הזכות לאהוב

תמונה של הספר הזכות לאהוב

מחבר: לורי נלסון ספילמן, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: שרון פרמינגר, מס' עמודים: 398.

הסקירה שלי:

ספר מתוק, זורם וקליל. התאים לי מאד בתקופת הקורונה שבה התקשיתי בקריאה.

הסיפור מתרחש באיטליה המדינה שאני מאד אוהבת, על רקע הנופים המדהימים של טוסקנה, התעלות של ונציה והכפרים של חוף אמאלפי.

סיפור על קללה שחורצת גורלות של בנות שניות במשפחה, סיפור על סודות משפחתיים בשילוב רומנטיקה כמובן.

ממליצה בחום!

 

לפני מאתיים שנה בחורה בשם פילומנה פונטנה הטילה קללה על אחותה עקב מעשה שארע אשר בעקבותיו כל מי שנולדה בת שנייה במשפחה, לא הצליחה למצוא אהבה.

הגיבורה,אמיליה, מנסה לא להאמין בקללה ולהמשיך לעבוד כאופה ולהיות שמחה בחייה. לעומתה, לוסי בת דודתה, מאמינה בקללה ולכן רודפת אחר גברים ומתפתה לכל אחד כדי לנסות להערים על הקללה.

יום אחד, דודתן פופי מתקשרת אליהן ומזמינה אותן למסע לאיטליה, ארץ הולדתה, לחגוג לה את יום הולדתה השמונים. פופי מספרת להן ששם היא מתכננת לפגוש את אהבת חייה ובכך תוסר הקללה שלהן, של הבנות שנולדו שניות.

במשך שנים סבתה של אמיליה שגידלה אותה אסרה עליה ליצור קשר עם אחותה פופי. (האחות של הסבתא). אמיליה מתלבטת, סבתה לא מרשה לה לצאת לטיול אבל יחד עם לוסי הן מחליטות לעזוב הכל ולצאת לאיטליה בכדי לגלות את הסודות המשפחתיים ולנסות להסיר את הקללה שמאיימת על חיי האהבה שלהן.

לפנינו מסע מרתק, מלא תהפוכות וגילויים מפתיעים. מסע התבגרות שבמהלכו תלמד כל אחת מהן להכיר את עצמה טוב יותר, את רצונותיה ושאיפותיה בחיים. הן תלמדנה שלכל אחת מגיעה הזכות לאהוב ולהיות נאהבת.

זהו סיפור על סודות משפחתיים, קנאה, בגידה שקרים אבל יחד עם זאת המון תקווה לחיים מלאי אהבה.

קריאה מהנה!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

מאז אותו יום שבו הטילה פִילוֹמֵנה פוֹנְטָנָה קללה על אחותה לפני יותר ממאתיים שנה, כל מי שנולדה שנייה במשפחת פונטנה לא הצליחה למצוא אהבה.

חלק מהן, כמו אמיליה האופה השמחה בחלקה, טוענות שמדובר בצירוף מקרים משונה ותו לא.

אחרות, כבת דודתה החושנית והרעבה לאהבה לוסי, מתעקשות שמדובר בקללה אמיתית.

אבל שתיהן המומות כשדודתן המסתורית פופי, שאיתה נאסר עליהן להיפגש, מציעה להן הצעה מפתה: אם הן יתלוו אליה לארץ הולדתה איטליה לכבוד יום הולדתה השמונים, היא תפגוש את אהבת חייה על מדרגות קתדרלת רָווֵלוֹ והכישוף שרובץ על בנות המשפחה שנולדו שניות יוסר אחת ולתמיד.

על רקע הנופים היפהפיים של טוסקנה, התעלות הקסומות של ונציה והכפרים המכשפים של חוף אמאלפי, הרומנטיקה מלבלבת, גורלות נחרצים וסודות משפחתיים נחשפים – סודות שיכולים לאיים על המשפחה הרבה יותר מקללה עתיקה.

תגובות

תגובות