החמות

תמונה של הספר החמות

מחבר: סאלי הפוורת, הוצאה לאור: כתר ספרים, תרגום: ניצן לפידות, מס' עמודים: 316.

הסקירה שלי:

ספר מקסים! סיימתי לקרוא ביום אחד. הספר מעניין כבר מהעמוד הראשון וממש לא יכולתי להניח אותו מהיד עד לסוף המפתיע.

זהו סיפור שיש בו מתח קליל עקב תעלומה סביב מותה של החמות דיאנה. הוא מתמקד בעיקר במערכות יחסים מורכבות במשפחה המורחבת, בין אחים, בין הורים וילדים ובין החמות לכלה.

ממליצה בחום!

לוסי נשואה לבנה של דיאנה. דיאנה היא אישה אמידה, מתנדבת בארגוני צדקה ואהובה על כולם. מכיוון שלוסי יתומה מאם מגיל צעיר, היא תמיד חלמה שחמותה תהווה לה תחליף לאם, שתהיה החברה הכי טובה שלה, שתרכל איתה על ילדותו של בעלה ושתוכל לייעץ לה. אבל דיאנה היא אישה קרה מאד, מרוחקת ולא חברותית בעיקר כלפי לוסי. לוסי חשבה שבעיני דיאנה היא כלה לא מספיק טובה עבור בנה.

יום אחד הגיעה המשטרה לביתה של לוסי והודיעה שדיאנה נמצאה מתה בביתה. במגירה שבחדרה נמצא מכתב שבו כתוב שהיא התאבדה לאחר שחלתה בסרטן השד. אף אחד מבני המשפחה לא שמע על מחלתה עד לרגע זה. גם השוטרים, שמצאו אמנם שרידי רעל ליד הגופה, לא מצאו ראיות למחלתה בתיקה הרפואי.

לאט לאט מתגלות מערכות היחסים המורכבות בין בני המשפחה. לכל אחד יש בעיות וקשיים ולכל אחד היה מניע לרצוח את דיאנה.

הרבה חשודים יש וביניהם גם הכלה לוסי. לרובם היה מניע כלכלי שכן כולם רצו לרשת את הונה של דיאנה אבל נראה שלוסי היא היחידה שבאמת לא אהבה את דיאנה.

האם דיאנה נרצחה או התאבדה?

תקראו ותגלו.

מסתבר שלדיאנה הייתה סיבה להיותה קשוחה ולא נדיבה כלפי משפחתה, דרך החיים שבחרה לחנך את ילדיה קשורה לעברה ולסודות שהיא הסתירה כל חייה.

ספר זורם, מעניין ומעורר הרבה מחשבות.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

לוסי תמיד רצתה להרשים את חמותה, דיאנה. היא חלמה על חמות שתהיה לה כמו אם, שתספר לה סיפורים מביכים על ילדותו של בעלה, אוליבר, תחלוק איתה מתכונים ותיתן לה עצות. אולם חלומות לחוד ומציאות לחוד. דיאנה, אלגנטית וקרירה, הייתה תמיד מנומסת וחביבה, אבל שמרה בעקשנות על מרחק. נראה היה שהיא פשוט לא אוהבת את לוסי וחושבת שהיא לא מספיק טובה בשביל בנה.

ועכשיו דיאנה מתה. ככל הנראה התאבדה לאחר שחלתה בסרטן. כך לפחות כולם חושבים, עד שבנתיחה שלאחר המוות לא נמצא כל זכר לסרטן והשוטרים לא מוצאים שום אזכור למחלה בתיקה הרפואי.
הם כן מוצאים שרידי רעל ועדות למאבק.

מי יכול לרצות במותה של אישה כה אהובה ומכובדת, פילנתרופית נדיבה שמקדישה את זמנה לעזרה לנשים במצוקה ושלאיש אין מילה רעה להגיד עליה? כלומר, לאיש מלבד לוסי.

החמות הוא ספר מתח ממכר על המתחים הסמויים הנמצאים בכל משפחה. זהו ספרה השישי של סאלי הֶפְּווֹרת, והראשון המתורגם לעברית.

“הֶפּווֹרת כותבת פרקים קצרים וחזקים שכמו הופכים את הדפים במהירות מעצמם. הקוראים ימהרו להגיע לסופו של הספר החכם הזה כדי לגלות את האמת.“ – פאבלישרס ויקלי

“זוהי פרוזה במיטבה“ – ליאן מוריארטי, מחברת ‘שקרים קטנים גדולים‘ ו‘סודו של הבעל‘

תגובות

תגובות