הזוג מהבית השכן

תמונה של הספר הזוג מהבית השכן

מחבר: שרי לפניה, הוצאה לאור: ידיעות אחרונות ספרי חמד, תרגום: יעל ענבר, מס' עמודים: 303.

הסקירה שלי:

וואו איזה ספר מעולה! אני לא חסידת ספרי מתח אבל הספר הזה סיקרן אותי מאד ונהניתי מכל רגע!
אין רגע דל, כל הזמן מתגלים פרטים חדשים מפתיעים והסוף כל כך לא צפוי, לא יכולתי להניח מהיד, ממליצה בחום!

אן ומרקו נשואים ויש להם תינוקת בת שנה. הם מוזמנים לארוחת ערב אצל זוג שכנים בבית הסמוך לכבוד יום ההולדת של הבעל השכן. המארחת מבקשת שיגיעו בלי התינוקת הבכיינית. מרקו משכנע את אן להשאיר את התינוקת בבית. הוא מציע לקחת מכשיר אינטרקום איתם ובנוסף לגשת פיזית כל שעה לבדוק את התינוקת. אן משתכנעת והם הולכים למסיבה.

במהלך המסיבה אן מבחינה שבעלה מפלרטט עם השכנה כששניהם שתויים. היא דוחקת בו לחזור הביתה. כאשר הם סוף סוף שבים לביתם, הם מגלים שהתינוקת נעלמה.

החשד הראשוני הוא שהתינוקת נחטפה, אבל ככל שחוקרים ונוברים, מגלים המון סודות ושקרים אצל השכנים, אצל הוריה של אן ואפילו אצל אן ומרקו. כולם חשודים ולכולם יש מניע.

אן שסבלה מדיכאון אחרי לידה, אולי היא זאת שפגעה בתינוקת? אולי זה מרקו שניסה להגן על אן והעלים את התינוקת? אולי מרקו תכנן את החטיפה כדי להשיג כסף לעסק הכושל שלו? אולי השכנה שלא אהבה ילדים ולירטטה עם מרקו קשורה לחטיפה? אולי הוריה של אן קשורים לחטיפה כי מלכתחילה לא חיבבו את מרקו והתנגדו לנישואים? אולי מישהו אחר חטף את התינוקת כדי לסחוט כסף מהוריה העשירים של אן?

מי החוטף? מה המניע לחטיפה? האם התינוקת בחיים או שמא היא נרצחה?

תקראו ותגלו! כל רגע שכבר נדמה שהחוקרים עלו על זהות החוטף, מתגלה פרט חדש והכל מתהפך. גם לאחר שהחקירה מגיעה לסיומה וידועה זהות הרוצח והמניע שלו, מחכה הפתעה גדולה.

ספר מעניין, מותח, זורם, תענוג!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

אן ומרקו, זוג צעיר עם תינוקת בת פחות משנה, מיודדים מאוד עם סינתיה וגראהם, הזוג מהבית השכן. כאשר הם מוזמנים לארוחת ערב לכבוד יום הולדתו של גרהאם, סינתיה מבקשת מהם לבוא בלי התינוקת, ובעל כורחם הם מחליטים להשאיר אותה בבית. אם ייקחו איתם את מכשיר האינטרקום וילכו לבדוק מה קורה איתה בכל שעה עגולה – הכול יהיה בסדר. הרי הם בסך הכול בבית השכן…

הארוחה, שאמורה להיות מפגש נעים בין ידידים ותיקים, לא מתנהלת על מי מנוחות. מתברר שלא הכול כשורה בין שני הזוגות, ומתחת לפני השטח רוחשים הרבה רגשות ומתחים.

כאשר אן ומרקו חוזרים סוף-סוף הביתה, אחרי ששתו כמויות גדולות של אלכוהול, ממתין להם למרבה הזוועה הסיוט הגדול ביותר של כל הורה: בתם התינוקת נעלמה ממיטתה, וכל הסימנים מעידים שהיא נחטפה.

המשטרה מתחילה לחקור וחשדות רבים מופרחים לאוויר: מתברר שלא הכול ורוד בביתם של אן ומרקו. סודות מן העבר צפים לפתע ומאירים את השניים באור לא מחמיא. האם אחד מההורים אחראי להיעלמה של התינוקת? גם השכנים מסתירים דברים, ובצדק כך נראה. החקירה מסתעפת ושני הזוגות מסתבכים במסכת של שקרים; והתינוקת – כמו בלעה אותה האדמה.

הזוג מהבית השכן הוא מותחן פסיכולוגי עוצר נשימה, מלא תפניות ותהפוכות מפתיעות. הספר תורגם לשפות רבות ומככב ברשימות רבי-המכר באנגליה ובארצות הברית.

תגובות

תגובות