החיים הכפולים של לידיה בירד

תמונה של הספר החיים הכפולים של לידיה בירד

מחבר: ג'וזי סילבר, הוצאה לאור: דני ספרים, תרגום: יואב כ"ץ, מס' עמודים: 436.

הסקירה שלי:

ספר חמוד, רומנטי, קליל וזורם. ספר שהעניק לי כמה שעות של הנאה וכניסה לעולם דמיוני.

לידיה ופרדי הם זוג מאוהב ובלתי נפרד כבר למעלה מעשר שנים. הם עומדים להתחתן ויש להם המון תוכניות לעתיד. יום אחד כשפרדי מסיע את החבר המשותף שלהם, מתרחשת תאונת דרכים ופרדי נהרג.

לידיה מרוסקת, היא מסתגרת בביתה בדיכאון ובוכה כל הזמן. כולם מתגייסים ומנסים לעזור לה להתאושש, אמה, אחותה וג'ונה, ידידה הטוב ביותר מילדות וחברו הטוב של בעלה שניצל מהתאונה אבל לידיה מגלה דרך מקורית משלה להתמודד עם הטרגדיה.

בדרך בלתי מוסברת שתתבהר רק לקראת סוף הסיפור, לידיה מוצאת דרך לחזור לחיים הקודמים שלה עם פרדי שלפני התאונה.

עכשיו לידיה חיה חיים כפולים: כשהיא ערה היא בהווה מנסה להתמודד עם האסון וכשהיא ישנה היא עם פרדי ממשיכה את חייה הקודמים כולל העתיד שלהם ביחד שהולך ונבנה כאילו לא התרחשה התאונה.

לידיה מודעת לשני העולמות וברגע מסויים רצונותיה בשני העולמות מתנגשים. מצד אחד היא רוצה להישאר עם פרדי אהובה מהעבר אבל מצד שני יש הרבה אנשים שזקוקים לה כאן: אמה, אחותה, האחיינית החדשה שזה עתה נולדה ואדם אחד במיוחד שרוצה אותה בהווה וצריך שתישאר כאן.

לידיה צריכה להחליט איך היא רוצה להמשיך את חייה כי החיים הכפולים לא יוכלו להמשיך להתקיים במקביל. לכל דרך שתבחר יש מחיר רגשי כבד שתיאלץ להתגבר עליו.

במה לידיה תבחר? האם תזכה לאהבה חדשה? תקראו ותגלו.

סיפור על אהבה חזקה, על התמודדות עם טרגדיה, על הזדמנות יוצאת דופן לבחון את העבר ולגלות דברים נסתרים שיוכלו להאיר את העתיד.

אהבתי את הסוף המרגש והאופטימי. למרות שהסוף מאד קיטשי זה בדיוק הסוף שרציתי לסיפור הזה.

ממליצה בחום לאוהבי הז'אנר.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"החיים הכפולים של לידיה בירד" מאת ג'וזי סילבר בהוצאת דני ספרים הוא סיפור אהבה עוצמתי ומסחרר על הדילמות המתעוררות בצמתי החיים, ועל מה שקורה כשאישה אחת מקבלת הזדמנות קסומה להתבונן בהן מחדש ולהתיר אותן.

לידיה ופרדי. פרדי ולידיה. הם ביחד כבר יותר מעשור ולידיה בטוחה שאהבתם חזקה ובלתי מנוצחת. אבל היא טועה. ביום הולדתה ה-28, פרדי מת בתאונת דרכים. כעת לידיה נותרת לבדה, והיא רק רוצה להסתגר בביתה ולבכות ללא הפסקה. אבל היא יודעת שפרדי היה רוצה שהיא תמשיך בחייה בלעדיו. וכך, בעזרתו של חברו הטוב ביותר של פרדי, ג'ונה, ובעזרתה של אחותה, אל, היא נותנת הזדמנות נוספת לחיים – ואולי אפילו לאהבה.

אבל אז קורה דבר בלתי מוסבר שמעניק לה הזדמנות נוספת לחזור לחייה הקודמים עם פרדי – חיים שבהם דבר מהאירועים הטרגיים של החודשים הקודמים לא התרחש. לידיה זוכה לחלוף שוב ושוב בשער של עברה וחיה את חייה הכפולים זה לצד זה. אבל יש מחיר רגשי לחזרה אל עולם שבו פרדי עדיין חי וליבה שייך אליו. כי גם בחייה החדשים, חייה האמיתיים, יש מישהו שמבקש ממנה להישאר.

"קראתי את 'חייה הכפולים של לידיה בירד' בנשימה עצורה. איזו מתנה יפהפייה ומרגשת העניקה לנו ג'וזי סילבר" –  ג'ודי פיקו, מחברת "שומרת אחותי".

"החיים הכפולים של לידיה בירד" שכתבה ג'וזי סילבר הוא ספרה השני בעברית שיצא בהוצאת "דני ספרים" אחרי "יום אחד בדצמבר" שזכה להצלחה רבה.

תגובות

תגובות