האריות מסיציליה

תמונה של הספר האריות מסיציליה

מחבר: סטפניה אאוצ'י, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: יערית טאובר, מס' עמודים: 456.

הסקירה שלי:

רומן היסטורי מעניין המבוסס על סיפורה האמיתי של משפחת פלוריו בסיציליה בין השנים 1799 עד 1868.

סיפור על גברים שאפתניים שנולדו למשפחה ענייה של פועלים וניסו לאורך כל חייהם להילחם בגורלם, שלכאורה נקבע מראש עם לידתם, ולהפוך לסוחרים עשירים ובעלי כח. בדרך להפיכתם לעשירים הם לא בוחלים בדבר כולל מעשי נקמה אכזריים, שקרים, איומים ובגידות.

בספר ישנם הרבה פרטים והסברים לגבי ההיסטוריה של סיציליה לרבות חילופי השלטון והמהפכות של האזרחים לאורך התקופה, תקופה בה הגברים שלטו בכל והנשים היו כנועות וחלשות.

בין היתר מסופר גם סיפורה של ג'וזפינה וגיסה איגנציו שמאוהב בה בסתר, סיפורו של הבן וינצ'נצו, הגבר השאפתן והערמומי שנישא לג'וליה החכמה שלמרות היותה חלשה וכנועה, מתחת לפני השטח היא מתכננת תוכניות ומחשבת מהלכים לא פחות טוב מהגברים של המשפחה.

הספר ארוך וגדוש בפרטים ולכן לקח לי הרבה זמן לסיימו. עשיתי הפסקות בקריאה מדי פעם אבל הוא בהחלט ספר טוב, מרתק ושווה כל רגע. ממליצה בחום!

להן פירוט קצר על תוכן הספר:

הכל מתחיל כאשר מתרחשת רעידת אדמה שבעקבותיה נאלצים בני משפחת פלוריו לעבור מפלרמו לסיציליה בכדי לנסות לשקם את חייהם.

וינצ'נצו הצעיר מתאהב בבחורה ממעמד גבוה ולאחר שהוא מקבל ממנה דחייה הוא שם לעצמו מטרה בחיים: לנקום בכל מי שמזלזל בו ולהפוך לאיש הכי עשיר באיטליה.

בדרך אל העושר, הוא לא בוחל בשום אמצעי. הוא עושה הקרבות לא פשוטות כולל בחיי האהבה שלו ואפילו מרחיק לכת עד כדי בגידה בבני משפחתו. הוא שואף להילחם בגורל שנקבע לו בלידתו ולהפוך לעשיר ובעל כח.
כמו שנהוג במעמד הגבוה, הוא לוקח לו פילגש בשם ג'וליה שמאוהבת בו אך עקב מעמדה הנמוך הוא מצהיר בפניה שבחיים הוא לא יישא אותה לאישה. למרות הכל ג'וליה המאוהבת נשארת איתו, יולדת לו ילדים ובהיותה אישה נבונה, היא גם עומדת על שלה ולא מסתירה את דיעותיה בנושאים העסקיים שלכאורה נועדו רק לגברים.

כדי לדעת עוד על קורותיה של משפחת פלוריו וסיפור הצלחתה בסיציליה, תקראו את הספר ותגלו.

קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

סאגה סוחפת של סודות אפלים, סיפורי אהבה, בגידות ומעשי נקם אכזריים

רומן היסטורי מרתק המבוסס על חייהם האמיתיים של ג'וזפינה פלוריו וגיסה המאוהב בה בסתר איגנציו, וינצ'נצו השאפתן והיצירתי, ג'וליה פורטלופי הסוערת והנבונה ושאר בני משפחת פלוריו, המלכים הלא־מוכתרים של סיציליה, אנשים ערמומיים ושאפתנים, הנחושים להיות עשירים ורבי־עוצמה יותר מכל אדם אחר.

לאחר רעידת אדמה שהחריבה את ביתה מגיעה משפחת פלוריו לסיציליה בחוסר כול. כנגד כל הסיכויים, ולמרות המלחמות הנפוליאוניות והמגיפות המשחרות לפתח, הם מצליחים לפתוח דף חדש.

כאשר איזבלה האריסטוקרטית דוחה את וינצ'נצו שמחזר אחריה בלהט, הוא נשבע לנקום את חילול כבודו ולהיהפך לאיש העשיר ביותר באיטליה. כשהוא מעלה על המזבח גם את האהבה וגם את בני משפחתו, וינצ'נצו שואף לרכוש בכסף את אשר לא זכה לו מלידה. גם נשות המשפחה נלחמות על מעמדן ומנסות להיחלץ מהכבלים שמרתקים אותן למקומן: ג'וליה הפיקחית, שלמרות היותה רק פילגש מנהלת את האימפריה מאחורי הקלעים ביד רמה, או אנג'לינה, שנולדה ממזרה, אך מתווה לעצמה עתיד שונה לחלוטין מזה שייעד לה אביה.

"האריות מסיציליה" הוא סאגה היסטורית רחבת יריעה ובד בבד סיפור אינטימי על כוח, תשוקה ונקמה, כשעלייתה ושקיעתה של משפחת פלוריו מהדהדות את השאיפה האוניברסלית המפעמת בלבו של כל אדם באשר הוא אדם — להתעלות על הגורל שאליו נקלעת בלידתך.

תגובות

תגובות