בקצב הלב

תמונה של הספר

מחבר: קולין הובר, הוצאה לאור: כנרת זמורה דביר, תרגום: גיא הרלינג, מס' עמודים: 264.

הסקירה שלי:

תגידו ספר קצת קיטשי, תגידו ספר טיסה, הכל נכון אבל יחד עם זאת כל כך נהניתי מהקריאה, כתיבה זורמת וסוחפת, נשארתי עד שתיים בלילה כי לא יכולתי להניח מהיד עד שאדע את הסוף. ממליצה בחום!

זהו רומן מרגש, נוגע ללב, מצאתי את עצמי עם דמעות בעיניים כמה וכמה פעמים לאורך הקריאה. סיפור על התמודדות על מוות, על ילדים שנאלצים להתבגר מוקדם מהצפוי ולקחת אחריות על חייהם ועל חיי משפחתם. לדעתי מתאים גם כספר קריאה לנוער. כתיבה בהירה וזורמת מאד.

לייקן בת השמונה עשרה היא הגיבורה הראשית. אביה נפטר בפתאומיות והיא נאלצת לעבור עם אמה ואחיה הקטן למקום מגורים אחר, למישיגן, לבית קטן יותר.

לייקן מרוסקת ובודדה. במישיגן היא פוגשת בויל, בן העשרים ואחת, השכן החדש שלה. הוא עוזר לה לפרוק את הארגזים והם מתאהבים. העתיד מתחיל להיראות ורוד יותר. אבל מתברר שהמציאות לא כל כך פשוטה והיא לא מאפשרת להם לממש את אהבתם. הם נאלצים לעצור את מה שזה עתה החל.

לייקן מתייסרת וכך גם ויל. הם רואים זה את זו כל יום אבל נאלצים לשמור על קשרי שכנות בלבד.

יום אחד לייקן מוצאת פתק אהבה אצל אמה בחדר ושומעת שיחת טלפון וחושבת שאמה מאוהבת מחדש. אמה מבקשת לשוחח אתה ועם אחיה ואז מתברר ללייקן שזה לא בדיוק מה שחשבה. מה שמתגלה לה, מאלץ אותה להתבגר, להיות חזקה ולהתמודד עם עתיד לא פשוט בכלל.

למזלה של לייקן, ויל עומד לצידה ועוזר לה להתמודד. ויל בעצמו יתום מהוריו שנהרגו בתאונת דרכים ומגדל לבדו את אחיו הקטן. הוא חובב שירה ולוקח את לייקן לערבי שירה. בסיפור משולבים קטעי שירה מרגשים על נושאים לא פשוטים מחיי היומיום.

ציטוט עצוב אבל כל כך נכון: “כי כל הדברים האלה, בלי יוצא מן הכלל, הם בני-חלוף, שום דבר לא ניצחי. הדבר היחיד שמשותף לכולנו הוא הסוף הבלתי נמנע. כולנו נמות בסוף”.

סיפור עצוב אבל מסתיים בנימה אופטימית עם תקווה לעתיד טוב יותר שכולל בתוכו אהבה וחום! ממליצה מאד לקרוא!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

רומן נוגע ללב על משפחה שמוות פתאומי ריסק אותה לחתיכות, אך גם הביא לחיבור לא צפוי של זוג אוהבים.
בעקבות מותה הפתאומי של אביה, נאלצת לייקן בת השמונה־עשרה לתמוך רגשית גם באמה וגם באחיה הצעיר. כלפי חוץ היא נראית מאוששת ונחושה, אך בתוך תוכה היא אבודה לגמרי.
עד שהיא נתקלת בבחור צעיר אחד, וִיל, שכנהּ החדש בן ה־21, חובב נלהב של תחרויות שירה מרתקות. ימים ספורים לאחר הכרותם כבר נרקם בין ויל ולייקן חיבור עז, שנוטע בה תקווה חדשה.
אלא שזמן קצר לאחר הדייט הראשון והמסעיר שלהם המציאות טופחת על פניהם, כאשר הם מגלים לתדהמתם משהו שמאלץ אותם להיפרד. עתה עליהם לעשות הכול כדי לאזן בין הרגשות שמקרבים ביניהם לבין הכוחות שמפרידים ביניהם.
קולין הובר היא סופרת אמריקנית. שני הרומנים שכתבה כיכבו ברשימת רבי־המכר של הניו יורק טיימס. היא חיה בטקסס עם בעלה ושלושת ילדיהם.
"מרתק, גאוני ומענג… ספר שיקרע את לבכם ויאחה אותו מחדש!" ג'יימי מקגווייר

תגובות

תגובות