס וניסו להפריד ממנה את ז'ול, זיבל התערב לטובתם וסידר שיעלו ביחד למטוס. מאותו יום, זיבל חושב רק עליה אבל לא יודע היכן היא נמצאת ואם בכלל יש צ'אנס שבחורה כמוה תרצה אותו, אמנם הוא בעל תארים ופטנטים, אבל עובד כמוכר עוגיות.

בינתיים אליס עוברת ניתוח ושבה לראות. ז'ול הנאמן מרגיש עכשיו מיותר, אליס כבר לא זקוקה לעזרתו. היא מחליטה בלית ברירה להשיבו למקום שממנו קיבלה אותו והוא נשלח לביתו של עיוור אחר.

הבעלים החדש של ז'ול מתעלל בו והוא בורח ממנו היישר לזיבל המלאך המושיע שלו ושל הבעלים הקודמת האהובה עליו בשדה התעופה. ז'ול מרגיש שזיבל מאוהב באליס ולכן הוא יעשה הכל בכדי למצוא אותה ולחבר ביניהם כך שיהיו שלישייה מאושרת.

מאותו יום, ישתנו חייו המשעממים של זיבל. הוא יאבד את עבודתו ואת ביתו ויצא במסע אחרי ז'ול כדי למצוא את האישה שהתאהב בה ממבט ראשון. במהלך המסע זיבל יעבור תהליך היכרות עם עצמו ויגיע לתובנות חשובות בקשר לחייו ולעתידו. גם אליס תעבור תהליך חשוב עם עצמה במהלכו תצטרך להתעמת עם שדים מעברה.

האם יצליח ז'ול למצוא את אליס? האם יצליח לאחד בין זיבל לבין אליס? מה יעלה בגורלו של ז'ול?

תקראו ותגלו.

סיפור אהבה מקסים, מרגש בטירוף, מצחיק ומלא הפתעות שמדגיש את הנאמנות הראויה להערצה של הכלב לבעליו.

אהבתי את הסוף שהוא בעיני הסוף הכי מציאותי והגיוני שיכול להיות.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

בגיל שלושים עוברת אליס ניתוח חדשני שמשיב לה את מאור עיניה. מבחינת ז'ול, כלב הנחייה שלה, מדובר באסון. הוא מאבד את תפקידו, מעמדו ומטרתו עלי אדמות. נוסף על כל הצרות, הוא מופרד מאליס ונשלח ללוות עיוור אחר.ז'ול אינו מוכן להשלים עם רוע הגזרה. הוא בורח מבעליו ומאתר את זיבָּל, מוכר עוגיות המקארון שהציל אותו ואת אליס מפרדה כפויה בנמל התעופה. ז'ול משוכנע שזיבל, שהתאהב באליס ממבט ראשון, יציל שוב את המצב ויעזור לו להתאחד איתה.
בתוך פחות מעשרים וארבע שעות, גורם כלב הלברדור לזיבָּל לאבד את משרתו, את ביתו ואת עשתונותיו. הכלב המיואש חדור אובססיה למצוא את האישה הצעירה ששברה לו ולחברו החדש את הלב. בין השלושה נרקם סיפור מרגש של לידה מחדש ואהבה ללא תנאי בניצוחו של כלב הנחייה הערמומי והמקסים ביותר בעולם.
ז'ול הוא סיפור מוטרף, נוגע ללב, מלא הומור ושנינות על שני אנשים שמחפשים את עצמם ומוצאים זה את זה.
דידיֶיה ואן קוֹאֶלארְט זכה בפרס הגונקור. ספריו נמכרו ביותר מחמישה מיליון עותקים, תורגמו לכשלושים שפות ואף עובדו לסרטים.

תגובות

תגובות