השקרים שאני מספרת

תמונה של הספר השקרים שאני מספרת

מחבר: ג'ולי קלארק, הוצאה לאור: פן, ידיעות ספרים, תרגום: רחל פן, מס' עמודים: 318.

הסקירה שלי:

ספר מתח מלא הפתעות ותהפוכות על שתי נשים שמומחיות בסיפור שקרים.

סיפור על החלפת זהויות, התחזות לנשים אחרות כאשר עד הסוף לא לגמרי ברורה המטרה מאחורי התנהגותן, האם הנשים רוצות לנקום במישהו או שהן בעצם רודפות צדק ומחפשות תיקון?

סיפור על אירועים מטלטלים וניסיון להשתקם מהם, לתקן את העבר ולברוא עתיד טוב יותר.

הסיפור מעניין ומתוחכם אבל לדעתי הוא עמוס מדי בדמויות ובשקרים ואפילו מתוחכם מדי עד שלעיתים הרגשתי מותשת ומבולבלת ולא תמיד ידעתי מה האמת ומה השקר. אהבתי מאד את הסוף השנון והמפתיע ולמרות החיסרון שמניתי, בהחלט היה שווה את הקריאה ואני ממליצה בחום!

 

מג/מגי/מלודי היא אותה אישה שכל פעם מתחזה למישהי אחרת. היא מניפולטיבית, אגואיסטית ומתנהגת כמו נוכלת כדי להשיג את מה שהיא רוצה, לרמות אנשים ולהרוס אותם.

פעם היא סטודנטית, פעם היא מאמנת ופעם היא סוכנת נדל"ן של האלפיון העליון. היא מערימה על אנשים במיומנות ובשקרים, ממש נוכלת מקצועית. היא מתחברת לאנשים מסויימים וכשהיא מחליטה לעזוב, היא מרוששת אותם מכספם.

קאט היא עיתונאית ששואפת להתקדם מקצועית וכשהיא שומעת שמג חוזרת, היא רואה בכך הזדמנות לחשוף את הנוכלת שהפילה רבים אבל בעיקר בגלל מקרה שקשור אליה באופן אישי.

קאט חוקרת אודות מגי ולאט לאט מתחילה להבין את המטרה האמיתית של מג מאחורי מעשיה הקשים שעשתה לאנשים מאד מסויימים שנבחרו בקפידה על ידה.

השתיים נפגשות ומספרות שקרים אחת לשנייה והסיפור מסתבך. הסיפור חושף את נבכי הנפש של שתי הגיבורות שבסך הכל הן נשים טובות שהחיים שלהן לא היו קלים.

מדוע מג הפכה לנוכלת? מה מטרתה האמיתית של מג? מה הקשר בין מג לקאט? מדוע קאט רוצה לנקום במג?

תקראו ותגלו. הסוף מדהים ומותיר הרבה מחשבות.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ספר מומלץ על ידי Goodreads, BuzzFeed, POPSUGAR, Parade, E! Online, CrimeReads, Apartment Therapy, Scary Mommy, Motherly ועוד

מחברת רב-המכר הטיסה האחרונה במותחן חדש על שתי נשים שמחפשות נקמה – או שמא צדק?

שתי נשים. זהויות בדויות רבות.

מג וויליאמס, מגי ליטלטון או מלודי ווילד – אותה אישה בשמות שונים, תלוי בעיר, תלוי בעבודה – היא נוכלת שהופכת את עצמה למי שצריכים שתהיה – סטודנטית בקולג', מאמנת אישית לחיים, מתווכת נדל"ן. שום דבר בה אינו אמיתי. היא אומרת לך בדיוק את מה שאתה רוצה וצריך לשמוע, אבל כשהיא תעזוב, תישאר ככל הנראה בלי כלום.

קאט רוברטס מחכה כבר עשור לשובה של האישה שהפכה את חייה על פיהם. כעת, משזו חזרה, קאט נחושה להיות מי שתחשוף אותה. אך ככל ששתי הנשים מתקרבות, הנחות היסוד הקודמות של קאט מתחילות להתפורר והיא מוצאת את עצמה תוהה מהי מטרתה האמיתית של מג.

השקרים שאני מספרת הוא מותחן גדוש תפניות, הצולל עמוק אל תוך נפשן ורצונותיהן של שתי נשים ומתלווה למסען הבלתי מתפשר לתקן את העבר ולכתוב מחדש עתיד טוב יותר.

ג'ולי קלארק היא מחברת הטיסה האחרונה, שתורגם ליותר מעשרים שפות והיה לרב-מכר בארץ ובעולם. קלארק מתגוררת בלוס אנג'לס עם משפחתה.

שבחים לטיסה האחרונה:

"סוחף… הדמויות ייכנסו לכם אל מתחת לעור." – The New York Times

תגובות

תגובות