הדירה ברחוב אמלי

תמונה של הספר הדירה ברחוב אמלי

מחבר: קריסטין הרמל, הוצאה לאור: הוצאת הכורסא מודן הוצאה לאור, תרגום: ניצה פלד, מס' עמודים: 360.

הסקירה שלי:

רומן היסטורי מרגש המתרחש בפריז בתקופת מלחמת העולם השנייה. סיפור על נשים גיבורות ואמיצות שהתנגדו לכיבוש הגרמנים ועשו מעשים בסתר כדי להציל טייסים בריטים שהופלו ממטוסם.

דמות הגיבורה מבוססת על דמות אמיתית אבל מעבר לכך הדמויות בדיוניות. יש הסבר מפורט ומרתק לכך באחרית הדבר.

סיפור על כוחן של האהבה והתקווה. ממליצה בחום!

רובי התחתנה עם בחור צרפתי והיא עוברת לגור איתו בפריז,הידועה כעיר החלומות. רובי מאושרת, היא גרה עכשיו בדירה המשקיפה על מגדל אייפל.

התקופה היא תקופת פרוץ מלחמת העולם השנייה והחיים מתחילים להיעשות קשים ומלחיצים. הגרמנים כובשים את פריז ומטילים מגבלות על האזרחים.

לרוב יש שכנים יהודים שסובלים מאד מההגבלות החדשות. בתם, שרלוט, מתיידדת עם רובי ורובי מבטיחה להוריה שלא משנה מה יקרה, היא תמיד תשמור על בתם הקטנה.

רובי מגלה שבעלה מסתיר ממנה משהו, הוא נעדר הרבה ולפעמים לא חוזר בלילות לישון בבית. היחסים ביניהם מתקררים ויש המון חיכוכים. הוא לא משתף אותה ונותן לה הרגשה שהוא לא מעריך אותה מספיק.

רובי שמתנגדת לכיבוש הגרמנים, מחליטה שגם היא רוצה לתרום ולכן כשטייס אנגלי שמטוסו הופל, מגיע לביתה, במקרה או שלא במקרה, היא מחליטה שהיא תעשה הכל כדי להציל אותו ולהחזירו בשלום לארצו. כשסוף סוף עולה בידיה לעזור לו ולשלוח אותו חזרה, היא מגלה שהיא מאוהבת בו אבל היא בספק אם אי פעם תראה אותו שוב.

מאותו יום, רובי חוברת לעוד מתנגדים וביחד הם מנהלים קו בריחה לטייסים שהופלו בפריז.

מה הסתיר בעלה של רובי? במה היה מעורב? מה יעלה בגורלה של שרלוט הקטנה?

מה יעלה בגורלה של רובי? האם היא תיתפס? האם היא תשרוד? האם היא תזכה לפגוש את הטייס האנגלי? מה יעלה בגורל סיפור האהבה שלהם?

תקראו ותגלו. סיפור על נשים אמיצות שמגלות כמה כוחות ותקווה יש לאהבה. קריאה מהנה!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

כשרובי הנדרסון נישאה לצרפתי מרסל בנואה, היא הייתה בטוחה שמצאה את האושר. היא עוזבת את קליפורניה ועוברת להתגורר בעיר חלומותיה פריז, בדירה ברחוב אמלי המשקיפה אל מגדל אייפל. אבל חייה החדשים והמאושרים מקבלים תפנית מטרידה עם פרוץ מלחמת העולם השנייה וכיבוש פריז בידי הגרמנים.
בצל ענני המלחמה יוצרת רובי קשרים אמיצים עם שרלוט, בת השכנים היהודיה, ויחד הן נשבעות לעשות כל שביכולתן על מנת לעזור לכוחות הטוב לנצח את כוחות הרשע. בתוך כך הן מגלות שגם באחת התקופות הקשות והאפלות בהיסטוריה, מצליחים האור והאהבה לחדור מבעד לסדקי החשיכה ולאחות לבבות שבורים.
הדירה ברחוב אמלי הוא רומן היסטורי עשיר, מרגש וסוחף המבוסס על דמויות היסטוריות אמיתיות ונשאר עם הקוראים זמן רב אחרי סיומו. זהו ספרה החמישי של קריסטין הרמל הרואה אור בעברית, וקדמו לו רבי המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי, כשניפגש שנית ורק עוד יום אחד.

תגובות

תגובות