הרוקחת האבודה

תמונה של הספר הרוקחת האבודה

מחבר: שרה פנר, הוצאה לאור: מודן, תרגום: מיכל כהן, מס' עמודים: 347.

הסקירה שלי:

רומן היסטורי מדהים! אחד הספרים הטובים שקראתי לאחרונה.

ספר מותח, מסקרן, זורם המדגיש את כוחן של הנשים ואת כוחה של אמירת האמת.

קרוליין תכננה לחגוג את יום הנישואין העשירי שלה בלונדון עם בעלה אבל בעקבות גילוי מטלטל היא החליטה לטוס לבדה.

היא שבורה, המומה וצריכה לעכל את הגילוי הקשה ולתכנן את דרכה בעתיד. כדי לשכוח קצת מההלם של הגילוי, היא מצטרפת לקבוצת מטיילים שמחפשים אוצרות ליד נהר התמזה ומוצאת בקבוק קטן של רוקחת עם חריטה לא ברורה של חיה.

במקביל, מסופר סיפורה של נלה הרוקחת שהתרחש לפני יותר ממאתיים שנה. לנלה הייתה חנות נסתרת בסמטה חשוכה בלונדון ושם היא רקחה עבור נשים במצוקה רעלים שיעזרו להן לרצוח את הגברים האלימים שבחייהן.

יום אחד נכנסה לחנות אלייזה, ילדה בת שתים עשרה שנשלחה על ידי המעסיקה שלה לרצח של בעלה.

נלה נקשרת לילדה שכן כל חייה רצתה ילדה משלה אבל עקב נסיבות טרגדיות, חלומה נלקח ממנה.

בין השתיים מתפתחת חברות שבעקבותיה מתרחשים אירועים לא צפויים שמסכנים את חייהן ובעיקר מאיימים לחשוף את עיסוקה של נלה ואת שמות הנשים שרצחו את הגברים שלהן.

קרוליין שוויתרה על חלומה להיות היסטוריונית עקב היותה נשואה, מתלהבת מהממצא והיא סקרנית לגלות מה עומד מאחורי הבקבוקון שמצאה.

היא מתחילה לחקור מהיכן הגיע הבקבוקון ומגלה תעלומה מיסתורית שהעסיקה את לונדון לפני כמאתיים שנה.

הסיפור נע לסירוגין בין עבר להווה, בין קרוליין והמשבר שלה לבין נלה ואלייזה.

אירוע רודף אירוע ואין רגע דל. ספר מרתק עם מלא הפתעות.

מה עלה בגורלן של נלה ואלייזה? מה יעלה בגורל הנישואין של קרוליין?

סיפור על סודות ועל הנטל הגדול שבשמירתם ככאלה. סיפור על הגשמה עצמית, על אומץ ועל חברות.

"סודות זורעים הרס בחיינו. רציתי להוציא את האמת".

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

קרוליין לא הייתה אמורה להיות בלונדון לבדה. נסיעות חגיגיות לכבוד יום נישואים אמורות להיות אירוע לשניים, אבל עקב גילוי מטלטל היא מגיעה לבדה, המומה וכואבת, לעיר שתמיד חלמה עליה. בניסיון להסיח את דעתה קרוליין מצטרפת לסיור חיפוש אוצרות ליד נהר התמזה ומוצאת בקבוקון ישן של רוקחים ועליו חריטה מסתורית.

יותר ממאתיים שנה לפני כן, בירכתי סמטה חשוכה בלונדון, ממתינה נלה בחנות הרוקחים הנסתרת שלה ללקוחה חדשה. בעברה הייתה נלה מרפאה מכובדת, אבל כיום משמש אותה הידע שצברה למטרה אחרת: היא מוכרת לנשים במצוקה רעלים שישמשו אותן לרצוח את הגברים האכזריים בחייהן. אבל הלקוחה החדשה שלה שונה: היא ילדה בת שתים־עשרה, ובין השתיים מתפתחת חברות בלתי צפויה שמחוללת רצף אירועים העתיד לסכן את עולמה של נלה ולחשוף את הנשים הרבות שעזרה להן.

בלונדון של ימינו קרוליין יוצאת לחקור את מקורו של הבקבוק ומבינה שמצאה קצה חוט לתעלומה שרדפה את לונדון מאתיים שנה קודם לכן. ככל שהיא מוסיפה לחקור מתנגשים חייה של קרוליין עם חייהן של נלה ושל בת חסותה הצעירה ברצף אירועים בלתי צפוי ועוצר נשימה.

הרוקחת האבודה הוא רומן היסטורי מותח ומרתק. הוא הפך לרב־מכר מייד עם צאתו לאור, נמכר לתרגום ליותר  מ־30 שפות וזכויות ההסרטה שלו נמכרו ל'פוקס'.

"מלא בפרטים היסטוריים מרתקים… רומן ביכורים שמעלה על נס את כוחן של נשים לאורך ההיסטוריה." קריסטין הרמל

תגובות

תגובות