הצרה עם עזים וכבשים

תמונה של הספר

מחבר: ג'ואנה קאנון, הוצאה לאור: תמיר סנדיק, תרגום: שי סנדיק, מס' עמודים: 423.

הסקירה שלי:

איזה יופי של ספר, כתיבה קולחת, תרגום מצויין, מעניין, קיצבי ומותח. נהניתי מכל רגע!

הסיפור מתרחש בשנת 1976 בשדרה קטנה באנגליה בתקופה שבה שורר גל חום נוראי.  יום אחד אחת השכנות, גברת קרייזי, נעלמת.

השכנים לא מבינים מה קרה ומתחילים ברכילויות והשערות. שתי ילדות בנות עשר, חברות טובות, מחליטות לעשות עבודת בילוש ולגלות לאן נעלמה השכנה ולמה.

הילדות הולכות לכנסיה ושם הכומר אומר להן שאלוהים נמצא בכל מקום. הן מאמינות שאלוהים יעזור להן לפתור את התעלומה ולכן הן עוברות בית בית בשדרה ומנסות למצוא את אלוהים הכל יכול.

לאט לאט הילדות נחשפות לעולם המבוגרים בשדרה, לרכילויות, לשקרים, לסודות המוסתרים, לחשדנות, להאשמות, לאי קבלת האדם השונה ומתחילות להבין מה קרה. אם כי, לא הכל ברור והסוף לא לגמרי סגור ומשאיר אותנו עם המון מחשבות.

בסוף הספר יש מילון עם תמונות צבעוניות של הממתקים והמטעמים שמוזכרים במהלך הסיפור, אהבתי מאד את הרעיון.

הסיפור זורם וקיצבי, קראתי בנשימה אחת. ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

הצרה עם עיזים וכבשים הוא רומן ביכורים מותח, שנון ונוגע ללב על דעות קדומות, חשדנות ועל השונה שמסתתר בכל אחד מאיתנו: קיץ 1976. גל חום בלתי נסבל עובר על אנגליה, אבל מה שמטריד יותר מכל את תושבי השדרה הוא העלמותה המסתורית של גברת קריזי מבית מספר 8. בעוד השכנים עסוקים בהתלחשויות ובחישות, גרייסי וטילי בנות העשר מחליטות לנצל את חופשת הקיץ לעבודת בילוש מטעמן. הן עוברות מבית לבית ומחפשות אחרי מי שבטוח יוכל להחזיר את הנעדרת הביתה – אלוהים. אלא שככל שהטמפרטורה עולה וחקירתן של שתי הבלשיות החובבות מתקדמת נחשפים אט אט הסודות המסתתרים מאחורי הדלתות הסגורות של בתי השדרה ואלו, כך מסתבר, לגמרי מהסוג האנושי.

ג'ואנה קאנון היא רופאה פסיכיאטרית המתגוררת בדרבישר, מחוז הולדתה, יחד עם משפחתה וכלבה. כבת יחידה לבת יחידה, רבים מחבריה התגוררו בין דפי הספרים וכבר בגיל צעיר גילתה משיכה עזה למילה הכתובה, לסיפורים ולדמויות. הצרה עם כבשים ועזים הוא ספרה הראשון.

תגובות

תגובות