החיים עצמם

תמונה של הספר החיים עצמם

מחבר: פאביו וולו, הוצאה לאור: כנרת זמורה דביר, תרגום: מונה גודאר, מס' עמודים: 207.

הסקירה שלי:

ספר מקסים! על אהבה, תשוקה, זוגיות ושחיקה. כל כך נהניתי מהקריאה, ממליצה בחום!

מסופר על זוג צעיר, ניקולה וסופיה, שהתאהבו במבט ראשון. הם יצאו תקופה, מלאי תשוקה והתלהבות וכשהבינו שהם ממש אוהבים, החליטו לעבור לגור ביחד.

יום אחד סופיה גילתה משהו שקרה בתקופה שבה ניקולה חיזר אחריה. משהו שערער את אמונה בניקולה, אבל לאט לאט בטחונה חזר והאהבה החזקה ביניהם שיפרה את הרגשתה. היה להם כל כך טוב ביחד ושניהם היו מאושרים.

הכל השתנה כשנולד להם ילד. פתאום היה מישהו שזקוק לתשומת לב לאורך כל היממה. סופיה עזבה את עבודתה וטיפלה בתינוק, היניקה, ניקתה, רחצה עד שלא נשאר לה זמן אפילו לדבר עם ניקולה.

ניקולה מצידו עשה כל שביכולתו בכדי לעזור לה עם התינוק אבל זמן איכות עם סופיה כבר כמעט ולא היה. וגם כשהיה, העייפות הכריעה את שניהם.

הספר מספר את סיפורו של זוג שמתמודד עם מה שקורה לאחר ההתאהבות הראשונית, ההתמודדות עם החיים ביחד, הפשרות, המריבות והאחריות הרבה שכרוכה בגידול ילדים.

על זוגיות צריך לעבוד, צריך לזרום עם השינויים שקורים במהלך החיים ולא לחלום על החיים שהיו לנו קודם. ברגע שנבין זאת, ננהל נכון את הזמן, נמצא פתרונות לקשיים ונשאיר זמן איכות לעצמינו, נהיה הרבה יותר מאושרים.

הסופר מתאר את המחשבות של הדמויות, את הרגשות, ההיסוסים והלבטים בצורה כל כך כנה וישירה שאי אפשר שלא להזדהות עם כל אחת מהדמויות.

האם ניקולה וסופיה יצליחו להתגבר על הקשיים ולהישאר ביחד? ממליצה לכם לקרוא את הספר המקסים הזה ולגלות בעצמכם.

לסיום אצטט משפט שמאד התחברתי אליו:

"אפשר לומר שהאהבה איננה אלא האושר לאבד את עצמך ולהתמוסס אל תוך האחר".

כדי לשמור על זוגיות טובה כל אחד מבני הזוג צריך למצוא את עצמו בעודו הולך לאיבוד באחר.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

היה להם כל כך טוב ביחד. מה קרה לחיים הזוגיים שלהם?
מה קרה לזוג ההוא שהסתגר בחדר המלון עם השלט "נא לא להפריע" על הדלת?
לאן נעלמה התשוקה? שותפות הגורל?

ספרו החדש של פאביו וולו הוא צלילה חופשית מרגשת אל חיי היומיום של זוג, אל מעמקיה של אהבה שמשנה צורה. הוא מגולל את סיפור המשבר שתוקף את הזוג עם לידת בנם, את התפוגגותו של הקסם ששורר בין שני נאהבים. ומנסה להעלות תשובה, דרך מילוט. כיצד להתמודד עם מה שקורה לאחר ההתאהבות, עם האחריות הזוגית והמורכבות שטמונה בלהיות יחד באמת.

פאביו וולו הוא פסבדונים של פאביו בונטי, יליד איטליה 1972, ללא ספק אחד מגיבורי התרבות של איטליה היום: שחקן, סופר, שדרן, מגיש טלוויזיה, מדובב אנימציה ותסריטאי.
בשנת 1996 הוא הפך להיות אחת הדמויות המובילות ברדיו באיטליה וכבר למעלה מחמש עשרה שנים מנחה שלוש מהדורות של התוכנית המובילות באיטליה. בצד הקריירה הרדיופונית המשגשגת הוא שיחק ב-12 סרטים (הראשון בשנת 2002 היה בקומדיה הרומנטית Casomai). בין השאר הוא גם דיבב את הסרט "קונג פו פנדה" בגרסה האיטלקית שלו. הוא גם משחק בתפקיד ראשי בסרט שנעשה ע"פ ספר שלו.
הזמן שאבד לי ואור בוקר ראשון ספריו הקודמים היו לרבי-מכר בארץ ובעולם.
ספר הביכורים שלו מכר מעל 300,000 עותקים, ומאז הוא פרסם עוד שישה ספרים כולם היו לרבי מכר באיטליה ותורגמו לשפות אחרות.
הוא זוכה ב"פרס ספרותי של האי אלבה" פרס על מצוינות וכושר ההמצאה.

תגובות

תגובות