החיים שנועדו לי

תמונה של הספר

מחבר: קריסטין הרמל, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, הכורסא, תרגום: ניצה פלד, מס' עמודים: 352.

הסקירה שלי:

ספר מתוק מתוק! אמנם בנאלי וקיטשי וכל כך צפוי אבל באותה מידה כל כך מהנה, ממליצה בחום!

אם מישהו מחפש ספר ליום כיפור אז זה בהחלט הספר המתאים!

מסופר על קייט, תרפיסטית במוזיקה, שבעלה פטריק נהרג בתאונת דרכים לפני 12 שנה. באותו יום הוא הבטיח שיגלה לה סוד כשיחזור בערב אבל לא הספיק.

שנים קייט היתה שקועה באבל ועכשיו סוף סוף נראה כי חייה משתפרים והיא בדרך הנכונה. היא חיה עם בן זוג, דן, והוא מציע לה נישואין.

מרגע הצעת הנישואין והתחלת ההכנות לחתונה, קייט מתחילה לחלום חלומות שניראים לה לגמרי אמיתיים ובהם היא רואה את החיים שנועדו לה עם פטריק, אילולא נהרג. היא ממש מרגישה שפטריק איתה.

הספר דמיוני לגמרי, הרבה פרטים שמתגלים לה בחלומות מבררים כאמיתיים ואילולא החלומות, לא היתה לה דרך לדעת עליהם אבל פרט אחד עדיין מטריד אותה. בחלום יש לה ולפטריק בת כבדת שמיעה בשם האנה וזהו הפרט היחיד שלא קיים בעולם האמיתי.

קייט מנסה לפענח את הפרט הזה ומחפשת אחר האנה לאורך כל הספר.

היא מחליטה לקחת קורס לשפת הסימנים כדי שתוכל לתקשר עם האנה בחלום (כולם חושבים שהיא השתגעה). בקורס היא פוגשת את המדריך, אנדרו, בחור חמוד שגם חווה אובדן בצעירותו. אנדרו משכנע את קייט להתנדב בעזרה לילדים כבדי שמיעה. בין קייט לאנדרו מתפתחים יחסי ידידות יפהפיים.

קייט לומדת המון מאנדרו ומהחלומות. הם גורמים לה לחשוב על חייה בהווה. היא שואלת את עצמה האם היא מאושרת עם דן? האם אלו החיים שהיא רוצה? האם היא רוצה ילדים למרות שהיא עקרה ולמרות שדן לא בנוי לילדים?

אנדרו מלמד אותה שהיא צריכה לקחת אחריות על האושר שלה, שהאובדן משנה את האדם ונותן לו הזדמנויות חדשות ולכן אסור לה להיתקע בעבר. מה שהיה, לא יחזור! היא צריכה להתקדם הלאה למרות הכאב והקשיים.

קייט מתנדבת והיא מאושרת. היא נקשרת לכמה ילדים וחושבת על אומנה. היא לומדת להכיר את אנדרו. לקראת סוף הסיפור מתגלה פרט מפתיע ומרגש לגבי זהותה של ילדה בשם האנה.

האם קייט תתחתן עם דן? מהו הסוד שפטריק הסתיר? מיהי האנה שבחלום? האם האנה קיימת במציאות ואם כן אז איך היא קשורה לפטריק ולקייט?

כל התשובות לשאלות מתגלות לנו לאט לאט במהלך הקריאה.

הספר מלמד על תרפיה במוזיקה, אומנה, חרשות מול כבדות שמיעה, על חשיבות המשפחה, התמודדות עם אובדן, אהבה ואושר.  ספר מרגש, אופטימי, קליל ומהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

שתים-עשרה שנים לאחר מותו של בעלה האהוב פטריק, קייט, תרפיסטית במוזיקה, מתכוננת להמשיך סוף-סוף בחיים שלעולם לא יהיו מושלמים עם הארוס החדש שלה, דן. אלא שמיד לאחר האירוסים היא מתחילה לחלום חלומות מציאותיים להפליא על החיים שהיו אמורים להיות לה לו פטריק היה חי. מטרידה עוד יותר היא העובדה שלכמה מהפרטים בחלומות האלה יש אחיזה בחיים האמיתיים. רק פיסת פאזל אחת אינה מתאימה: בחלומות מופיעה בת בשם האנה, פסנתרנית מחוננת וכבדת שמיעה.

במהלך מאמציה לפענח את החלומות, תוהה קייט אם חייה בחלום טובים מאלה שבמציאות. היא נרשמת לקורס בשפת הסימנים ומתחילה לנווט את חייה בנתיב אחר. היא מבינה שלפניה בחירה בלתי אפשרית: לדבוק בעבר האבוד, או לאמץ אל לבה עתיד בלתי ידוע. החיים שנועדו לי הוא רומן סוחף על המאבק לשחרר כשהזיכרונות מסרבים להרפות מאיתנו.

תגובות

תגובות