החיים הסודיים של הסופרים

תמונה של הספר החיים הסודיים של הסופרים

מחבר: גיום מוסו, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: שי סנדיק, מס' עמודים: 204.

הסקירה שלי:

ספר מתח מדהים שנע בין מציאות לדמיון ומתעתע בקוראים. הספר מעניין מהעמוד הראשון ומלא טוויסטים מפתיעים. אין ספק שמדובר בסופר גאון!

בספר אנו מתוודאים לתמונות מחייו של סופר ובכלל מעולם הספרות. מתגלים בו הרבה סודות ושקרים מהעבר ובאים לידי ביטוי יצר הנקמה וכוחה של אהבה.

נהניתי מכל רגע ואני ממליצה בחום!

הסופר המפורסם והמצליח, נתן פולס, כתב שלושה ספרים ואף זכה בפוליצר. אבל בשיא ההצלחה הוא הודיע שהוא מסיים את הקריירה ומפסיק לכתוב. נתן פרש לאי הפסטורלי בשם בומון בשנת 1999.

במשך כעשרים שנה מאז שפרש, הוא סירב להתראיין. כולם בטוחים שהוא מסתיר סוד גדול ונחושים לגלותו.

יום אחד מגיע לאי עיתונאי שחולם בעצמו להיות סופר. הוא רוצה להיפגש עם נתן פולס הן בכדי לגלות מדוע פרש והן בכדי שיחווה דעה על הספר שכתב.

במקביל, מגיעה לאי עיתונאית ונחושה אף היא שתצליח להיפגש עם נתן ולחשוף את סודו.

באותו זמן מתגלה גופת אישה בחוף והאי נכנס למצור, אין יוצא ואין בא.

העניינים הולכים ומסתבכים, העיתונאי לוקח סיכונים מיותרים, העיתונאית חושפת סודות ושקרים בפגישותיה עם נתן ולאט לאט נחשפים גילויים מפתיעים על כל הפרשה המורכבת.

מיהי מתילד? מה היא תצליח לגלות? מי רצח את האישה באי? מה הקשר של העיתונאי לכל הסיפור ומה יעלה בגורלו? מדוע נתן פולס הפסיק לכתוב? מהו הסוד הגדול שהוא מסתיר?

תקראו ותגלו. בספר ישנו אפילוג שגם הוא מפתיע מאד שבו נכנס גם הסופר עצמו לסיפור.

ספר שאי אפשר להניח מהיד. אהבתי מאד!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"לכל אחד מאיתנו יש שלושה סוגי חיים:
חיים ציבוריים, חיים פרטיים וחיים סודיים…"
גבריאל גרסיה מרקס

ב־1999, לאחר שפירסם שלושה רומנים שהפכו לספרי פולחן וזכה בפוליצר, הסופר המפורסם נתן פולס מכריז על סיום קריירת הכתיבה שלו ופורש לבּומון, אי פראי ויפהפה לחוף הים התיכון.
סתיו 2018. במשך כעשרים שנה נתן פולס לא התראיין ולו פעם אחת, אבל ספריו ממשיכים לשבות את לב הקוראים. עיתונאית שוויצרית צעירה בשם מתילד מוני מגיעה לאי, נחושה לחשוף את סודותיו. באותו יום מתגלה גופת אישה בחוף, והרשויות מטילות מצור על האי. עימות חזיתי מסוכן נפתח בין מתילד לבין נתן, בו אמיתות נסתרות מתנגשות בשקרים ובחטאי העבר, והגבול בין אהבה ופחד מיטשטש מרגע לרגע…
חוויה ספרותית סוחפת ומטלטלת, ממש עד לקו הסיום כשהסופר מחליט להכניס גם את עצמו לעלילה.

גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־40 שפות ונמכרו עד כה ב־33 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין ודירה בפריז ראו אור בהוצאת כנרת־זמורה והיו לרבי־מכר.

"מותחן מתוחכם ואישי! גיום מוסו נהנה למרוט לנו את העצבים, ואנחנו נהנים מכל עמוד!"                                  לה פריזיאן

"עלילה קצבית עוצרת נשימה… מותחן שאי־אפשר להניח מהיד, שכולו משחק מראות מיומן בין הסופר לקוראיו."
RTL

"אין פלא שגיום מוסו הוא אחד הסופרים האהובים ביותר בצרפת"
הרלן קובן

תגובות

תגובות