הסוד האחרון של איימי סנואו

תמונה של הספר הסוד האחרון של איימי סנואו

מחבר: טרייסי ריס, הוצאה לאור: תכלת הוצאה לאור, תרגום: רחלי לביא, מס' עמודים: 438.

הסקירה שלי:

ספר מקסים! סיפור מרגש מאד על חברות יוצאת דופן, נהניתי מכל רגע ואני ממליצה בחום!

איימי התינוקת ננטשה עירומה בשלג. אורליה בת השמונה מצאה אותה במקרה והביאה אותה לאחוזה היוקרתית בה היא מתגוררת. בתחילה הוריה האמידים סרבו לגדל את התינוקת הנטושה מכיוון שהיא ממעמד נמוך אבל אורליה התעקשה ובסוף הם נאלצו להסכים.

שתי הבנות גדלו יחד כמו אחיות. הן היו החברות הכי טובות בלב ובנפש. החיים של איימי סנואו, כפי שאורליה קראה לה, היו לא קלים. הוריה של אורליה התנכלו לה ולא הסתירו את שנאתם כלפיה.

כעבור מספר שנים אורליה חלתה במחלת לב סופנית ומתה בגיל עשרים. (זה איננו ספויילר, כתוב  בגב הספר). איימי נותרה לבדה בעולם, שבורה ואבלה.

אורליה חששה שאיימי תתפרק לאחר מותה ולכן היא תכננה היטב את החיים שהיא רוצה שיהיו לאיימי כשסופה יגיע. היא השאירה לה בצוואה מתנה מיוחדת שתגרום לאיימי לרצות להישאר בחיים: להכיר אנשים, להכיר את עצמה ולגלות סוד מרגש. היא השאירה לה מכתבים מוצפנים שרק היא תוכל לגלותם בזכות היכרותה המעמיקה עם אורליה. את המכתבים איימי תקבל כל פעם במקום אחר אצל אנשים אחרים.

בעקבות המכתבים איימי נוסעת ברחבי אנגליה, בכל מקום מחכה לה מכתב אחר בדרך לגילוי הסוד הגדול והמפתיע.

המסע של איימי לא קל, לעיתים גם פענוח המכתבים לא פשוט והיא נעה בין ייאוש לשמחה. למרות שקשה לה היא מאד נחושה ומוקירה תודה לאורליה שהצילה את חייה ולכן היא ממשיכה ולא מוותרת. איימי נעזרת בחברים שאותם היא פוגשת במהלך המסע המרתק והמרגש הזה עד לגילוי הסוד המרגש.

מהו הסוד שאורליה הסתירה? תקראו ותגלו.

במהלך המסע איימי עוברת תהליך התבגרות במהלכו היא לומדת להכיר את עצמה ומתחילה לפתח לה חיים עצמאיים משלה. היא תחווה אהבות, תלמד כמה חשוב לדעת לשחרר ולסלוח ותגלה סוד מרגש שישפיע על המשך חייה.

סיפור על חברות חזקה, על נאמנות ומסירות, על אובדן ועל אהבה.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

איימי סנואו היתה תינוקת בת יומה כשננטשה בשלג. איש לא רצה בה, איש לא אהב אותה. היא התגלתה לגמרי במקרה על ידי אורליה בת השמונה, שהביאה אותה מיד לבית האחוזה המפואר שבו גדלה. ההורים התנגדו, הם בהחלט לא רצו תינוקת נוספת, אבל אורליה התעקשה עד שנשברו. מרגע זה גדלות שתי הבנות יחד כאחיות לכל דבר ולא נפרדות לרגע.
שנים לאחר מכן, פוקד אסון את המשפחה. אורליה חולה ומתה, ועולמה של איימי חרב עליה. אבל אז מתגלה המתנה, אולי המתנה האחרונה שאורליה השאירה לאיימי: צרור מכתבים מוצפן שרק איימי תוכל לגלות.

הסוד שישנה את חייה של איימי טמון במכתבים הללו, אך האם היא תצליח להבין אותם?
הסוד האחרון של איימי סנואו מאת טרייסי ריס היה לרב מכר ענק באנגליה, תורגם לשפות רבות וזכה לשבחי הקוראים והביקורת.

טרייסי ריס היא ילידת ווילס, ובוגרת קיימבריג'. הסוד האחרון של איימי סנואו הוא ספרה החמישי, והראשון שמתורגם לעברית.

תגובות

תגובות