הדבר האחרון שהוא אמר לי

תמונה של הספר הדבר האחרון שהוא אמר לי

מחבר: לורה דייב, הוצאה לאור: כנרת זמורה דביר, תרגום: קטיה בנוביץ', מס' עמודים: 282.

הסקירה שלי:

ספר מצויין! זורם, מעניין ועם סוף מאד מרגש. הסוף הוא לא מה שציפיתי שיקרה אבל דווקא בזכות זה שהסוף מפתיע, הוא נותן אמינות לסיפור ולאחר מחשבה ,זה מצא חן בעיניי מאד.

סיפור על סודות, על עבר מסתורי, על אהבה חזקה ועל ההקרבות שאנשים עושים למען מי שהם באמת אוהבים.

ספר שלא יכולתי להניח מהיד, קראתי בכמה שעות ואני ממליצה בחום!

 

האנה נשואה טרייה לאוון מייקלס. הם גרים עם ביילי, בתו בת השש עשרה של אוון מנישואיו הקודמים. אשתו הקודמת נהרגה בתאונה כשביילי הייתה ילדה.

ביילי מתקשה לקבל את נוכחותה של האנה ולא מעוניינת להתיידד איתה.

יום אחד ילדה דופקת על דלתה של האנה ומוסרת לה פתק שהשאיר לה אוון ובו כתובות שתי מילים: "תגני עליה". מאותו רגע נעלמות עקבותיו של אוון והוא גם לא עונה לטלפון.

האנה יודעת שהכוונה של אוון היא שהיא תגן על בתו האהובה ביילי. האנה מפוחדת, מבולבלת אבל לא מאבדת את העשתונות ומחליטה לעשות הכל כדי להגן על ביילי בשביל אהובה ומקווה גם לגלות במהרה היכן הוא ולהחזירו אליהן.

גם ביילי מגלה שאוון השאיר לה משהו מאד מפתיע ומשתפת את האנה.

חוקרים וסוכנים באים לביתה לערוך חיפוש, עוצרים את הבוס של אוון בחשד לזיוף דוחות לפני הנפקה. האנה מבינה שיש מצב שאוון גם היה מעורב בהונאה והיא מתחילה להבין שאוון כנראה הוא לא מי שחשבה שהוא. מסתבר שיש לו עבר שאותו שמר בסוד גם ממנה.

אווה לא מצליחה להתקשר אליו ומנסה להתחבר עם ביילי במטרה לגלות את זהותו האמיתית של אוון ולהבין מדוע נעלם. האנה מצליחה לגייס את ביילי שמאד מתגעגעת לאביה וביחד הן יוצאות לחקור ולברר מה קרה.

היא מנסה להתחקות אחר המקומות שבהן בילתה ביילי עם אביה בילדותה ושיכולים לתת רמזים על העבר הסודי שלו.

במפתיע, המטרה המשותפת מקרבת ביניהן ופותחת להן פתח לבניית עתיד חדש משותף.

מדוע נעלם אוון? מה הוא מסתיר? מה קרה לו בעבר? האם הוא היה שותף להונאה בחברה? האם האנה וביילי יצליחו לעלות על עקבותיו?

הסוף לא צפוי ומעורר המון מחשבות. סוף מרגש שמשאיר תקווה לעתיד.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

לכל אחד יש סודות
לפני שאוֹוֶן מייקלס נעלם, הוא משאיר פתק לאשתו הטרייה והאהובה: תגני עליה. למרות הבלבול והפחד שלה, האנה הול יודעת בדיוק למי מתייחס הפתק — בתו בת השש־עשרה של אוון, ביילי.
ביילי, שאיבדה את אִמהּ באופן טרגי בילדותה. ביילי, שממש לא רוצה שום קשר עם אִמהּ החורגת החדשה.
החיפושים הנואשים של האנה אחרי אוון נכשלים. האף־בי־איי עוצר את הבוס של אוון, וסוכנים פדרליים פושטים על ביתה בסוסאליטו ללא הודעה מוקדמת. האנה מבינה שבעלה הוא לא מי שאמר שהוא, ושייתכן שהמפתח לזהותו האמיתית נמצא בכלל בידי ביילי, כמו גם התשובות לנסיבות היעלמותו.
האנה וביילי יוצאות יחד לגלות את האמת. אבל כשהן מתחילות לחבר את פיסות העבר של אוון, מתברר להן במהרה שהן גם בונות עתיד חדש, לא צפוי.

לורה דייב היא מחברת רבי־מכר בינלאומיים שתורגמו ל־38 שפות. היא כותבת בניו יורק טיימס, במגזין O, בניו יורק אובזרבר ובכתבי עת מובילים אחרים. מתגוררת עם משפחתה בסנטה מוניקה.

"לא ניתן להניח מהיד."
אנטרטיינמנט ויקלי

"מותחן מרגש ומלא חמלה על הקורבנות שאנו מקריבים למען האנשים שאנו הכי אוהבים."

תגובות

תגובות