הניצוץ שבי

תמונה של הספר הניצוץ שבי

מחבר: מילים: כנרת גל-און / צילום: ינון גל-און, הוצאה לאור: , תרגום: , מס' עמודים: .

הסקירה שלי:

הניצוץ שבי / מילים: כנרת גל-און, צילום: ינון גל-און

ספר מקסים ומרגש עד דמעות. אם אתם מחפשים מתנה לחגים, לדעתי הספר הזה הוא המתנה המושלמת הן להורים והן לילדים.

הספר מורכב מצילומי רגש מתחת למים, שצילם ינון, בליווי מילים שנכתבו על ידי אמו שמספרת בשמו, בגוף ראשון, את המסע שהוא עבר.

ינון בן ה- 15 הוא אמן צילומי רגש מתחת למים. הוא מצלם מגיל שבע. אמו היא יזמית ומאמינה בחשיבות ההקשבה העצמית לקול הפנימי שבתוכנו.

הספר נולד מתוך המסע של שניהם,האם ובנה, למצוא את הקול הפנימי שנמצא בתוכם. המסר שלו הוא שכל אחד מאיתנו צריך למצוא לו מקום של שקט, מקום שבו הוא יכול להקשיב לקול הפנימי שלו, לעצמו. במקום השקט הזה הוא יוכל לזהות את הניצוץ שבו, את הכישרון שלו, את החוזקות שלו ולפתח אותן, למרות כל הקשיים, בכדי ליצור לו הזדמנויות להצלחה.

ינון אובחן כילד עם הפרעות קשב ודיסלקציה. היו לו קשיים לימודיים, חברתיים ורגשיים והתמודדויות לא פשוטות. הוא למד להתנתק מהרעשים שסביבו, למצוא את המקום השקט שלו ולהקשיב לקול הפנימי שלו. ינון זיהה את הכישרון שלו לצלם ובעזרת היצירה והחיזוקים של אמו, ינון זוכה כיום להכרה ממוסדות אמנות בארץ ובעולם.

כל עמוד הוא שלב במסע של יינון. בכל עמוד ישנה תמונה שממחישה את הרגש של יינון באותו שלב ומימינה מספר מילים המתארות את אותו הרגש.

לדוגמא:

המון רעשים מסביב – צילום של מים מלאים בבועות שממחיש את הסערה שמרגיש ינון.

כשמקבלים את האישור מבפנים, מהקול הפנימי – צילום של בחורה מחייכת, שלווה, רגועה ומאושרת בתוך המים.

המון רעשים מסביב, כולם מייעצים לנו, חושבים שהם יודעים מה הכי מתאים לנו. לכולנו גם יש חלומות גדולים אבל גם פחדים שחוסמים אותנו מלהגשים אותם. כשקשה לנו, הכי קל לנו לברוח מהמציאות אל המחשב והטלפון הנייד אבל באיזשהו שלב צריך לחזור למציאות ולהתמודד עם הקשיים. כל אחד צריך למצוא את המקום השקט שלו, שבו הוא יכול להקשיב אך ורק לעצמו ואז הוא גם יגלה שבמקום הזה יצוצו לו הרעיונות הכי טובים עבורו.

כל אחד צריך ללמוד לזהות מהו המקום שבו הוא ימצא את השקט המיוחל. אצל אחד זה נגינה, אצל השני זה מדיטציה, אצל ינון זה המים ואצלי זה ניהול הקבוצה וקריאת ספר טוב.

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"כשכל קול רוצה למשוך אותי
למקום אחר,
אני מנסה להתחבר אל עצמי,
אל אי של שקט בתוך הים הפנימי"  (מתוך הספר)

ינון גל-און, אמן צילומי רגש מתחת למים. ינון החל לצלם בגיל שבע ומאז מצלם בלהט גדול, כשהמצלמה הופכת בידיו לכלי ביטוי ייחודי. מים, בני אדם ורגשות נפגשים ברגעים חד-פעמיים בצילומיו המרגשים.

כנרת גל-און, יזמית נדל"ן, אמא של ינון, אליה ותמיר, זיהתה את הניצוץ והכישרון של בנה ינון וחיזקה אותו במסע משותף וארוך שנים. כנרת כותבת מתוך התבוננות עמוקה ואמונה בחשיבות ההקשבה של כל אחד מאתנו לקול הפנימי שלו.

מסע אישי לחיבור. ינון, בן 15, מצלם רגש מתחת למים כבר 8 שנים. החיבור של ינון לקול הפנימי שלו בגיל כל כך צעיר הוא סיפור מעורר השראה על הדרך שעבר מילד עם קשיים והתמודדויות לא פשוטות, לנער עם בטחון עצמי ויצירתיות עמוקה, המקבל הכרה ממוסדות אמנות בינלאומיים ומקומיים.

ינון אובחן בגיל צעיר עם הפרעת קשב ודיסלקציה, מאז עברו עליו שנים של התמודדויות בהיבטים לימודיים, חברתיים ורגשיים לצד תהליך הלמידה להתנתק מהרעשים שסביבו, להקשיב לעצמו, להתחבר לנקודות הכוח שלו ולמצוא את הקול האינדיבידואלי העוצמתי שלו.

כאשר החל ינון לצלם, בתחילה הגיעו שכנים, חברים ומשפחה. התשוקה לצילום התחזקה משנה לשנה, ובשנתיים האחרונות מצלם ינון בעונת הצילום (אביב-קיץ) כ-5 סטים בשבוע, כאשר ההתמקדות שלו היא בחיבור של המצולם למקום הכי אינטימי וכן בתוכו. הסטים מאוד אישיים ולעיתים קרובות מסתיימים בדמעות של התרגשות והקלה.

הניצוץ שבי נולד מתוך מסע אישי ומיוחד של אם ובנה, כנרת וינון, למציאת הקול האישי של כל אחד מהם. באופן הרמוני התחברו המילים של כנרת אל צילומי המים המופלאים של ינון. "הניצוץ שבי" מזמין את הקורא לזמן של שקט וחיבור פנימי. ספר מתנה מלא השראה שכולו מים ורגש.

תגובות

תגובות