ואז היא נעלמה

תמונה של הספר ואז היא נעלמה

מחבר: ליסה ג'ואל, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: גיא הרלינג, מס' עמודים: 319.

הסקירה שלי:

וואו איזה ספר מדהים! קראתי עליו הרבה שבחים ואני שמחה שהכל היה מוצדק.

ספר מתח מלא טוויסיטים והפתעות. ההתחלה הייתה לי קצת איטית אבל מרגע שהתגלה פרט חשוב ומאד מפתיע, לא יכולתי להניחו מהיד.

אין ספק שמדובר בסופרת מוכשרת שבנתה את הסיפור לאט ובמחשבה תחילה וחשבה על כל פרט ופרט.

ממליצה בחום!

 

אלי הייתה תלמידה בת 15 כשיום אחד היא יצאה מהבית ומאז נעלמו עקבותיה.

הסיפור מתחיל כעשר שנים לאחר היעלמותה. אמה עדיין לא התייאשה מלמצוא פרטים אודות ההיעלמות של בתה. היא מנהלת חיי שיגרה משעממים, בודדה ועצובה. המקרה הקשה הרס את הזוגיות שלה והיא התגרשה מבעלה. הוא המשיך בחייו ומצא אהבה חדשה ואילו היא נותרה לבדה ואף התרחקה מבתם השנייה.

יום אחד היא פוגשת בבית הקפה את פלויד, גבר נאה בעל נוכחות מרשימה. מהר מאד הוא מתאהב בה והיא בו ומכיר לה את בתו בת התשע, פופי. פופי מאד מזכירה לה את אלי. היא בוגרת מאד לגילה, חכמה ואינטליגנטית.

לאט לאט היא נכנסת למשפחה של פלויד ומגלה פרטים על שתי בנותיו ועל האקסיות שלו.

כשמתגלה פרט מפתיע מהעבר, היא מתחילה לחשוד שאולי יש לזה קשר להיעלמותה של בתה. היא מתחילה לחקור ומגלה גילויים מדהימים, אפלים ועצובים. היא תעשה הכל כדי לפתור את התעלומה.

מה קרה לאלי? לאן היא נעלמה? האם היא התאבדה? האם נכונה השמועה שהייתה בלחץ מהבגרויות ולכן עשתה מעשה קיצוני? מיהו פלויד? מה הוא מסתיר מאמה של אלי? מה הן כוונותיו?

תקראו ותגלו.

הספר בנוי כמו פאזל שמורכב לאט לאט. המון סודות ופרטים מפתיעים מתגלים לאורך הפרקים, המסופרים מנקודות מבט של כל אחת מהדמויות המרכזיות, עד לסגירת המעגל.

הכל מתבהר בסוף עד לפרט האחרון. סיפור על נקמה, עם נגיעות של אופל, אובססיביות ועל יחסי הורים ילדים. ספר מצויין!

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

היא היתה בת 15. מוארת, קורנת, כל החיים לפניה. ואז, כאילו בלעה אותה האדמה, אלי נעלמה.

עשר שנים חלפו מאז שאלי נעלמה, אבל אִמה לורל מעולם לא איבדה תקווה שיום אחד תשוב ותמצא אותה. בינתיים היא חיה חיים של שגרה אפורה, מצומצמת, בהמתנה לגילוי חדש, לאיזה קצת חוט.

הכול משתנה כשיום אחד היא פוגשת בבית קפה זר כריזמטי מקסים. קוראים לו פלויד. לורל מתאהבת בו מיד, והוא בה. הם מבלים יחד, והוא גם מציג בפניה את  בתו  בת התשע — פופי — פיקחית, עירנית ובעיקר דומה לאלי כשתי טיפות מים.

מה קרה לאלי? לאן נעלמה? השאלות שלא הרפו ממנה מעולם רודפות את לורל ביתר שאת.

ומי עוד מסתיר מפניה סודות?

ליסה ג'ואל כתבה את ספרה הראשון, "המסיבה של רלף", ב־1996 בעקבות התערבות, והוא היה לספר הביכורים הנמכר ביותר באותה שנה. מאז כתבה תשעה ספרים שהיו כולם לרבי מכר בינלאומיים. ואז היא נעלמה הוא ספרה הראשון הרואה אור בעברית.

תגובות

תגובות