המדריך לשוברות הלבבות

תמונה של הספר המדריך לשוברות הלבבות

מחבר: אורלי קראוס ויינר, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 462.

הסקירה שלי:

זהו סיפור על החיפוש אחר אהבה, על מערכות יחסים בין אימהות לבנותיהן ובין נשים וגברים.

נהניתי מאד מהקריאה, הספר משלב מתח לכל אורכו. ממליצה בחום!

יסמין גרה בניו-יורק עם אמה. היא שירתה בצבא שנתיים, שם ניהלה רומן עם קצין "שובר לבבות", אגואיסט ונצלן. שבורת לב מאותו רומן, היא החליטה לעזוב את ישראל ולטוס לאמה כדי לשקם את לבה ולהתחיל חיים חדשים.

יסמין מתכננת ללמוד באוניברסיטה. יש לה כמה חברות נפש והיא מבלה איתן המון. ביום הראשון ללימודים, היא מכירה בחור חתיך ומתאהבת. אבל לא נראה שהוא בעניין של מערכת יחסים איתה. היא מתכננת לכבוש את לבו.

בדיוק באותו זמן, היא נתקלת בבלוג "המדריך לשוברת הלבבות" שחברותיה המליצו לה עליו ומהיום מתנהלת לפיו. הבלוג מלמד את הנשים כיצד להפוך לשוברות לבבות במקום להיות אלו ששוברים להן את הלב.

יסמין מכירה מספר בחורים במקביל, במסיבות, בברים, ומגלה שכל פעם שמשהו קורה לה, בבלוג נכתב חוק חדש שמדבר אליה. היא מתחילה לחשוד שמישהו עוקב אחריה.  היא מתייעצת עם חברותיה וביחד הם מתכננות תוכנית כדי לגלות את בעל הבלוג.

ליסמין יש ידיד כבר הרבה שנים, דייויד, הוא מובן מאליו עבורה והיא קוראת לו להיות לצידה וכמובן שהוא מייד מתייצב. הוא תומך בה בתסבוכת שאליה נקלעה ומסכנת את חייה.

הבלוג מציע לכל אחת למצוא "יזיז נפש", יסמין מנסה להפוך את דיוויד לכזה.

התחברתי מאד לסיפור. גם לי היה ידיד נפש (עם דגש על "ידיד" ולא "יזיז") במשך כמה שנים ורק כאשר היתה לו חברה, הבנתי שבעצם אני אוהבת אותו ומאז אנחנו ארבע שנים בזוגיות מאושרת.

לפעמים האהבה האמיתית נמצאת מתחת לאף שלנו, רק שאנחנו צריכים זמן להבין ולהפנים זאת.

התאהבות זה דבר אחד ואהבה זה דבר אחר.

האם גם יסמין תזכה לאהבה? האם דיוויד הוא האחד שלה? או המליונר העשיר והחתיך שעושה לה פרפרים בבטן?

מי עוקב אחריה ולמה? מי הוא כותב הבלוג?

כשיסמין תגלה מיהו כותב הבלוג, הגילוי יפתיע אותה מאד ויגרום למשבר גדול בחייה שבעקבותיו היא תיקח פסק זמן לחשוב ותצא מחוזקת ועם תובנות חדשות לגבי חייה. כי כמו שהבלוג מצהיר: החיים לא פשוטים, "החיים הם מלחמה".

לא אגלה יותר, תקראו את הספר, כדאי לכם!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"החיים הם מלחמה," קוראת יסמין בהסתייגות את משפט הפתיחה של המדריך לשוברות הלבבות – בלוג שחברותיה המליצו לה עליו בחום. לטענתן, אם תאמץ את חוקיו תהפוך משבורת לב סדרתית לשוברת לבבות מיומנת. אך לאחר שנתיים של שירות בצה"ל, שבמהלכן ריסק את לבה קצין כריזמטי ונצלן, יסמין מרגישה ששבעה ממלחמות, והיא חוזרת לבית אמה בניו יורק בכוונה להתמקד בלימודים באוניברסיטה, בבילויים עם חברות ובשיקום ביטחונה העצמי. הרומנטיקה, לדידה, תיאלץ להמתין עד שתרגיש חזקה מספיק לשוב לשדה הקרב.

אלא שהבלוג מצליח לסקרן אותה, והיא מופתעת לגלות שכשהיא מאמצת את חוקיו, ביטחונה העצמי אכן מתחזק, אף על פי שחלק מההוראות נראות לה מוזרות ביותר, כמו ההמלצה למצוא לעצמה "יזיז נפש", שתיאורו תואם להפליא את אחד מחברי הילדות שלה.

אט-אט יסמין מתאוששת משברון הלב ומרשה לעצמה להתאהב, ואפילו ביותר מגבר אחד. אך משום מה נדמה לה שחוקי הבלוג קולעים יותר ויותר לחייה האישיים, באופן מצמרר אפילו. כאילו מי שכותב אותם מכיר אותה היטב ומשחק בה כרצונו. היא מתחילה לחשוד במרבית הסובבים אותה, אך לא מצליחה להבין מי מהם מעוניין לנהל את חייה בשלט-רחוק ומהו המניע האפל שלו. עד שהתשובה נוחתת עליה כרעם ביום בהיר וטורפת מחדש את הקלפים.

המדריך לשוברות הלבבות הוא רומן מהנה ובלתי-שגרתי על אהבה וגורל, על סודות ושקרים. בדרכה השנונה והמרגשת מתארת אורלי קראוס ויינר מערכות יחסים ההולכות ומסתבכות, כשגיבוריהן מנסים ללהטט על הגבול הדק המפריד בין אהבה, אובססיה ושתלטנות.

זהו ספרה השבעה-עשר של אורלי קראוס ויינר. קדמו לו, בין היתר, רבי-המכר "התרוממות", "דיוקן הונגרי", "נחיתת חירום", "זאבים בשלג", "מאושרת בדרכה" ו"אהבה ודעות קדומות".

תגובות

תגובות