גנבת הבורבון

תמונה ששל הספר גנבת הבורבון

מחבר: טיפאני רייז, הוצאה לאור: הוצאת אהבות, תרגום: שחף, מס' עמודים: 350.

הסקירה שלי:

וואו איזה ספר מדהים! העלילה מרתקת מהעמוד הראשון, הכתיבה זורמת וממש אי אפשר להניח את הספר מהיד. זהו סיפור היסטורי רומנטי הכולל תככים ומזימות, רצון לשליטה, ירושה, בגידה ונקמה.

יש בספר מספר קטעי סקס מפורטים אך הם במינון הנכון וממש לא משתלטים על העלילה. נהניתי מאד מהקריאה ואני ממליצה בחום!

אישה בשם פריס נכנסת לבר ומבקשת לשתות בורבון. מקווין, הבעלים של הבר, מבין מייד שזאת האישה שהוא רוצה לבלות איתה את הלילה כי אישה שמעריכה בורבון (ויסקי) היא אישה בעלת טעם טוב. באותו הלילה היא גונבת לו בקבוק של בורבון עתיק ונדיר שנקרא "חוט השני" ושוויו מליון דולר. פריס נתפסת וכשמקווין שואל אותה מדוע היא ניסתה לגנוב את הבקבוק, היא מספרת לו שיש לה קשר לאותו בקבוק ופורשת בפניו את הסיפור המרתק של שושלת מדוקס, הבעלים של מבשלת בורבון חוט השני שנשרפה לפני עשרות שנים מסיבה לא ברורה. לאט לאט היא  מגלה לו כיצד היא קשורה לשושלת מדוקס ומדוע הבקבוק בעצם שייך לה.

בסיפור ההיסטוריה שפריס מספרת למקווין ישנם שני גיבורים עיקריים: טמרה וליווי. טמרה היא הנכדה של הבעלים של בורבון חוט השני ויורשת המבשלה וליווי הוא אחד העובדים אצל הסבא של טמרה. טמרה נערה בת שש עשרה וליווי מבוגר ממנה בהרבה אבל היא מאוהבת בו מילדות. טמרה גרה עם סבה ואמה. אביה התאבד מסיבה לא ברורה. אמה וסבה של טמרה ניסו, מאז ומתמיד, להרחיק את השניים זה מזו. טמרה לא הבינה מדוע. היא כועסת על אמה ובקושי מדברת איתה אבל אז היא מגלה שסבה אפילו יותר גרוע ולא בוחל בשום אמצעי בכדי להשיג את מטרתו. טמרה מקדישה את חייה לנקמה במשפחתה ומשתפת את ליווי בתוכניותיה.

העלילה הולכת ומסתבכת, אין רגע דל. כל רגע מתגלה פרט נוסף שמשנה את כל התמונה. יש המון גילויים מפתיעים על משפחתה של טמרה וגילויים עוד יותר מפתיעים על משפחתו של ליווי. אי אפשר כבר לדעת מי דובר אמת ומי משקר. כשמתגלה סוף סוף האמת, היא כל כך מזעזעת וקשה לעיכול עד כי נראה שאין מוצא מהסבך הנורא אליו נקלעו טמרה וליווי.

מיהו ליווי ומיהם הוריו? מיהי טמרה ומיהם הוריה? מדוע אביה התאבד? מה אמה של טמרה מסתירה ממנה? האם טמרה תצליח במזימתה לנקום במשפחתה? מה יעלה בגורלם של טמרה וליווי, האם יזכו לממש את אהבתם הבלתי אפשרית? מיהי פריס ומה הקשר שלה לכל הסיפור?

תקראו ותגלו הכל! ספר מצויין, מעניין וקולח. ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"גנבת הבורבון הוא אחד הסיפורים שמשאירים אותך בלי נשימה, לוקחים לך את השפיות ומשאירים אותך ערה כל הלילה! חובת אזהרה – זהו בהחלט לא סיפור אהבה מסורתי… לא לבעלי לב חלש!" (RT Book Reviews)

סופרת רבי המכר, טיפאני רייס, בסיפור על בגידה ונקמה, על סודות שנקברו לפני מאה חמישים שנה. זהו סיפור על אהבה אפית, שגבולות הזמן והמקום אינם יכולים לה.

כשקופר מקווין מתעורר לאחר לילה עם זרה יפיפיה הוא מגלה שנשדד. הפריט היחיד שנגנב הוא בקבוק בורבון בשווי מיליון דולר. הגנבת, אישה מסתורית בשם פריס, טוענת שהבקבוק הוא שלה בזכות התווית שמגלה שזהו רכוש משפחת מדוקס, שהחזיקה ותפעלה את מבשלת הבורבון "חוט השני" מאז ימיה האחרונים של מלחמת האזרחים, ועד שהחברה פשטה את הרגל מסיבה שאינה מובנת לאיש… פרט לפריס.

בשעות הבוקר הקטנות של לואיסוויל, פריס פורמת ופורשת את סיפורה המדמם של תמרה מדוקס, יורשת המבשלה שהפכה לאימפריה.

אבל שורשיו של העץ המשפחתי נעוצים באדמה מורעלת ופרותיו רקובים.

למשפחת מדוקס יש בורבון בדמם ודם בבורבון. הסיבה בשלה פריס רוצה את ברבון "חוט השני" נשארת עלומה עד שהאמת על זהותה מתגלה לבסוף.

הנקמה העתיקה אותה תמרה נדרה להשלים, יכולה סוף סוף להתממש.

בספריה של טיפאני רייס נפרש עולם חושני ואפלולי שבו הרומנטיקה, הארוטיקה והסיפורת משתרגים זה בזה תוך שבירת חוקים מוסכמים. טיפאני אומרת שלולא היתה כותבת כנראה שכבר מזמן לא היתה בין החיים.

תגובות

תגובות