האישה ששבה לחיים

תמונה של הספר האישה ששבה לחיים

מחבר: בת מילר, הוצאה לאור: פן, ידיעות ספרים, תרגום: רחל פן, מס' עמודים: 367.

הסקירה שלי:

ספר מרגש ונוגע ללב. הכתיבה זורמת ומהרגע שהתחלתי לקרוא לא יכולתי להניחו מהיד.

סיפור על סודות, על יחסים במשפחה, בין הורים לילדים ובין אחים, ובו מסר אופטימי שלעולם לא מאוחר מדי למצוא אושר.

נהניתי מאד מהקריאה ואני ממליצה בחום!

פרל גרה עם בעלה במקום רחוק ומבודד ביער בצרפת. לאחר שחוו אירוע מטלטל וכואב, שניהם העדיפו להתרחק מכולם ולחיות זה עם זה בשקט.

יום אחד פרל מקבלת שיחת טלפון מאחיה הבכור שאביה גוסס באנגליה. פרל לא ראתה את אביה עשרות שנים. אביה התגרש מאמה והתחתן עם אישה אחרת והודיע לה שלא תיצור איתו קשר.

למרות הניתוק, פרל מחליטה לטוס לאנגליה לראות את אביה אבל היא לא מספיקה להגיע בזמן והוא נפטר.

היא מגלה שבצוואה הוא השאיר לה יומנים שכתב במשך ארבעים שנה בקצרנות שרק הוא והיא יודעים לפענח.

פרל מבינה שלמרות הניתוק אביה חשב עליה במשך השנים וכשהיא מתחילה לקרוא את היומנים היא מגלה שהוא ידע כל מה שעובר עליה למרות שלא היו בקשר.

ככל שהיא קוראת היא מגלה סודות מחייו של אביה ונאלצת שוב להתמודד עם אירוע כואב מעברה ששמרה אותו בסוד גם מבעלה.

ברגע שיתגלה סודה, הוא יטלטל את עולמה ויעמיד בסיכון את יחסיה עם בעלה ואחיה.

במקביל, בפרקים לסירוגין, מסופר סיפורה של קרי, אם חד הורית שמקבלת מכתב מעורך הדין של אביה של פרל ובו הוא מבקש ממנה שתעשה מעשה שמאד חשוב לו ושעומד לשנות את חייה.

מי זאת קרי ומה הקשר שלה לפרל ולאביה? מה תגלה פרל ביומנים שכתב אביה והסתיר אותם מאשתו החדשה ובתה? מה פרל תגלה על אביה? איך הוא ידע פרטים עליה למרות הניתוק? מהו הסוד הגדול שפרל הסתירה מבעלה? איך גילוי הסוד ישפיע על מערכת היחסים ביניהם?

האם פרל תזכה סוף סוף למצוא אושר בחייה?

תקראו ותגלו.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

הרומן המרגש ומחמם הלב הזה מתאים לכל מי שיודעת שלעולם לא מאוחר מכדי למצוא אושר.

פרל פלאורז מסתתרת זמן רב כל כך עד שהיא שכחה כיצד נראים חיים אמיתיים. היא חיה חיים מוגבלים מאוד ומבודדים ביער בצרפת, אבל כך היא מגוננת על עצמה מפני הזיכרונות הכואבים והסודות שהשאירה מאחוריה.

שיחת טלפון בלתי-צפויה מערערת את עולמה השלו. אביה, שאותו לא ראתה עשרות שנים, מאז שהרחיק אותה מעליו והרס את משפחתם, גוסס באנגליה. פרל ממהרת לחזור לאנגליה כדי להספיק לראות אותו לפני מותו. כשהיא מגיעה מתברר שהוא הכין לה מתנת פרידה – יומן, הכתוב בסימני קצרנות מיוחדים שרק היא, מכל בני המשפחה, יודעת לפענח.

פרל מתחילה לקרוא ביומן ומגלה שזה ארבעים שנה אביה חושב עליה כמעט מדי יום. ככל שהיא צוללת אל בין הדפים, עולים וצפים סודות שגורמים לה לפקפק בכל מה שחשבה שהיא יודעת.

האם פרל תהיה מוכנה להתעמת עם העבר ולהתמודד עם הסוד שממנו היא נמלטת כל השנים?

בת מילר כתבה עד היום שישה רומנים ושני ספרי עיון. יש לה תואר דוקטור בפסיכולוגיה, ונוסף על עיסוקה בכתיבה, היא עבדה כמטפלת מינית, כעיתונאית וכמרצה לפסיכולוגיה. כיום היא מלמדת כתיבה יוצרת באוניברסיטת ברייטון, אנגליה.

תגובות

תגובות