השחור והכסף

תמונה של הספר השחור והכסף

מחבר: פאולו ג'ורדנו, הוצאה לאור: כתר ספרים, תרגום: יערית טאובר, מס' עמודים: 140.

הסקירה שלי:

ספר מסוג הספרים שאני מכנה "ספר קטן גדול". ספר קצר ונוגע ללב שטמונות בתוכו המון תובנות על החיים, ספר שהשאיר אותי עם המון מחשבות ואני ממליצה עליו בחום!

מסופר על זוג צעיר שמצפה להולדת ילדו הראשון. מכיוון שהאישה בשמירת לידה, הם שוכרים מטפלת לעבודות משק הבית אשר תישאר לעזור גם לאחר הולדת התינוק.

אותה אישה, המכונה גברת א', מנהלת את כל ענייני הבית והיא משמשת המרכז היציב והבטוח שמחזיק ומתחזק את הזוגיות של השניים.

גברת א' דואגת להם בכל פרט ופרט בחיים. היא דואגת למטלות הבית אך היא דואגת גם לשימור הזוגיות והאהבה ביניהם ולתפקודם כמשפחה.

אבל הכל מתנפץ כאשר יום אחד גברת א' מודיעה שהיא נאלצת לעזוב את עבודתה עקב מחלה. הזוג ההמום נשאר לבדו וצריך עכשיו להתמודד עם המשברים והאתגרים של מוסד הנישואים והמשפחה שהקים כשאין לו יד מכוונת.

כל זאת בנוסף לעצב הכבד של השניים ולחששם לגבי גורלה של מי שהפכה לחלק חשוב ממשפחתם.

הזוג מתמודד עם משברים כגון בעיות תקשורת וריחוק פיזי, הן עקב עומס בעבודה של הבעל שהתרכז בפיצוח הקריירה שלו והן כתוצאה מהולדת הילד שדורש תשומת לב וטיפול מסור יומיומי.

ספר מרגש על זוגיות, אהבה, משפחה וכל מה שמסביב.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

רה ובעלה, זוג צעיר וחסר ניסיון שממתין להולדת ילדו הראשון, שוכרים מבעוד מועד את שירותיה של הגברת א' שתטפל בעבודות הבית ובתינוק שייוולד. מרגע שהיא מתחילה בעבודתה, אישיותה היציבה והבוטחת מנווטת את ענייני הבית ונוסכת בבני הזוג את הביטחון שהם כה משוועים אליו. מבחינתם, מבטה הוא זה המאשרר את המשימה היומיומית של הזוגיות והקמת המשפחה שאליה נרתמו. אלא שגברת א' עוזבת את משמרתה בשל מצבה הבריאותי, ובני הזוג נאלצים להתמודד עם הריק שנפער בחייהם.  "בטווח הארוך כל אהבה זקוקה למישהו שיראה אותה ויכיר בה, ייתן לה תוקף, אחרת היא עלולה להפוך למקסם שווא," כותב פאולו ג'ורדנו ברומן הצנום והיפה הזה, העוסק במשברים ובאתגרים שכל זוג נאלץ להתמודד איתם במוקדם או במאוחר.  פאולו ג'ורדנו הוא סופר איטלקי מצליח, מחבר
רב־המכר העולמי בדידותם של המספרים הראשוניים, שראה אור בעברית בהוצאת כתר.

תגובות

תגובות