האיש על החוף

תמונה של הספר האיש על החוף

מחבר: קתרין סטידמן, הוצאה לאור: דני ספרים, תרגום: דנית בן קיקי, מס' עמודים: 400.

הסקירה שלי:

ספר מתח פסיכולוגי טוב, מעניין וזורם לכל אורכו. נהניתי מהקריאה ואני ממליצה בחום!

גבר נמצא על חוף ים באנגליה, כולו רטוב, מבוהל והוא אינו יכול לדבר. אף אחד לא יודע מיהו האיש. כולם, מהרופאים ועד העיתונאים, סקרנים לגלות את זהותו ועברו של האיש המסתורי.

אמה, רופאה נוירו-פסיכיאטרית, מתבקשת להגיע לבית החולים בעיירה ולאבחן את מצבו של האיש. היא נולדה בעיירה הזאת ועזבה לאחר אירוע טרגי שעברה משפחתה. היא שינתה את שמה וכל חייה ניסתה לשכוח את העבר הטראומתי ולהמשיך בחייה.

מכיוון הנושא מאד מסקרן אותה והוא בתחום התמחותה, זאת הזדמנות מצויינת בשבילה להוכיח את מקצועיותה והיא מקבלת את ההצעה ומגיעה לעיירת הולדתה. לאט לאט היא מגלה פרטים אודות אותו גבר מיסתורי וחושדת כי יש לו קשר כלשהו לעברה הטרגי וייתכן כי חייה בסכנה.

מיהו אותו איש מסתורי? האם הוא קשור לעברה של אמה? תקראו ותגלו.

אמה מפענחת את הבעיה הרפואית של הגבר המסתורי ומגלה פרטים חדשים מפתיעים שמאלצים אותה לפעול במהירות כדי להגן על עצמה.

הסוף מפתיע אבל אני חייבת לציין שאני אישית ציפיתי לסוף אחר לאור ההתפתחויות בסיפור (לא אוכל לפרט מחשש לספויילרים) אבל למרות זאת בהחלט הופתעתי מהגילויים הלא צפויים ונהניתי מהקריאה.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"האיש על החוף" מאת קתרין סטדמן בהוצאת דני ספרים, הוא מותחן פסיכולוגי עוצר נשימה.

כשגבר נמצא על חוף הים באנגליה, חסר שם או זהות ואינו מסוגל לדבר, סיפורו מצית מיד את הדמיון. כולם מחפשים תשובות – מאנשי הצוות בבית החולים המוצאים עצמם נמשכים אליו, דרך מומחי הרפואה המבולבלים ממצבו ועד העיתונות הארצית המנסה לגלות כל פרט על עברו. מיהו האיש הזה? ומה קרה לו?

הנוירו-פסיכיאטרית ד"ר אמה לואיס נקראת להעריך את מצבו של האיש בעיירה קטנה בלב האזור הכפרי של אנגליה. היא המתינה להזדמנות הזאת כל חייה. אבל המקרה מתגלה כמסובך ומסוכן יותר משהיא שיערה, ויש דברים שלא כדאי להיזכר בהם. אמה עזבה את אותה עיירה לפני ארבע עשרה שנים, החליפה את שמה וניסתה בכל כוחה לכסות את עקבות העבר. אבל כעת משהו – או מישהו – קורא לה לחזור, וככל שהיא מגלה יותר על האיש המסתורי, כך היא מבינה שהקשר שלו אל עברה עלול להוביל לתוצאות מחרידות.

קתרין סטדמן היא שחקנית וסופרת בריטית, הידועה בעיקר בזכות תפקידה כמייבל ליין פוקס ב"אחוזת דאונטון". ספרה הראשון, משהו במים, שיצא לאור אף הוא ב"דני ספרים", הוא רב מכר בינלאומי מצליח מאוד. היא חיה בצפון לונדון עם כלב קטן ואיש בגודל ממוצע.

תגובות

תגובות