וירג'ין ריבר

תמונה של הספר וירג'ין ריבר

מחבר: רובין קאר, הוצאה לאור: תכלת הוצאה לאור, תרגום: מור רוזנפלד, מס' עמודים: 373.

הסקירה שלי:

ספר חמוד, זורם, קליל ורומנטי. ספר שבא לי בדיוק בזמן אחרי כמה ספרים כבדים שקראתי.

מסוג הספרים שמספקים כמה שעות של הנאה, עם סוף טוב ומאד מרגש.

מל מונרו היא אחות מיילדת בבית חולים בלוס אנג'לס. היא עובדת קשה, בלחץ והאוכלוסייה קשת יום ומלאה בפשיעה.

מל באבל על מות בעלה בתאונת דרכים והיא מרגישה שהיא רוצה לברוח למקום אחר כדי להירגע ולנסות לשקם את חייה.

היא מוצאת מודעה בעיתון שמחפשים אחות, עוזרת לרופא המקומי, בעיירה קטנה בשם וירג'ין ריבר ומחליטה שזוהי ההזדמנות בשבילה להתרחק מהעומס ועדיין לעסוק במקצוע שמאד אהוב עליה ולהמשיך לעזור לאחרים.

כשהיא מגיעה לעיירה, היא מגלה שלא אמרו לה את האמת.  בקתת המגורים שנועדה עבורה, הרוסה, הרופא בכלל לא רוצה עזרה והאישה שהזמינה אותה כעסנית, שקרנית ואנטיפתית.

מל מאוכזבת ומחליטה לעזוב אבל אז היא מוצאת תינוקת שננטשה והושארה בפתח המרפאה. היא מרגישה שהיא חייבת להישאר עוד קצת בכדי לעזור לה ולמצוא עבורה משפחה מאמצת.

בינתיים היא מכירה את ג'ק, בעל הפאב המקומי, גבר חתיך שדואג לה, משפץ עבורה את הבקתה ומוכן לעשות הכל כדי שהיא תישאר בעיירה.

ג'ק הוא לוחם לשעבר ששירת בצבא ומתמודד עם שדים משלו. הוא אף פעם לא רצה זוגיות מחייבת עד שפגש את מל.

לאט לאט היא מתקרבת אליו  ומתיידדדת איתו אבל לא מצליחה להפסיק לאהוב את בעלה ולהתגעגע אליו.

מדוע ננטשה התינוקת? למי היא שייכת? האם מל תצליח להשתחרר ולאהוב מחדש? מדוע נפשו של ג'ק פצועה ומה עבר עליו בשירותו כלוחם? מה יעלה בגורל הקשר בין מל וג'ק? האם מל תשתכנע להישאר בעיירה?

תקראו ותגלו.

מל לומדת להכיר את אנשי העיירה המגוונים ולסמוך על ג'ק. היא עוברת תהליך ארוך שהוא בעצם מסע התפתחות אישי שבו היא לומדת להכיר את עצמה, לשתף רגשות, לנסות לאהוב מחדש ולקבל אהבה.

הספר מלא באירועים מעניינים ומרגשים. הסוף מרגש, אופטימי ורומנטי. ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"ספר מרגש באופן מיוחד. התחברתי מיד לדמויות, ורק רציתי עוד ועוד ועוד" – דבי מקומבר

דרושה: אחות/ מיילדת לווירג'ין ריבר, עיירה קטנה עם אוכלוסייה של 600 איש. בואי לשנות חיים של אנשים בין יערות הסקויה ונהרות צלולים כבדולח. הצעת העבודה כוללת בקתה יפהפייה ללא דמי שכירות.

המודעה הזאת נפלה על מל מונרו מהשמים. רגע לאחר שהיא מבחינה בה, היא עוזבת את לוס אנג'לס המפויחת ועוברת לעיירה הקטנה והציורית וירג'ין ריבר. סוף-סוף תוכל להשאיר מאחור את כאב הלב והאובדן, את הרעש והצפיפות, את בית החולים העמוס, ולהתרכז במה שהיא כל כך אוהבת – להיות אחות ומיילדת, לסייע לחולים, להביא חיים חדשים לעולם.

רק כשהיא מגיעה למקום, במגפי המעצבים שלה, היא מגלה שיש הבדל עצום בין מה שהובטח לה במודעה לבין המציאות: "הבקתה היפהפייה" הרוסה ומתפוררת, הכבישים חלקלקים ובוגדניים והרופא המקומי לא מעוניין לעבוד איתה.

מל מבינה שטעתה ומחליטה לעזוב את וירג'ין ריבר כבר למחרת בבוקר, אבל תינוקת בת יומה שננטשה בפתח המרפאה משנה את תוכניותיה, וכך גם נוכחותו של ג'ק שרידן, איש צבא לשעבר ובעל הפאב המקומי, שמוכן לעשות הכול כדי שתישאר.

וירג'ין ריבר מאת רובין קאר היה לרב מכר ענק בארצות הברית ולסדרת טלוויזיה מצליחה המשודרת ב"נטפליקס". זכויות התרגום שלו נמכרו לעשרות מדינות.

תגובות

תגובות