המטופלת השקטה

תמונה של הספר המטופלת השקטה

מחבר: אלכס מיכאלידס, הוצאה לאור: פן הוצאה לאור, תרגום: רחל פן, מס' עמודים: 338.

הסקירה שלי:

וואו איזה ספר מצויין! ספר מתח פסיכולוגי שבנוי היטב, הוא מעניין מהעמוד הראשון, זורם ומאד מפתיע בסופו.

ספר שחשבתי עליו במהלך כל היום וחיכיתי כבר להגיע הביתה ולהמשיך לקרוא, ממליצה בחום!

אלישה נשואה באושר לצלם אופנה מצליח. אלישה היא ציירת מפורסמת. היא ובעלה גרים באזור מאד נחשב בלונדון.

ערב אחד כשבעלה חוזר מהעבודה, היא יורה בו חמש פעמים ומאז היא שותקת. בעלה נמצא קשור לכסא, אלישה נמצאה עם סכין בידה ואקדח הירי נמצא מונח על השטיח. העיתונים כותבים בלי סוף על הפרשה, הציבור סקרן לדעת מה קרה שם ואלישה הופכת לשיחת היום. אמנם הציורים שלה הופכים מאד מבוקשים בעקבות הפרשה המיסתורית ומחירם עולה אבל מכל עבר משמיצים אותה.

כדי להסתירה מעיני הציבור והעיתונאים, היא מאושפזת בבית חולים פסיכיאטרי. כבר שבע שנים היא מאושפזת ועדיין לא הוציאה מילה מפיה, לכן היא מכונה "המטופלת השקטה".

וכאן נכנס לסיפור תיאו. תיאו הוא פסיכולוג משפטי שמאז ומתמיד המקרה של אלישה סיקרן אותו. הוא עושה הכל בכדי להגיע לאלישה ולגלות למה ירתה בבעלה ומה באמת קרה שם. כשהוא מצליח סוף סוף להתקבל לעבודה בבית החולים בו היא מאושפזת, הוא משכנע את הממונים עליו שהוא יצליח לדובב את אלישה.

תיאו מתחיל לעבוד עם אלישה. הוא חוות עליות וירידות. כל פעם כשיש התקדמות מסויימת , חלה אחריה נסיגה. במהלך התקופה, קורים גם לו דברים אישיים והוא מגלה סודות בקשר לאשתו ומתחיל לחשוד בה.

תקופה לא פשוטה עוברת על תיאו. גם בפן האישי וגם במקום העבודה. יש הרבה גילויים מפתיעים בכל התחומים עד הסוף המאד מפתיע, פשוט וואו!

מה גילה תיאו על אשתו? למה הוא כל כך אובססיבי כלפי המקרה של אלישה? מדוע הוא חושב שדווקא הוא יוכל לשכנע אותה לדבר? מדוע אלישה ירתה בבעלה?

תקראו ותגלו, ספר מעולה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

החיים של אלישיה ברנסון נראים מושלמים. היא ציירת מפורסמת שנשואה לצלם אופנה מבוקש ומתגוררת בבית מידות בעל חלונות גדולים שנשקפים אל פארק באחד האזורים הנחשקים ביותר בלונדון. ערב אחד חוזר בעלה מאוחר מהעבודה, ואלישיה יורה בו חמש פעמים בפנים, ומאותו רגע לא מוציאה מילה מהפה.

סירובה לדבר, או להעניק הסבר כלשהו למעשה, הופך את הטרגדיה המשפחתית לדבר מה גדול בהרבה, לפרשה שמציתה את דמיונו של הציבור והופכת את אלישיה לדמות ידועה לשמצה. מחירי הציורים שלה מרקיעים שחקים, והיא, "המטופלת השקטה", מוסתרת מעיני הציבור והצהובונים בבית חולים פסיכיאטרי בצפון לונדון.

תיאו פייבר הוא פסיכולוג משפטי שחיכה זמן רב להזדמנות לעבוד עם אלישיה. הוא נחוש לגרום לה לדבר ולחשוף את הסיבה שבגללה ירתה בבעלה, והנחישות הזאת מובילה אותו למסע מפותל לחקר מניעיו שלו – ולחיפוש אחר האמת שמאיים לכלות אותו.

אלכס מיכאלידס נולד ב-1977 בקפריסין לאב יווני ולאם אנגלייה. הוא למד ספרות אנגלית באוניברסיטת קיימברידג' ועשה תואר שני בכתיבת תסריטים במכון האמריקאי לקולנוע בלוס אנג'לס. מיכאלידס כתב את התסריט של "השטן שאת מכירה" והשתתף בכתיבת התסריט של "האנגלים באים" (2018). המטופלת השקטה, הרומן הראשון שלו, הפך אותו לכוכב ספרותי בן לילה לאחר שנמכר ל-40 ארצות ונהפך לרב-מכר עולמי.

תגובות

תגובות