הבחורה מקו 88

תמונה של הספר הבחורה מקו 88

מחבר: פריה סמפסון, הוצאה לאור: תכלת הוצאה לאור, תרגום: יסמין קלין, מס' עמודים: 320.

הסקירה שלי:

ספר חמוד, זורם, רומנטי, אופטימי וקליל עם סוף טוב. ספר שמתאים מאד לתקופה הקשה שבה אנו נמצאים.

המסר של הסיפור הוא שכל אחד צריך לחיות את החיים בהתאם למה שהוא רוצה ולא בהתאם למה שאחרים חושבים שהכי מתאים עבורו, לא צריך לוותר על חלומות כי חיים רק פעם אחת.

אדם צריך להאמין בעצמו, ביכולת ובחופש שלו לבחור עבור עצמו ולשאוף לממש את הפוטנציאל הגלום בו.

סיפור מלא תקווה, על מפגשים גורליים, אמונה בטוב, הגשמת חלומות עם מסר שהכי חשוב לחיות את ההווה.

נהניתי מהקריאה, ממליצה בחום!

 

ליבי שבורה. בן זוגה הודיע לה שהוא רוצה לקחת הפסקה לאחר שנים של זוגיות כי משעמם לו. ליבי עבדה בחברה שלו ולכן באותו רגע היא מאבדת גם את מקום עבודתה ונשארת חסרת כל.

ליבי חלמה להיות ציירת אבל אימה לא תמכה בה ורצתה שיהיה לה מקצוע מכובד ובסוף עבדה בחברה אצל בן זוגה וויתרה על רצונותיה.

היא עולה על לאוטובוס בקו 88 ופוגשת איש זקן חביב בשם פרנק שמסתכל עליה ומספר לה שהיא מזכירה לו מישהי ג'ינג'ית שפגש פעם אחת בקו הזה לפני המון שנים. אותה בחורה נתנה לו פתק עם מספר הטלפון שלה אבל הוא איבד אותו ומאז הוא מחפש אותה.

ליבי מרגישה שהנה עומדת בפניה משימה והיא מחליטה לעזור לו למצוא את האישה שהתאהב בה אהבה ממבט ראשון בקו 88.

היא ממשיכה לנסוע בקו הזה כדי לחפש אחר האישה ויום אחד היא פוגשת באוטובוס גבר פאנקיסט ומנסה לצייר אותו אבל הוא מאד כועס עליה עד שהיא נאלצת לברוח מהאוטובוס.

לאחר מכן היא מגלה שהגבר המוזר הוא המטפל של הקשיש, הם שונים מאד זה מזו אבל לאט לאט מתפתח ביניהם קשר חברי וביחד הם מתכננים תוכנית שתעזור להם למצוא את האישה הג'ינג'ית כדי לשמח את הקשיש שמגלה כבר סימני דמנציה.

במהלך החיפושים, ליבי מגלה משהו מאד מפתיע שגורם לה להתכנס בתוך עצמה ולהחליט החלטה גורלית והקשר בינה לבין הפאנקיסט מתנתק. כשהיא מתאוששת, היא מגלה שאותו בחור נעלם וליבי חוששת לחייו.

האם ליבי תצליח למצוא את האישה שאותה פרנק חיפש כל חייו?

מה ליבי תגלה על עצמה? איזה החלטה היא תעשה? האם תזכה להגשים את חלומה להיות ציירת? מה יעלה בגורל הקשר בין ליבי לגבר הפאנקיסט? האם תזכה לאהבה אמיתית?

תקראו ותגלו.

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"מי שמחפש תקווה קטנה, או תזכורת לאופן שבו מפגשים מקריים יכולים לשנות את החיים לטובה, זה הספר בשבילו"
– יו-אס- איי טודיי

ליבי ניקולס עולה על אוטובוס מספר 88 בלי שום ציפיות. החיים שלה דפוקים גם ככה. ברגע אחד היא איבדה הכול: את הזוגיות עם סיימון שהודיע על "פסק זמן", וגם את העבודה שלה, כי, השד יודע איך היא עשתה את זה לעצמה, היא עבדה אצלו. אבל באוטובוס קורה משהו: קשיש חביב פונה אליה ומספר לה שהיא דומה מאוד למישהי שהוא פגש לפני עשרות שנים, באוטובוס הזה ממש. גם לה היה שיער אדום ויפה, בדיוק כמו לליבי.

ליבי מגלה שפרנק איבד את מספר הטלפון שמסרה לו אותה בחורה, ושהוא  מעולם לא שכח אותה, ועל כן בשישים השנים האחרונות הוא נוסע בקו 88 בניסיון למצוא אותה. הסיפור מטלטל את ליבי. היא מרגישה שהיא חייבת לעזור לפרנק לסגור מעגל, ויש לה גם רעיון כיצד. היא גם יודעת שעליה להזדרז, לפני שיהיה מאוחר מדי.

הבחורה מקו 88 הוא ספר אופטימי ומלא חיים. זהו ספר שמאמין בטוב, בהכרת תודה, בחופש לבחור ולממש את הפוטנציאל הגלום בכל אחד מאיתנו. פריה סמפסון, מחברת רב המכר הספרייה האחרונה, שבה עם ספר מחמם לב, שיש בו כבוד עצום לעָבָר לצד הבנה שהחלק החשוב ביותר בחיינו הוא זה שמתרחש בהווה, ברגע זה ממש.

תגובות

תגובות