בעלי לא בבית

תמונה של הספר

מחבר: מירב הלפרין, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 222.

הסקירה שלי:

קיבלתי את הספר במסגרת קהילת הקוראים המשפיעים של ידיעות אחרונות.

הכריכה לא גרמה לי לרצות לקרוא אותו, השילוב של הצבעים החזקים לדעתי לא מוצלח.

זהו ספר מהיר ועצבני כפי שמובטח בגב הספר.

מסופר על עורכת דין קרייריסטית (שמה לא ידוע) שלכאורה יש לה הכל, קריירה, זוגיות וילדים,

עד שיום אחד בעלה מודיעה לה שהוא עוזב אותה לטובת מישהי מבוגרת ממנה ומכוערת ממנה ואז היא על סף התמוטטות.

היא מנסה לשלב בין קריירה, גידול ילדים, התמודדות עם גירושים ומציאת אהבה חדשה. היא היפר-אקטיבית, תזזיתית, מנסה לטעום מהכל. מדברת על הכל בגילוי לב (הצורך בילדים, בגידות, סקס). היא עטופה במותגים יקרים (בגדים, נעליים) אבל בעצם היא בחורה מתוסכלת.

סגנון הכתיבה הזכיר לי את הספר "גברת ורבורג" של עירית לינור.

הספר קיצבי מאד, משולב בהומור, נחמד. הסוף היה הומוריסטי ומאד מצא חן בעיניי.

זהו ספר מהיר ועצבני כפי שמובטח בגב הספר. אני לא אהבתי את סגנון הכתיבה. לדעתי ספר בסדר ובהחלט לא חובה

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

אין כאן פרפרים, שקיעות רומנטיות וציוצי ציפורים. זהו ספר מהיר ועצבני, מצחיק מאוד, שאי אפשר לעזוב באמצע אלא כדי לצחוק בקול. הגיבורה היא עורכת דין במשרד גדול, שעשתה כל חייה רק את הדבר הנכון – עד שיום אחד בעלה עזב אותה לטובת אישה מבוגרת ממנה, והעולם התמוטט על ראשה.

 

תחת עטה הזריז של מירב הלפרין נברא בכישרון רב עולמה של אישה שיש לה הכול ואין לה דבר. היא מגדלת שני מתבגרים ואם – דיווה מזדקנת – ומנסה לנהל קריירה מוצלחת, להתאושש מגירושים ולמצוא אהבה – כל אלה בלי שיראו עליה את המאמץ, ובלי שחולצת המעצבים שלה תתקמט. היא מתמודדת בכל החזיתות ונכשלת בכולן אבל אין לה אלוהים. היא מעיזה לדבר על הדברים שכולם מסתירים: למה ילדים לא גורמים לאושר, איך נראית שגרת הסקס עם הבעל, איך חיים עם בגידות, מה נשים מוכנות להקריב למען זוגיות ומה גברים מוכנים לעשות בשביל סקס.

 

ללא רחמים ובהומור כובש מגולל הספר את סיפורה של הגיבורה, שהוא בעצם סיפורו המתוסכל של דור הנשים הראשון שהבטיחו לו שאפשר הכול – גם זוגיות, גם ילדים, גל קריירה וגם להיראות כמו מאריסה מאייר, או לפחות להרוויח כמוה.

 

מירב הלפרין היא עורכת ספרים ילידת חיפה, המתגוררת מרבית שנותיה בתל אביב. זהו ספרה הראשון לאחר קריירה ארוכה כדוגמנית בינלאומית, מנתחת מוח, אצנית טריאתלון ואם לתריסר ילדים שאימצה מאפריקה.

תגובות

תגובות