הבלתי מושלמים

תמונה של הספר הבלתי מושלמים

מחבר: איימי מאיירסון, הוצאה לאור: כתר ספרים, תרגום: ורד רוזן, מס' עמודים: 327.

הסקירה שלי:

ספר מעניין שמשלב סיפור היסטורי עם יחסים מורכבים בתוך המשפחה, בין הורים לילדים ובין אחים.

הסיפור מבוסס על הסיפור האמיתי של יהלום פלורנטין שנעלם אחרי מלחמת העולם הראשונה ומאז לא נמצא.

הספר נוגע בנושאים שכל אחד יכול להזדהות איתם כמו מריבות בתוך המשפחה, כעסים, אם בעייתית, תחרות וקנאה בין אחים שגוברת עם הידיעה שמחכה להם כסף רב כתוצאה מירושה.

המסר של הסיפור הוא שאין כמו משפחה וכל כסף שבעולם לא שווה את הרס היחסים במשפחה, המשפחה היא מעל לכל!

הלן הקשישה מתה בשיבה טובה והיא משאירה לבתה ולשלושת נכדיה ירושה מפתיעה: יהלום פלורנטין ענק שהיה שייך לשושלת הקיסרות האוסטרו-הונגרית ונעלם בתחילת המאה העשרים.

שלושת האחים, שלא היו בקשר קרוב זה עם זה כתוצאה מבית לא מתפקד, נאלצים להיפגש ביחד כולל עם אמם שנטשה אותם בגיל קטן בכדי לדון בצוואה.

הם סקרנים לדעת איך הגיע היהלום הנדיר לידיה של הלן סבתם וכל אחד מנסה בעצמו להיעזר בחברים ומכרים בכדי לחקור אודות עברה של הלן ולפתור את התעלומה.

האחים ואמם מגלים שלהלן היו המון סודות ששמרה מהם והיא הסתירה סיפור מרגש מאד.

האחים לומדים להכיר אחד את השני כאשר כל אחד מהם מתמודד עם קשיים משלו וחושף אותם בפני משפחתו. בק הבת הצעירה סולקה מלימודי משפטים ועובדת בעבודה לא מספקת, אשלי הבת הבכורה מגלה שבעלה הסתבך בפלילים ועומד לאבד את עבודתו ואת כל הונם עקב חובות שהוא צריך להחזיר וג'ייק התסריטאי ששנים לא מצליח לכתוב סרט נוסף אחרי שסרטו הקודם הרס את יחסיו עם משפחתו.

בין היתר, הם גם שומעים בפעם הראשונה את סיפורה של אמם ולומדים להכיר אותה ואת הצד שלה.

האם האחים יצליחו להתגבר על הכעסים מהעבר ולהתאחד למען מטרה משותפת? האם היחסים ביניהם ישתפרו? האם יצליחו לגלות איך הגיע היהלום להלן? האם יצליחו לממש אותו ולזכות בהון עתק? מה יעלה בגורל היהלום המבוקש והיקר?

תקראו ותגלו! הסוף משעשע ומפתיע מאד.

זה סיפור מהחיים שמלמד שאף אחד לא מושלם, כל אחד מתמודד עם קשיים בחיים וזקוק לכסף אבל בסופו של דבר כסף לא פותר הכל וצריך לזכור שאין כמו משפחה!

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

שלושה אחים ממשפחה לא מתפקדת נאלצים להתאחד זה עם זו, ועם אימם הבעייתית, כשסבתם המסתורית והאקסצנטרית, הלן, מתה ומשאירה להם ירושה מפתיעה: יהלום פלורנטין – יהלום ענק ונדיר שהיה שייך למשפחת הקיסרות האוסטרו־הונגרית ונעלם בתחילת המאה העשרים. בני המשפחה ההמומים יוצאים לגלות כיצד הגיע היהלום ההיסטורי לידיה של הלן, ובדרך מגלים כמה מעט הם ידעו על סבתם ואיזה סיפור מרתק טמון בעברה. בדרך לפענוח החידה, השלושה מתמודדים כל אחד עם בעיותיו: בק, שסולקה מבית הספר למשפטים ועובדת בעבודה לא מספקת; אשלי, שמגלה שבעלה נאשם בפלילים ועתיד לאבד את עבודתו ואת כל כספם; וג'ייק, שנאבק במחסום יצירתי שמונע ממנו לכתוב את הסרט הבא שלו, אחרי שסרטו הקודם יצר קרע בינו לבין בנות המשפחה.

הבלתי מושלמים הוא רומן נוגע ללב ומשעשע לפרקים על משפחות ועל הפגמים שמאחדים אותן. הוא שואב השראה מהסיפור האמיתי על יהלום פלורנטין שנעלם אחרי מלחמת העולם הראשונה ועקבותיו לא נודעו עד היום. זהו ספרה השני של איימי מאיירסון. קדם לו 'חנות הספרים של האתמול,' שיצא בהוצאת כתר, תורגם ל־11 שפות והיה רב־מכר.

"סאגה משפחתית מרתקת". גוד מורנינג אמריקה

"רומן עוצמתי… קוראים שמוקירים דמויות ריאליסטיות, דינמיקותמשפחתיות ואת כוחה של ההיסטוריה ייהנו ממנו". לייבררי ג'ורנל

תגובות

תגובות