האחיות

תמונה של הספר האחיות

מחבר: איימי מקללן, הוצאה לאור: תכלת, תרגום: קטיה בנוביץ', מס' עמודים: 352.

הסקירה שלי:

ספר מתח מרתק ומתעתע על שתי אחיות שגרות ביחד ומנהלות שיגרה מסויימת עד שיום אחד אחת מהן נרצחת על ידי גבר שעטוף בגדים שחורים. הספר מתמקד בחיפוש אחר הרוצח, הוא מלא הפתעות וגילויים לכל אורכו עד לגילוי זהות הרוצח. אני הופתעתי מהסוף. ממליצה בחום!

ג'ואנה ושרה הן אחיות שגרות ביחד. ג'ואנה מגדלת את בנה לבד, בעלה נהרג בתאונת דרכים. באותה תאונה גם שרה נפגעה ומאז יש לה בעיה בזיהוי פרצופים. ג'ואנה לקחה את שרה תחת חסותה והיא דואגת לה.

יום אחד מישהו מגיע לביתן, ג'ואנה מזהה אותו מהחלון ומתרגזת אבל פותחת לו את הדלת. כשהיא מתמהמהת, שרה באה לבדוק ומגלה כי גבר רצח את אחותה האהובה עם סכין מטבח. ג'ואנה הייתה כל עולמה, היא דאגה לה וטיפלה בה מאז התאונה ולאורך כל השיקום.

שרה מבועתת ומבוהלת. היא ראתה את הרוצח אבל בגלל הבעיה שלה היא לא יודעת לזהות מי הוא היה אבל היא מרגישה שהיא מכירה אותו.

המשטרה מייד חושדת בשרה מכיוון שהיא נמצאה בזירת הרצח עם הסכין בידה. לאורך השנים היו בין האחיות לא מעט ויכוחים ומריבות, בין היתר עקב רגשות קנאה וכן מספר התפרצויות מצד שרה בעקבות התאונה ומצבה הנפשי הקשה. לאורך כל הספר שרה מנסה להוכיח את חפותה אבל נתקלת בקשיים עד אפילו היא כבר לא בטוחה בעצמה. מישהו שמכיר אותה טוב מתעתע בה כדי שלא תעלה עליו.

המשטרה חוקרת ומעלה חשדות בנוגע לזהות הרוצח. בין היתר עולה החשד שאולי הרוצח הוא השכן המוזר שאהב להרוג חיות והיה הולך לטייל עם ג'ואנה, שרה והבן או שאולי זה הבוס של ג'ואנה שניסה להתנקם בה לאחר שהיא תפסה אותו בהטרדה מינית והתכוונה להתלונן. ייתכן שהרוצח הוא אחד האקסים של ג'ואנה או שאולי זוהי שרה שמרוב קנאה בג'ואנה החליטה להיפטר ממנה או שאולי שעשתה זאת מתוך התקף זעם בלתי נשלט כמו שקרה לה לעיתים קרובות.

כל רגע שנדמה כי זהות הרוצח מתגלה, מתגלה פרט חדש ומפתיע ומייד מישהו אחר הופך לחשוד.

המון הפתעות, המון תהפוכות, עד הסוף המפתיע.

מי רצח את ג'ואנה? תקראו ותגלו.

סיפור על אהבה חזקה בין שתי אחיות, הקרבה ופסיכופת אחד לא צפוי.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

אחותי היחידה, האהובה, נרצחה אתמול בלילה.

המשטרה מאמינה שאני רצחתי אותה.

הייתי שם, זה נכון. זה קרה לנגד עיני. אפילו את הסכין ראיתי. וגם את הגבר שעשה את זה.

אני יודעת שאני מכירה את הרוצח. גם הוא יודע שאני מכירה אותו.

והוא יודע עלי דבר נוסף, שרק מעטים יודעים: אני לא זוכרת פרצופים. תוצאה של תאונת דרכים.

אם לא אזהה אותו, המשטרה תאשים אותי. אם המשטרה תאשים אותי, אלך לכלא.

אבל איך אפשר לזהות רוצח כשאי אפשר לשחזר את פניו?

האחיות מאת איימי מקללן הבריטית הוא רומן פסיכולוגי מותח, חכם ואפל, אבל הוא גם סיפור על אהבה עיקשת בין שתי אחיות, שדבר לא יוכל לפגוע בה. אפילו לא המוות.

תגובות

תגובות