הת'ר, הטוטאליות

תמונה של הספר הת'ר, טוטאליות

מחבר: מתיו ויינר, הוצאה לאור: כתר ספרים, תרגום: שרון פרמינגר, מס' עמודים: 142.

הסקירה שלי:

זהו הספר השני מהסדרה הקטנה של הוצאת כתר שאני קוראת ונהנית. מדובר ברומן פסיכולוגי קצר, בשילוב מתח עדין וסוף מאד מפתיע. ממליצה בחום!

קארן ומארק נשואים וחיים חיי שגרה. הם נישאו בגיל מאוחר ונראה שלא הייתה ביניהם אהבה גדולה אלא נישואי נוחות, שניהם יחסית מבוגרים ומצבו הכלכלי של מארק קסם לקארן. כשנולדת בתם הת'ר, היא מכניסה אושר ועניין לחייהם, הם מעריצים אותה וכל חייהם סובבים סביבה.

האב רוב הזמן עובד בכדי להרוויח כסף והאם לאט לאט משתלטת על הת'ר ומרחיקה אותו ממנה.

כשהת'ר מתבגרת, היא מנצלת את היחסים המעורערים בין הוריה ומורדת. עקב יופיה וחוכמתה, היא מושכת אחריה גברים ולאט לאט גורמת להתפוררות המשפחה. הת'ר מתרחקת מהוריה המגוננים עליה יתר על המידה בשאיפה ליצור לעצמה חיים טובים יותר מאשר להוריה.

האב דואג להת'ר מאחר והוא מבחין במבטי הגברים המופנים כלפיה. הדאגה הופכת לאובססיבית והוא מחליט לעקוב אחריה ואף משתף את אשתו בדאגתו.

במקביל, מסופר על בובי, נער עני שגדל בלי אב ועם אם שמכורה לסמים. ילדותו הקשה הביאה אותו למעשי אלימות שבגללם גם נכנס לכלא. כשבובי משתחרר מהכלא, הוא מנסה לשקם את חייו, אבל יש לו יצרים שקשה לו להשתלט עליהם.

בשלב מסויים, בסיטואציה מסויימת, יתלכדו שני הסיפורים.

מה הקשר בין הת'ר ובובי? מה יעלה בגורל הזוגיות של קארן ומארק?

דווקא כשנדמה שהכל מסתדר והעניינים תחת שליטה, קורה משהו מפתיע. תקראו ותגלו.

קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

בני הזוג בריקסטון מנהלים את כל חייהם סביב בתם היחידה, הֶתֶ'ר, ונדמה שהעולם כולו שותף להיקסמות שלהם ממנה. היא הדובדבן בחיי הקצפת שמנהלת המשפחה במנהטן. אומנם דירת הפנטהאוז שמעליהם עדיין מזכירה להם שיש עוד למה לשאוף, אבל זה לא מפריע להם להמשיך לשמוח בחלקם. לנוכח עיניהם המשתאות הת'ר הופכת לנערה ותשומת הלב שהיא מושכת מתחילה לסדוק את האידיליה המשפחתית. ובינתיים, ביקום מקביל של עוני ואלימות, נער הופך לגבר, ולאף אחד אין עדיין שמץ מושג איך שני מעגלי החיים שלו ושל משפחת בריקסטון ייפגשו. מתיו ויינר מתגלה בנובלה זו כסופר מבריק. הֶתֶ׳ר, הטוטאליות, שנקרא בנשימה עצורה, הוא מפגן מרהיב של יכולת הבחנה חדה בנוגע לטבע האנושי ולאופן שבו הוא פועל בחברה המודרנית. "הקוראים יצפו בכיליון עיניים לעוד ספרים מאת מתיו ויינר" – בוקליסט

תגובות

תגובות