בלתי שבירים

תמונה של הספר בלתי שבירים

מחבר: ליסה בר, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: יואב כ"ץ, מס' עמודים: 359.

הסקירה שלי:

ספר קליל, זורם, רומנטי ומאד שונה מ"צבעים נמלטים", ספרה הקודם והמטלטל של הסופרת. ספר שסיפק לי בריחה כייפית בתקופה הקשה הזאת של הסגר.

סיפור על חברות, על בגידות, על התמודדות עם משברים ועל אהבה.

נהניתי מהקריאה ואני ממליצה בחום!

סופי נשואה באושר לבעלה גייב ולכאורה חיה חיים מלאי תשוקה. ליום הולדתה הארבעים ושניים, הם יוצאים לחגוג במסעדה עם כמה זוגות חברים קרובים. באותה ארוחה אחד החברים מספר כי אתר ההיכרויות לאנשים נשואים "אשלי מדיסון" נפרץ ורשימת הבוגדים התפרסמה וגלויה לכולם.

סופי מופתעת לגלות כי בעלה ה"מסור" נמצא ברשימה עם למעלה מארבעים מפגשים מיניים.

סופי המומה ופגועה ולא מסוגלת לעכל את הבשורה הקשה. כשבתה מתקשרת אליה בוכה בגלל בעיות עם החבר שלה, סופי רואה זאת כהזדמנות ובורחת לפריז להיות לצד בתה ולנסות לשקם גם את חייה שלה.

כשהיא מנסה לחקור את בעלה ולהבין למה בגד ומתי הכל התחיל, היא מגלה עוד הרבה דברים כואבים ומאד מאכזבים גם מצד הסביבה הכי קרובה אליה.

בפריז סופי מבלה את זמנה בביקורים במוזיאונים ובין היתר נוסעת לבקר במושבת אומנים שמחזירה אליה את התשוקה לפסל כפי שעשתה בעבר הרחוק עד שנאלצה להפסיק בגלל מחלה בפרקי הידיים.

סופי פוגשת אנשים שונים ומעניינים שקשורים במישרין ובעקיפין לתחום האומנות אשר מובילים אותה להרפתקה של יצירה שבה תגלה שוב את כשרונה ואת התשוקה שאבדה לה.

סופי עוברת תהליך לא פשוט של שיקום והתמודדות שבמהלכו היא לומדת להכיר את עצמה, את שאיפותיה ומנסה לתכנן לה עתיד חדש ושונה מאד מחייה השגרתיים שחיה עד עתה.

מה סופי תגלה? האם היא תצליח לשקם את חייה? האם תזכה לאהבה חדשה?

תקראו ותגלו.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ביום ההולדת הארבעים ושתיים שלה יוצאת סופי בלום לחגוג עם בעלה המסור גייב וחבריהם הקרובים. ארוחת הערב מוגשת בלוויית רכילות משעשעת: אתר הדייטינג לאנשים נשואים, "אשלי מדיסון", נפרץ, ורשימת הבוגדים נחשפה. אלא שאז מתברר כי בעלה "המושלם" של סופי מככב ברשימה.

סופי, מושפלת ואבודה, בורחת לפריז כדי לפגוש את בתה בת העשרה שלומדת שם. אחרי ביקור קצר בפריז היא נוסעת למושבת האמנים בסן-פול-דה-ואנס, ושם מגלה את עצמה מחדש בכנות מכאיבה ובהומור – הן את חושניותה והן את שאיפותיה כפסלת.

סופי בלום משילה מעליה את עברה ונעה במסלול מכשולים לא מוכר, נחושה לשוב ולפרוח. היא מניחה לאני האמיתי שלה לצמוח בתוך הנוף הציורי של פרובנס, לקראת שינוי יסודי בחייה.
האם יום ההולדת הכי גרוע שלה יהפוך למתנה לכל החיים?

ליסה בר היא מחברת הרומן זוכה הפרסים "צבעים נמלטים", עבדה כעורכת ב"ג'רוזלם פוסט", ערכה את כתב העת "מומנט" שייסד אלי ויזל, ובעלת בלוג ההורות הפופולרי "גרילה וורפייר".

"בלתי שבירים הוא רומן משובח על שברון לב, תשוקה ושיקום החיים. כוחו של הרומן ברגשות של סופי בלום העולים בעוצמה רבה מבין דפי הספר." – בוקליסט

תגובות

תגובות