המבוגרים

תמונה של הספר המבוגרים

מחבר: קרולין האלס, הוצאה לאור: אריה ניר הוצאה לאור, תרגום: תמי לימון, מס' עמודים: 384.

הסקירה שלי:

ספר חמוד, מצחיק ושנון על דרמות ומשברים בחיי משפחה. על המורכבות של מערכות יחסים, בעיקר בזוגיות שניה, על סודות ושקרים בין בני זוג ועל קנאה הרסנית. ספר שנותן הרבה חומר למחשבה.

אחלה ספר לחופשה, ממליצה בחום!

קלייר ומאט הם זוג גרוש. קלייר היא עורכת דין ובשלנית מצויינת. יש להם בת משותפת בת שבע. הם מחליטים לצאת לחופשה משותפת בפארק שנקרא "היער המאושר" ביחד עם סקרלט, בתם.

בעלון מובטחת להם חופשה מדהימה במקום מושלם, חופשה שתשאיר להם זיכרונות לכל החיים.

לחופשה מצטרפים גם בני הזוג הנוכחיים של קלייר ומאט: פטריק, בן הזוג של קלייר, עורך דין שמתאמן לתחרות האיירון-מן ואלכס, בת הזוג של מאט, מדענית ורוצחת ארנבות (יתבהר בהמשך … ).

לטיול מצטרף גם פוזי הארנב, החבר הדמיוני של סקרלט. הארנב הדמיוני הוא בעצם הקול הפנימי של סקרלט והוא דמות מאד משמעותית בסיפור. הוא בעצם אומר בשמה את כל הדברים שלא נעים להגיד, את כל האמת בפנים בלי מעצורים.

במהלך החופשה, ככל שרמת האלכוהול עולה, אנו נחשפים לאמת שמאחורי מערכות היחסים החדשות, צצות בעיות ומריבות, מתגלים סודות והכל יוצא החוצה.

הם לומדים להכיר בבן הזוג צדדים שלא ידעו שקיימים בהם ונוצר מתח שמגיע לשיא כאשר אחד מהם נורה מחץ וקשת ומובהל לבית החולים.

מה קרה שם? מי ירה? מי נורה? מה השתבש ולמה? תקראו ותגלו.

היו רגעים שהרגשתי שהספר קצת נמרח וניתן היה לקצר אותו, אבל בסך הכל הספר זורם, הומוריסטי ומיוחד, נהניתי מהקריאה.

הסוף הותיר אותי עם חיוך על הפנים. קריאה מהנה!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

גבר ואישה שהתגרשו זה מזה מחליטים לבלות את החג יחד עם בתם המשותפת. אליהם מצטרפים בני הזוג החדשים שלהם וכולם נוסעים יחד ל"יער המאושר". התיאור הזה מספיק כדי להבין שלפניכם ספר אנושי, מצחיק ומעורר מחשבה. ספר לכל מי שסקרן לדעת מה באמת קורה בחופשות ובמשפחות של אחרים, ולמי שאוהב רומנים על חולשות אנושיות ודרמות לא צפויות.
קלייר ומאט אמנם התגרשו, אבל הם מחליטים שאין דבר טוב יותר עבור בתם סקרלט מאשר לחגוג יחד את חג המולד כמשפחה "נורמלית". ההחלטה הזאת מביאה אותם ואת בני זוגם החדשים לצאת לבלות סוף שבוע ארוך בפארק "היער המאושר", שהעלונים המפתים שלו מבטיחים אוויר צלול וחוויות משנות חיים.
קלייר מביאה את פטריק, שמקדיש את רוב זמנו לאימונים לתחרות האיירון־מן. מאט מביא את אלכס, שהיא מדענית מצחיקה, ולמרות מה שסקרלט חושבת, היא לא רוצחת ארנבים להנאתה. ואילו סקרלט בת השבע מביאה את פוזי, החבר הדמיוני שלה, ארנב ענקי וביקורתי מאוד.
כל החמישה (או השישה?) חורקים שיניים בזמן הפעילויות ה"כיפיות", שותים קצת יותר מדי, ואומרים דברים שעדיף היה שלא ייאמרו… עד שתוך זמן קצר הופכת החופשה לחבית אבק שרפה ואחד המבוגרים נמצא כשחץ תקוע בגופו.

המבוגרים הוא קומדיה עוקצנית ושנונה על המורכבות שבחיי המשפחה המודרנית, שבה מתחת לאידיליה שכולם מנסים להציג רובצים סודות ושקרים שמוטב היה שלא ייחשפו.
קרולין האלס מצליחה בשילוב של הומור חד, יכולת סיפורית מרשימה, בנייה אמינה של סיטואציות ודיאלוגים ושרטוט עדין ומדויק של הדמויות, להביא סיפור מעורר מחשבה שיילווה אתכם זמן רב לאחר סיום הקריאה.

מתוך עלון היער המאושר:
היער המאושר הוא המקום המושלם להתפרק בו. פתחו את דלתות הפטיו של הבקתה המצוידת־היטב שלכם ושאפו את האוויר הרענן, הרחק מהמתחים ומהלחצים של חיי היום־יום. החופשה המשפחתית המושלמת עבור אהוביכם נמצאת כמטחווי קשת. מהיער המאושר ייוותרו לכם זיכרונות לכל החיים

תגובות

תגובות