הפיתוי של גרייסי

תמונה של הספר הפיתוי של גרייסי

מחבר: סנטה מונטיפיורי, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: כנרת היגינס- דוידי, מס' עמודים: 392.

הסקירה שלי:

ספר רומנטי וחמוד על כוחה של אהבה אמיתית על רקע נופיה המרהיבים של טוסקנה.

גרייסי היא אלמנה כבר מעל 40 שנה. היא חיה חיים שקטים, כמעט לא יוצאת מביתה ורוב פעילותה היא במסגרת היותה חברה במועדון נשים.

יום אחד היא קוראת מודעה בעיתון על קורס בישול שייערך בטוסקנה והיא מחליטה לצאת למסע לאיטליה ולהירשם לקורס.

חברותיה לא מאמינות שלגרייסי יש אומץ בגילה לקום ולנסוע ומנסות לשכנע אותה להישאר ולהמשיך לטפל בארגון של הפעילויות במועדון, אך לשווא.

גם בתה ונכדתה מופתעות ולא מאמינות שגרייסי מתכננת לנסוע. בתה היא אשת קריירה עסוקה שבקושי באה לבקר את אמה וכמעט שאין לה אפילו זמן להקדיש לבתה. בהחלטה משותפת, האם והנכדה  מצטרפות לגרייסי ושלושתן נוסעות לקורס הבישול בביתו של הרוזן טנקרדי.

בטוסקנה, על רקע הנופים המהממים, הן לומדות להכיר אחת את השנייה טוב יותר. הקשרים בין הנכדה לסבתה מתחזקים. גם הקשרים בין גרייסי לבתה ולנכדתה מתהדקים.

שם גם מתגלה להן שגרייסי הסתירה מהן סוד בקשר לחייה הקודמים, החיים שהיו לה לפני שהקימה את המשפחה הנוכחית.

גרייסי נאלצת להתמודד שוב עם הסוד, עם אותו אירוע טראומתי שקרה לה בעבר באותו המקום  בדיוק בטוסקנה. ארוע שבעקבותיו היא ברחה לאנגליה בכדי להתחיל חיים חדשים.

אותו אירוע השאיר בה תחושות אשמה וגרם לה כאב גדול שמסתבר שעד היום היא לא הצליחה להשתחרר מאותן התחושות הקשות.

מה הסוד הגדול שגרייסי הסתירה? למה היא ברחה מאיטליה? האם תצליח לסגור מעגל ולשחרר את העבר?

תקראו ותגלו. סיפור על אהבה אבודה, אהבה חזקה ואמיתית ועל כוחו של הטבע לקרב לבבות ולרפא את פצעי העבר.

הסיפור רומנטי וקצת קיטשי לפעמים והיו בו גם דברים צפויים מראש אבל עדיין נהניתי מאד מהקריאה והייתה לי הפתעה בסוף שהשאירה אותי עם חיוך על הפנים.

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

לעולם אל תוותרי על החלומות שלך, לא משנה כמה זמן חיכית שהם יתגשמו…

מודעה על קורס בישול בלב טוסקנה מושכת את תשומת לבה של גרייסי ברטון, אישה שכבר למעלה מ-40 שנה לא נסעה לשום מקום. דחף שהיא לא מצליחה לעמוד בפניו גורם לה להחליט לצאת למסע, על אף שהדבר יעלה לה בכל חסכונותיה.

מי שמופתעת יותר מכול מהמהלך היא בתה של גרייסי, קרינה, אישה כה עסוקה עד שאין לה זמן לבקר את אמה, או לבלות זמן עם בתה בת ה-17, אנסטסיה. שלוש הנשים התרחקו כל כך זו מזו עד שהן מרגישות כמעט זרות. קרינה ואנסטסיה מחליטות להצטרף לגרייסי לטיול הפתאומי אל הגבעות עוצרות הנשימה של קוֹלָדוֹר, שם נאלץ הרוזן טַנְקְרֵדִי בָּסָנֵלִי לפתוח את ביתו לאורחים בתשלום.

אך מתחת לפני השטח הדברים מורכבים יותר; גרייסי שומרת בסוד את החיים יוצאי הדופן שהיו לה בטרם הקימה משפחה, וכשהיא פוגשת שוב באהבה שאיבדה ובטרגדיה שטלטלה את עולמה ושיגרה אותה בחזרה לאנגליה, עולה התהייה: האם יצליח הקסם של איטליה לעורר לתחייה את רוח ההרפתקנות שלה ויגרום לה לשוב ולפתוח את לבה?

 

סנטה מונטיפיורי רקמה סיפור בלתי-נשכח על אהבה אבודה שמתגלה מחדש ועל יופיו של הטבע שבכוחו לעורר ולהסעיר את הלב האנושי

תגובות

תגובות