הבתולות

תמונה של הספר הבתולות

מחבר: אלכס מיכאלידס, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, פן, תרגום: רחל פן, מס' עמודים: 352.

הסקירה שלי:

ספר מתח פסיכולוגי מעניין, זורם ועם טוויסט מפתיע בסוף. הספר בנוי מפרקים קצרים ונקרא בנשימה אחת. נהניתי ואני ממליצה בחום!

מריאנה התאלמנה לפני כשנה והיא עדיין מתאבלת ומאד מתגעגעת לבעלה שהיה אהבת חייה.

מריאנה היא מטפלת קבוצתית, את בעלה הכירה בקולג' סנט כריסטופר בקיימברידג', שם לומדת היום אחייניתה, זואי.

יום אחד זואי מתקשרת אליה בבהלה מהקולג' ומספרת לה שחברתה הכי טובה נרצחה שם. למרות שהמקום מלא בזיכרונות מבעלה, מריאנה עוזבת הכל ומגיעה אל זואי כדי לעזור לה להתמודד עם האסון.

מריאנה מתחילה לרחרח ומגלה שבקולג' נוצרה מעין כת סביב אחד הפרופסורים, אדם מסתורי בשם פוסקה שנראה מצויין ומהפנט את כל מי שבאה איתו במגע. הנרצחת, מסתבר, החתה חברה בכת הזאת.

הכת מכונה "הבתולות" והיא מורכבת מחבורת סטודנטיות שמעריצות את פוסקה ומסתירה המון סודות. כשמעשי רצח נוספים יקרו, מריאנה חוקרת ומגלה שהוא שולט בבנות ובאורח פלא גם יודע על כל מעשי הרצח ומכיר את כל הקורבנות.

מריאנה חושדת שפוסקה הוא הרוצח והיא מחליטה לעשות הכל כדי שהוא יואשם. היא מפתחת כלפיו אובססיה ומתחילה לחקור בעצמה את הסטודנטיות שלו במטרה להוכיח את אשמתו ולמצות איתו את הדין.

יש בספר מונחים מתחום הפסיכולוגיה בעיקר בהקשר של חינוך הילדים ע"י הוריהם, השפעת ההורים על ילדיהם, דפוס האב, הערצת הורה ועוד.

בהמשך יהיו התפתחויות מפתיעות, רציחות נוספות כאשר הכל סובב סביב המיתולוגיה היוונית שאותה מלמד פרופסור פוסקה. בזירות הרצח יימצאו פתקים עם רמזים שהם ציטוטים מהמיתולוגיה, דבר שיחזק את ההשערה פוסקה הוא הרוצח.

אז מיהו הרוצח ומה המניע שלו? תקראו ותגלו. מה שבטוח הוא שהרוצח הלך מאד רחוק למען האהבה. הסוף מאד מפתיע.

זהו סיפור על הערצה, פחד, נקמה, התמודדות עם אבל וגם על אהבה וחמלה.

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

אלכס מיכאלידס עושה זאת שוב. ספרו החדש של מחבר רב-המכר העולמי המטופלת השקטה הוא מותחן כובש המשלב רצח, פסיכולוגיה ומיתולוגיה יוונית.

קולג' סנט כריסטופר, קיימברידג', הוא עולם סגור עבור רובנו.

בשביל מריאנה אנדרוס – מטפלת קבוצתית המתמודדת עם אבל פרטי משלה – זהו המקום שבו פגשה את בעלה המנוח. בשביל אחייניתה זואי, זוהי זירת הרצח של חברתה הטובה ביותר.

מריאנה נחפזת לקיימברידג' לתמוך בזואי ונקלעת לחקירת הרצח. היא מתוודעת לדבר קיומה של אגודה אפופת סודות העוברת טלטלה עזה עקב מות סטודנטית החברה בה. מאחורי היופי האנגלי האידילי מפעפעים קנאה וזעם שמקורם בקבוצת סטודנטיות הידועה רק בכינוי "הבתולות" ומצויה תחת השפעתו המאיימת של הפרופסור המסתורי אדוארד פוסקה.

פוסקה נראה כמי שיודע יותר מכל אחד אחר על מעשה הרצח – ועל הקרבן. הוא גם ייהפך לחשוד המרכזי בחקירתה של מריאנה – אובססיה שתגבה ממנה את היקר לה מכול.

הבתולות הוא סיפור של אהבה ושל אבל – של מה שמעצב אותנו ושל מה שגורם לנו להרוג.

אלכס מיכאלידס נולד ב־1977 בקפריסין לאב יווני ולאם אנגלייה. הוא למד ספרות אנגלית באוניברסיטת קיימברידג' ולתואר שני בכתיבת תסריטים במכון האמריקאי לקולנוע בלוס אנג'לס. מיכאלידס כתב את התסריט של "השטן שאת מכירה" והשתתף בכתיבת התסריט של "האנגלים באים" (2018). המטופלת השקטה (פן הוצאה לאור/ידיעות ספרים, 2019) היה לרב־מכר עולמי ותורגם ל־50 שפות.

תגובות

תגובות