החיים הלא כל כך מושלמים שלי

תמונה של הספר החיים הלא כל כך מושלמים שלי

מחבר: סופי קינסלה, הוצאה לאור: הכורסא הוצאה לאור, תרגום: דנה טל זייברט, מס' עמודים: 389.

הסקירה שלי:

ספר חמוד, קליל, מצחיק וכייפי. נכון שהוא קצת קיטשי ויש גם,כמובן, הפי אנד אבל יש תקופות שלא צריך יותר מזה. אחלה ספר לחופשה וסתם בכדי להעביר את הזמן בחיוך. ספר שעוסק בין היתר בהשפעת הרשתות החברתיות על חיינו. ממליצה בחום!

קייטי עברה לגור בלונדון ומצבה הכלכלי לא קל. היא גרה בדירה קטנטונת שכורה עם שותפים, עובדת במשרד בתחום המיתוג ומנסה להשתלב חברתית. אין לה כסף לאכול במסעדות עם החברות ולכן היא בודדה. גם בן זוג היא לא מצליחה למצוא.

בעידן של הרשתות החברתיות, קייטי מעלה תמונות באינסטגרם כדי להראות לכולם שחייה מושלמים והיא מאושרת.

קייטי מקנאה בדמטר, הבוסית המפוזרת והשכחנית שלה. החיים של דמטר נראים בעינייה מושלמים: היא נשואה באהבה לבעל מושלם ויש לה שני ילדים מושלמים. היא גרה בדירה מושלמת עם מדרגות (חלום של כל אישה) ויש לה תפקיד בכיר, מהצד זה נראה פשוט מושלם!

כשדמטר מפטרת את קייטי, היא שבורה. כל חייה חלמה לגור בלונדון ועכשיו היא נאלצת לחזור לגור עם אביה ובת זוגתו בחווה בסומרסט. שם היא עוזרת להם להקים אתר נופש תיירותי ומצליחה לעזור לאביה להקים עסק מצליח.

יום אחד דמטר מגיעה עם משפחתה לנופש בחווה ואז קייטי מבינה שהחיים של דמטר לא כאלה מושלמים כפי שחשבה. היא מנסה להתנקם בה על הפיטורים וזה מתואר בהומור אבל לאט לאט היא מגלה סודות בחייה של קייטי ומוצאת את עצמה עוזרת לה לצאת ממשבר גדול שאליו היא נקלעת.

גם קייטי וגם דמטר מתמודדות עם קשיים במקום העבודה ובזוגיות. הן עוזרות אחת לשנייה וזוכות להגשים את החלומות שלהן.

הסיפור מאד זורם, יש בו גם רומנטיקה כמובן ואפילו קצת מתח והמסר שלו הוא: אל תוותרו על החלום שלכם, היו נחושים, דאגו למימוש עצמי ותזכרו תמיד: הדשא של השכן רק נראה ירוק יותר!

קריאה מהנה!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

לכל מקום שאליו קייטי ברנר מביטה, מישהו אחר חי את החיים שהיא הייתה רוצה לחיות. חייה של קייטי, לעומת זאת, הם מאבק יומיומי; היא גרה בדירה לונדונית מעופשת וקטנטנה, מנסה להשתלב חברתית במקום העבודה שלה, וגם התחום הרומנטי מסרב להאיר לה פנים. את הנחמה שלה היא מוצאת בהעלאת תמונות מלבבות (ולא כל כך מציאותיות) של חייה לאינסטגרם, במטרה להשיב מעט מכבודה העצמי האבוד.

אך בדיוק ברגע בו נדמה שקייטי מתחילה למצוא את מקומה, הגרוע מכל קורה. הבוסית שלה – דמטר פרלו המושלמת, שגרה בדירה מושלמת, לובשת בגדים מושלמים, נשואה לבעל מושלם ואמא לילדים מושלמים – מחליטה לפטר אותה. קייטי השבורה חוזרת לגור בחווה של הוריה בסומרסט וחייה בלונדון נדמים כזכרון רחוק, עד שמפגש מחודש ומקרי עם דמטר ועם הסודות שהסתירה גורם לה להבין שהיא חייבת לבחון מחדש את ההנחות שלה לגבי מהם באמת חיים בעלי משמעות.

בכתיבה סוחפת ומלאת הומור, החיים הלא כל כך מושלמים שלי מציע מבט ביקורתי ושנון על האופן שבו אנחנו שופטים את המציאות בעולם האובססיבי של הרשתות החברתיות.

סופי קינסלה היא סופרת בריטית שפרסמה עד היום עשרות ספרים למבוגרים, ילדים ונוער. ספריה זכו לפופולריות עצומה בעולם ונמכרו בלמעלה מארבעים מיליון עותקים ביותר משישים מדינות. היא חיה בלונדון עם בעלה וחמשת ילדיה.

"רומן שנון וסוחף על רשתות חברתיות והסיפורים שאנחנו מספרים על עצמנו" – מגזין פיפל

"תענוג קריאה צרוף" – יו-אס-איי טודיי

"רומן סטירי חכם ומבדר" – פאבלישז וויקלי

"שילוב מושלם של כיף, צחוק, ועיסוק מעמיק בנושאים משפחתיים ורומנטיים" – בוקליסט

 

 

תגובות

תגובות