הבעל של שתינו

תמונה של הספר הבעל של שתינו

מחבר: גריר הנדריקס ושרה פקנאן, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: עידית שורר, מס' עמודים: 376.

הסקירה שלי:

וואו איזה ספר מהמם! מותחן מלא טוויסטים והפתעות שפשוט לא יכולתי להניח מהיד, ממליצה בחום!

קשה לכתוב סקירה על הספר מבלי לעשות ספויילרים ולכן אפרט בקצרה את תוכנו.

בספר ישנן שלוש דמויות עיקריות: ריצ'רד הגבר, האקסית שלו והארוסה הנוכחית שלו.

הספר מחולק לשלושה חלקים:

בקריאת החלק הראשון נדמה שזהו סיפור רגיל ומוכר על אקסית גרושה ממורמרת וקנאית ועל הארוסה החדשה, הצעירה והיפה שעומדת להינשא לגרוש שלה.

האקסית, ונסה, חיה כרגע עם דודתה לאחר גירושיה מריצ'רד. היא מספרת בגוף שלישי על החיים עם ריצ'רד מההיכרות שלהם ועד לגירושים. היא מפתחת אובססיה כלפי ריצ'רד ומנסה לנקום בארוסתו הצעירה ולמנוע את נישואיהם.

במקביל, מסופר הסיפור של הארוסה בגוף שלישי, על ההיכרות עם ריצ'רד ועל ההכנות לחתונה.

בתחילת החלק השני מתגלה פרט שהשאיר אותי בהלם, פרט כל כך לא צפוי שצריך אתנחתא כדי לעכל אותו, לחשב מסלול מחדש ולהמשיך בקריאה.

בחלק השני, כשנדמה שהכל כבר ידוע וברור, אנו ממשיכים לעקוב אחר ונסה ונסיונותיה בתכנון הנקמה ומניעת הנישואים אבל אז מגיע החלק השלישי וכבר בתחילתו אנו מגלים שכל מה שחשבנו עד עתה בעצם לא נכון. ונסה הצליחה להערים על כולנו. מה המניע האמיתי שלה? מה היא מתכננת?

לקראת סופו של החלק השלישי, כמעט כל דף הוא הפתעה, כל רגע מתגלה עוד פרט שמערער את כל מה שידענו וחשבנו עד כה עד שבסופו של דבר כל המעגלים נסגרים והכל מתבהר.

מיהו ריצ'רד ומה הסיפור שלו? למה בחר בוונסה? למה עזב אותה?

למה בחר בבחורה החדשה ומהי זהותה של אותה בחורה?

כל השאלות נפתרות עד הפרט האחרון, בדיוק כמו שאני אוהבת. אי אפשר להתעלם מהאמת!

מותחן מצויין מלא הפתעות, קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

כאשר תתחילו לקרוא את הספר הזה ודאי תהיו בטוחים שאתם יודעים מה הסיפור.

מן הסתם תחשבו שזה הסיפור הקלאסי על אקסית קנאית שמפתחת אובססיה כלפי המחליפה שלה, אישה צעירה יותר ויפה יותר, אשר עומדת להינשא לגבר שהיה שלה. בטח תגידו שמשולש האהבים הזה די שגרתי. שעליתם על המתכונת מהעמוד הראשון.

אז זהו, שלא. הספר הזה לא דומה לשום מותחן שקראתם.

הבעל של שתינו הוא מותחן קצבי וגדוש תפניות עוצרות נשימה על מה שקורה מאחורי דלתיים סגורות גם בנישואים מושלמים לכאורה, ועל הסכנה המיידית האורבת לנו כאשר אנחנו בוחרים להתעלם מן האמת גם כשהיא מסתכלת לנו ישר בעיניים.

הסופרת גריר הנדריקס והעורכת שרה פקנאן חברו יחדיו לרקיחת אחד המותחנים המצליחים ביותר בשנים האחרונות. הספר תורגם לעשרות שפות ומיד עם צאתו לאור נכנס לרשימת רבי־המכר של "הניו יורק טיימס".

תגובות

תגובות