החומות

תמונה של הספר החומות

מחבר: הולי אוברטון, הוצאה לאור: מטר הוצאה לאור, תרגום: יסמין קלין, מס' עמודים: 320.

הסקירה שלי:

וואו איזה ספר מדהים! ספר מותח ומרתק מהעמוד הראשון, הספר הכי טוב שקראתי לאחרונה. הוא גרם לי להמון מחשבות, רדף אותי ביומיום ואפילו בחלומות, פשוט לא יכולתי להניח מהיד.

סיפור מורכב עם המון מחשבה, סופרת מוכשרת שהלוואי ויהיו לה עוד ספרים בהקדם. ממליצה בחום!

קריסטי היא אם חד הורית שגרה עם בנה ואביה החולה. היא עובדת במשרד הדוברות בשירות בתי הסוהר בטקסס. היא עובדת באגף הנידונים למוות ואחראית, בין היתר, על תיאום ראיונות לאסירים לצורך פרסום בתקשורת ועל לתיעוד רגעיהם האחרונים לפני ההוצאה להורג.

קריסטי עובדת המון שעות ומסורה מאד לעבודתה ובנה, טום, סובל מכך שכמעט ואין לו זמן איכות איתה. כדי להעלות את בטחונו העצמי, טום מתחיל ללמוד ג'ודו אצל מדריך בשם לאנס ומאד מרוצה.

כשלאנס מגיע יום אחד לביתם לארוחה, נדלק ניצוץ בין קריסטי לבין לאנס והם מתאהבים. לאנס מצטייר כגבר רגיש, אוהב ודואג עבור שלושתם, קריסטי, בנה ואביה. נראה כי סוף סוף קריסטי מצאה את האהבה שלה ייחלה כבר המון שנים. היא מאושרת וכך גם בנה ואביה.

אבל לאט לאט מסתבר שלאנס הוא לא הגבר שחשבה שהוא. הוא שתלטן ואלים כלפיה, גם פיזית וגם נפשית. היא מתחילה לחפש פרטים ברשת אודות בעלה ומגלה שללאנס יש עבר ארוך ואלים כלפי נשים אחרות שהיה איתן.

במקביל, במסגרת עבודתה בבית הסוהר, קריסטי פוגשת אסיר שמואשם ברצח שני ילדיו שטוען כי הוא חף מפשע. היא מאמינה לו, נקשרת אליו רגשית ומשתפת אותו במה שעובר עליה.

אותו אסיר, שאביו התעלל באמו, מבין את מצבה ורומז לה שיש רק פתרון אחד להפסיק את האלימות כלפיה. קריסטי המומה מהרעיון אך שוקלת את העניין ברצינות.

היא מבינה שלהתלונן במשטרה היא לא יכולה כי לאנס מאיים עליה שיפגע בבנה ובאביה ולכן הפתרון היחיד האפשרי כדי להגן על משפחתה ועליה הוא כפי שרמז האסיר: לרצוח את לאנס.

קריסטי מכירה היטב את מערכת המשפט, היא יכולה לתכנן רצח מושלם בלי להשאיר אחריה עקבות אך מוסרית זאת דילמה רצינית, שהרי היא תגמור את חייה באגף בו היא עובדת.

מה תחליט קריסטי? האם תוציא את תוכנית הרצח לפועל?

תקראו ותגלו. ספר חזק, מותח, מפחיד ומטלטל. הסוף מפתיע ומעורר המון מחשבות.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

קריסטי טאקר, אם חד-הורית, עובדת במשרד הדוברות בשירות בתי הסוהר של טקסס. היא מטפלת בכל הנושאים הקשורים לאגף הנידונים למוות, החל בראיונות עם אסירים וכלה בתיעוד רגעיהם האחרונים בהוצאות להורג. בעבודתה היא נחשפת לרוע של המין האנושי – עד שהיא מתחילה לשלם את המחיר. כשקריסטי פוגשת את לאנס דובסון, מדריך הג'ודו של בנה, היא חושבת שסוף-סוף מצאה את האיש שאיתו תחיה באושר אבל היא טועה, ועד מהרה מגלה שלאנס הוא מפלצת. כשהיא נאלצת לסבול את ההתעללות המילולית והגופנית שלו כלפיה וכלפי בנה, היא למעשה מרצה מאסר עולם משלה, אלא אם כן תחליט לקחת את העניינים לידיים. קריסטי – שמתכוונת לנצל את מערכת המשפט שאותה היא מכירה היטב – מתכננת להיפטר מלאנס לצמיתות. החומות הוא סיפור על אלימות במשפחה, על הדילמות המוסריות שבביצוע רצח ועל הצעדים שאישה מסוגלת לנקוט כדי להגן על משפחתה.

תגובות

תגובות