הסיגליות של חודש מארס

תמונה של הספר הסיגליות של חודש מארס

מחבר: שרה ג'יו, הוצאה לאור: תכלת הוצאה לאור, תרגום: רחלי לביא, מס' עמודים: 304.

הסקירה שלי:

רומן מרגש על אהבה, סודות מהעבר וכוחו המרפא של הים. הכתיבה זורמת והספר קליל ומהנה.

אמילי היא סופרת שספרה הראשון היה רב מכר. היא מתכננת את הספר הבא אבל עוברת משבר ומתקשה לכתוב. בעלה עזב אותה לטובת אישה אחרת והיא עומדת לחתום על הסכם גירושין.

יום אחד היא מקבלת בדואר גלויה מבעלה עם הזמנה לחתונה שלו עם אותה אישה ומכתב מדודתה בי ששמעה על המשבר הקשה בחייה ומזמינה אותה לבוא להתארח אצלה למשך חודש באי קטן ויפהפה לחופי האוקיינוס השקט כדי לנסות לשקם את חייה.

אמילי נענית להזמנה של דודתה ומקווה שהים יוכל לרפא את פצעיה. בביתה של דודתה היא מוצאת יומן עם כריכה אדומה שנכתב בשנת 1943 ובו סיפור אהבה מורכב הכולל בגידה ושברון לב. היא לא מכירה את הדמויות ביומן אבל מרגישה שיכול להיות שיש לו קשר לתולדות משפחתה ולעברה האפוף סודות שדודתה בי לא מוכנה לדבר עליהם.

אמילי נחושה לגלות מה פשר היומן, היא תוהה האם הוא סיפור דמיוני או אמיתי ואת זה היא נחושה לגלות. לאט לאט מתגלים לה פרטים מפתיעים על זהות הדמויות שביומן ועל הקשר ביניהן לעברה.

באי אמילי מחוזרת על ידי שני גברים. היא פוגשת את האקס שלה, אהוב נעוריה וגבר נוסף בשם ג'ק שזוכר אותה מילדות ומתיידד איתה. אמילי יוצאת ומבלה עם הגברים וצריכה להחליט מיהו האחד בשבילה. משום מה דודתה לא מתלהבת מהקשר שלה עם ג'ק ולא מוכנה להסביר מדוע.

מיהן הדמויות ביומן? מה הקשר שלהן לאמילי? אילו סודות מעברה יתגלו לה? מיהו ג'ק ומדוע דודתה לא מסמפטת אותו? האם אמילי תצליח לשקם את חייה ואת ליבה השבור?האם היא תמצא אהבה?

תקראו ותגלו. הסוף מרגש מאד ומלא תקווה.

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"סיפור אהבה שטומן בחובו תעלומות עבר ושלל הפתעות נהדרות", ג'ודי פיקו

מי היה מאמין שככה ייראו החיים של אמילי. לא כל כך מזמן היא היתה על גג העולם: הספר שכתבה הפך לרב מכר, הגבר שלו נישאה הפך אותה למאושרת, החוזה לספר הבא כבר היה מונח בידיה. ועכשיו מה? עכשיו מחכה לה מעטפה מקושטת בתיבת הדואר. השולח: ג'ואל, בעלה. כלומר, עוד רגע הגרוש שלה. הוא מתחתן שוב. ועוד עם האשה שבגללה עזב אותה.

זו אינה המעטפה היחידה בתיבת הדואר. יש גם גלויה מדודתה, בי. לא מפתיע. תמיד היה לה כישרון מיוחד לדעת הכול לפני כולם. נראה שסיפור גירושיה של אמילי הגיע עד אליה, ואכן – בי מזמינה את אמילי לבלות חודש בביתה, באי קטן ויפהפה לחופי האוקיינוס השקט. אמילי מקבלת את ההזמנה בברכה. היא מקווה שהים הגדול יוכל להרגיע ולרפא את לבה השבור.

בביתה של בי ממתינה לה הפתעה: יומן בכריכת קטיפה אדומה שנכתב בשנת 1943. כשאמילי תקרא אותו, כבר לא תהיה עוד דרך חזרה. השינוי יגיע. הוא חייב להגיע.

"הסיגליות של חודש מארס" מאת שרה ג'יו (מחברת רב המכר "כל הפרחים בפריז") הוא רומן מלא חום ורוך, שמציע – כמו הים – נחמה ותקווה, וידבר אל ליבו של כל מי שאי פעם איבד אהבה, ומי שמצא אותה שוב.

תגובות

תגובות