החיים הם רומן

תמונה של הספר החיים הם רומן

מחבר: גיום מוסו, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: שי סנדיק, מס' עמודים: 192.

הסקירה שלי:

וואו איזה ספר מטורף! גיום מוסו הוא סופר גאון! לא יכולתי להניח מהיד, בלעתי בשעתיים.

סיפור שאין בו רגע דל, כל רגע כשכבר חשבתי שהנה אני מבינה מה קורה, הכל התהפך …

סיפור חיים של סופר שבו מציאות ודמיון מתערבבים, סיפור שמתמקד בקשר והדמיון בין הסופר לדמויות שלו ואיך לפעמים הגבולות ביניהם מיטשטשים … רעיון מקורי מדהים.

"מציאות, בדיון. כל חיי גיליתי שהגבול בין השניים מעורפל מאד. אין דבר קרוב יותר למציאות מאשר הזיוף. ואין טעות גדולה יותר מלחשוב שאדם חי במציאות בלבד, כי מרגע שמצב מסוים אמיתי בעיניו, ההשלכות נעשות אמיתיות."

סיפור שאוהבי הספרים יאהבו במיוחד, מוזכרים פה המון ספרים של סופרים מוכשרים שכולנו מכירים.

ממליצה בחום!

קשה לפרט על העלילה מבלי ספויילרים ולכן אכתוב בקצרה.

הדמות הראשונה היא פלורה, סופרת מצליחה מברוקלין שלא מוכנה להיחשף לקהל הקוראים שלה ושומרת על מסתוריות. יום אחד בתה בת השלוש נעלמת מתוך ביתה כאשר השתיים משחקות מחבואים ומאז נעלמים עקבותיה.

במקביל מסופר סיפורו של רומאן אוזורסקי, סופר מצליח גם הוא, שלבו נשבר לאחר שאשתו המשוגעת עזבה אותו ועכשיו היא רוצה לקחת ממנו את בנו האהוב ולעבור לגור בארץ אחרת.

ויש דמות נוספת שהיא המול"ית של פלורה שסיפורה מסתורי ולא ברור עד לסוף הסיפור.

רק רומאן הוא זה שיכול לפתור את תעלומת היעלמותה של בתה של פלורה. למה ואיך? מה הקשר בין פלורה לרומאן? איך קשורה לכל הסיפור הזה המול"ית של פלורה ומה חלקה בהשתלשלות האירועים?

תקראו ותגלו. המון הפתעות ותהפוכות מחכות לכם בספר המטורף הזה עד לסוף המפתיע שבו הכל נסגר. גאוני!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"לפני חצי שנה בתי בת השלוש, קארי קונוויי, נעלמה בשעה ששתינו שיחקנו מחבואים בדירתי בברוקלין."

כך מתחיל סיפורה של פלורה קונוויי, סופרת נודעת. להיעלמותה של קארי אין הסבר. הדלת והחלונות של הדירה היו סגורים, מצלמות הבניין לא הראו שום פריצה. חקירת המשטרה לא העלתה דבר. התעלומה המהדהדת מעוררת ביקורת קשה על פלורה, שמתעקשת לשמור את חייה הפרטיים חסויים ואפופי מסתורין.

בו בזמן, בצד השני של האוקיינוס האטלנטי, מסתתר בביתו שבפריז רומאן אוזורסקי, סופר עם לב שבור — אשתו עזבה אותו ומאיימת לקחת ממנו את בנו האהוב. רומאן הוא היחיד שמחזיק במפתח לפתרון התעלומה של פלורה, וגורלם קשור קשר הדוק.

החיים הם רומן משלים את "טרילוגיית הסופרים" של גיום מוסו, יחד עם החיים הסודיים של הסופרים והנערה והלילה. הוא סוחף אותנו במותחן מסחרר, השואב את כוחו מעוצמתן של המילים.

גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת.

בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־40 שפות ונמכרו עד כה ב־33 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין, דירה בפריז והרגע הנוכחי ראו אור בהוצאת כנרת־זמורה והיו לרבי־מכר.

"גיום מוסו חותם כאן על אחד הרומנים המשובחים ביותר שלו!"
-Le Parisien

"רומן מסחרר ומאתגר על כוחה של הספרות, שנסמך על האינטראקציות של סופר עם הדמויות שברא."
-L'Express

"גיום מוסו הוא מכשף שמדהים אותנו במקומות הכי פחות צפויים. ספר קצבי, שובה לב, מקורי כל כולו."
-Femina

תגובות

תגובות