בית קפה ליד הים

תמונה של הספר בית קפה ליד הים

מחבר: ג'ני קולגן, הוצאה לאור: הכורסא הוצאה לאור, תרגום: חמוטל לוין, מס' עמודים: 416.

הסקירה שלי:

ספר מתוק, קליל ורומנטי. הספר מלווה בתיאורי טבע מקסימים וניחוחות של תבשילים ומאפים מגרים שממש עשו לי חשק לצאת לחופשה באיזה אי בודד ושקט. נהניתי מכל רגע, ממליצה בחום!

פלורה נולדה במיור, אי סקוטי שקט, וגדלה שם עד גיל עשרים ושש. כשאמה נפטרה היא החליטה לעזוב את האי לטובת לונדון הסוערת ולפתוח בחיים עצמאיים עם קריירה מצליחה במקום בו אף אחד לא מכיר אותה ואת עברה.

בלונדון היא למדה עריכת דין ועבדה מסביב לשעון. היא הייתה מאד חרוצה ושאפתנית וכל כולה התמסרה לעבודה.

היא הייתה מאוהבת בבוס החתיך שלה, ג'ואל, שאפילו לא זיכה אותה במבט במשך כל שנות עבודתה במשרד. היא ידעה שהם באים מרקע שונה לחלוטין ואין סיכוי שמשהו אמיתי יקרה ביניהם אבל אהבה לפנטז.

יום אחד מגיע לקוח שדורש ממנה לחזור אל מיור כדי לעזור לו לנצח בתיק הקשור לבנייה באי שבו נולדה.

בניגוד לרצונה, היא נאלצת לחזור לאי ולהתמודד עם שלושת אחיה ועם אביה שמאד כועסים עליה שנטשה אותם לטובת חיים בעיר הגדולה. כיום הם מתמודדים עם קשיי פרנסה יומיומיים, עובדים קשה בחווה המשפחתית ולא מתפקדים בכל הקשור לתחזוקת הבית וניקיונו.

כשפלורה מגיעה היא הולכת אחרי ליבה ומגלה מחדש את אהבתה לבישול שהקנתה לה אימה. היא משקמת חנות קטנה בנמל הורוד באי והופכת אותה ל"בית קפה ליד הים" שלאט לאט מתמלא באנשים שבאים לאכול את האוכל הטעים מעשה ידיה של פלורה לפי המתכונים שהשאירה אימה.

פלורה מתמודדת עם העבר, עם דברים שאמרה ועם טעויות שעשתה. היא לומדת להכיר את עצמה, את שאיפותיה ורצונותיה במטרה לבנות את העתיד שהיא מתכננת לעצמה.

הבוס שלה מגיע מספר פעמים לאי כדי לפקח על התקדמות התיק ולומד להכיר את פלורה הכל כך שונה ממנו ואת החיים הרגועים האופייניים לאי השקט השונים מאד מהחיים שאותם הוא מכיר.

האם פלורה תצליח במשימה? האם הלקוח ינצח? האם יקרה משהו בין פלורה לג'ואל? תקראו ותגלו.

זהו סיפור על הגשמה עצמית הכולל סיפור אהבה מתוק עם סוף טוב ואופטימי.

קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

מחברת רב המכר האהוב "חנות ספרים על גלגלים" חוזרת ברומן חדש, סוחף ומלא רגש.

פלורה לא מתחרטת לרגע על כך שעזבה את האי הסקוטי השקט שבו גדלה לטובת הרעש והמהומה של לונדון. כי מה כבר היה לה שם במיוּר? כולם הכירו אותה מיום שנולדה, ואף אחד לא היה נותן לה לשכוח את העבר. בעיר הגדולה היא יכולה להיות אנונימית ושאפתנית ולשקוע בהתאהבות חסרת סיכוי בבוס המהמם שלה, ג'ואל.

אבל כשלקוח חדש דורש שתחזור אל מיור, פלורה נסחפת בחזרה אל החיים עם שלושת אחיה (כולם חסונים, קולניים וכפי הנראה חסרי תועלת בבית) ועם אביה. ובשעה שהיא מגלה מחדש את אהבתה לבישול ומפיחה חיים בחנות הקטנה והמאובקת שבבית הוורוד בנמל, היא צריכה גם להשלים עם טעויות העבר – ולהבין היכן בדיוק שוכן העתיד שלה.

בית קפה ליד הים הוא ספר סוחף ומרגש, מלא הומור ורומנטיקה. זהו ספרה השני של ג'ני קולגן הרואה אור בעברית, לאחר רב-המכר "חנות ספרים על גלגלים".

"סיפור מקסים, מחמם לב ומלא אווירה, שגרם לי לרצות לברוח אל האי מיור. הנאה צרופה" – סופי קינסלה

"מתיקות מענגת ומשמחת לב!" ג'וג'ו מויס

"מרהיב, מופלא, מרומם!" מריאן קיז

ג׳ני קולגן נולדה בסקוטלנד, ואחרי שחיה באנגליה, הולנד, ארצות הברית וצרפת, חזרה בסופו של דבר לכור מחצבתה וכיום מתגוררת צפונית לאדינבורו עם בעלה, שלושת ילדיהם וכלב שעונה לשם נוויל שוט.

תגובות

תגובות